Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
23 август 2010
Мислења
30.484
Поени од реакции
70.584
Вечер во напад ќе ви бидат Руни-Перси-Кагава? Ваљда ќе тепате, не верувам да калкулира САФ за со Челзи и да чува одредени играчи. :D
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.692
Поени од реакции
20.215
Утрински тренинг пред натпреварот со Брага.

-Ова е првиот натпревар на Јунајтед против Брага во секаков вид на натпреварување.
-Против екипи од Португалија Јунајтед досега има изиграно 23 натпревари со скор: 14 победи, 5 нерешени и 4 порази( ниту еден од овие 4 порази не се случил на Олд Трафорд).
-Последен натпревар на кој Јунајтед не постигнал гол во Лигата на Шампионите е против Марсеј (0:0).
-Тренерот на Брага е Жозе Пешеиро кој е поранешен помошник на Карлош Кеирош кога го раководеше Реал Мадрид.
-Најдобриот пласман досега на Брага во домашното првенство е 2-рото место во домашниот шампионат во сезоната 2009-10
-Најдобар пласман во евроспко натпреварување на Брага е финалето во Лига Европа во сезоната 2010-11 кое го загубиа.
- Можни состави:
Untitled.jpg

-Судија на натпреварот е Милодраг Мажич од Србија.
-Натпреварот се игра на Олд Трафор, со почеток во 20:45. Пренос ќе врши MaxTV на каналот АренаСпорт 4. На интернет ќе може да се гледа на ITV1(Англија).
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Велбек по примерот на Нани - од Најки у Адидас :)

Бутнер стартер? - Супер, редно е да поигра малце, а Евра одморен за Челски. Португалскиве екипи знаат да бидат жилави, се надевам ќе си поминеме со лесно.
 
2

~2A

Гостин
Reporter: "Sir Alex, I heard you have bought two three buses at Carrington for practise and you strikers are practising just against them not against defenders."

SAF: "Yeah, they are getting ready for our next few match."

Reporter: "But why a bus in practise?"

SAF: "We play Chelsea twice next week."

:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.160
Поени од реакции
181.266
Евра организирал goalscoring competition во клубот и на секој му задал цел колку голови да даде, кој ќе ја постигне целта ќе му купувал подароци на крај од сезона. Не кажал за секој посебно колку му зацртал ама за Андерсон рекол дека треба да даде минимум 12 гола :pos: Како да не го сакаш после :icon_mrgr:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.210
Поени од реакции
19.561
Кажете ми Кагава ќе игра ли да знам што да правам со фантази тимот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
81.160
Поени од реакции
181.266
Tony Coton said on MUTV: "If De Gea plays tonight, I think Sir Alex has found his No1"

subs: Johnstone, Ferdinand, Anderson, Giggs, Nani, Young, Welbeck

За тие што не знаете Тони Котон ни беше тренер на голманите пред Ерик Стил (се пензионираше поради повреда/срцеви проблеми)

Rafael Da Silva makes his 100th appearance for Manchester United. Maturing.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.045
Поени од реакции
3.322
Официјален состав:
de Gea

Rafael
Carrick
Evans
Buttner

Cleverley
Fletcher
Kagawa

Rooney
Hernandez
van Persie

SUBS: Johnstone, Ferdinand, Anderson, Nani, Giggs, Young, Welbeck.

Штом Карик игра во одбраната ќе има доста голови вечерва на ОТ се надевам дека ќе дадеме повеќе голови од колку што ќе примаме ама со РВП, Руни, Кагава и Чичарито не се сомневам во тоа. :)
 
На врв Bottom