Фан Клуб: Куманово

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Epa vaka kako shto znaeme site vo Kumanovo poslednive 2-3 godini sportot e za nigde...Primetiv deka ima fan klub na mnogu timovi od razlicni gradovi ama Kumanovo ne go vidov...Ima mnogu Kumanovci na forumot i bi trebale da pisat neshto...Shto mislite dali ke se vrati sportot u Kumanovo kako shto bese pred 3 godini...Site dobro znaeme deka ne samo fudbal tuku imavme i rakomet i kosarka...Edni od najjakite ekipi u Makedonija...Sega rakomet nema kosarka isto taka...Fudbal sme u 4ta liga...Epa kumanovci i svi fanovi na Kumanovo Tuja :)
 
П

Паспарту

Гостин
ете така гледаш,ај да разбијам малер ја прв :) не ми е јасно толку ли се слаби куманово и како успеа да дојде до ова ниво? на времето имаа супер играчи, колку што се сеќавам се прошетаа во втора лига,играа во куп истата година со вардар и извадија 1-1 на градски... не ми е јасно толку ли нема деца ако не други заинтересирани да играат во куманово? поздрав :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Koj zna shto se desava.. da se igra so okolni sela na Kumanovo i da gubime po 3-4 razlika..Deca ima deca..ama decata se lazat za pari i idat po Bashkimi i Milano za nekoja bedna para...
 
П

Паспарту

Гостин
Cocacola напиша:
Koj zna shto se desava.. da se igra so okolni sela na Kumanovo i da gubime po 3-4 razlika..Deca ima deca..ama decata se lazat za pari i idat po Bashkimi i Milano za nekoja bedna para...
ајдееее... порано фк куманово играше на градскиот стадион во куманово ама сега таму игра милано така? ги избркаа или немаа пари за стадионот? изгледа не е газда веќе оној даравелски или како и да се викаше...?
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Uhuuu toj da bese gazda ke igravme za kvalifikacii za u LS:) mnogu pari ima toj...Ama sega e u begstvo u Srbija..Mafija Mafija..Pa na Milano koj e gazda..Bajrush...
 
П

Паспарту

Гостин
Cocacola напиша:
Uhuuu toj da bese gazda ke igravme za kvalifikacii za u LS:) mnogu pari ima toj...Ama sega e u begstvo u Srbija..Mafija Mafija..Pa na Milano koj e gazda..Bajrush...
тој бајруш и брат му па цело куманово го држат :) јбг тоа е, најдобри другарчиња се со ова педе*чево трифун, мафија со мафија се дружи :)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Abe imase mnogu po Kumanovo takvi pa eden po eden site gi skinaa :)Sega toj e nared :)Pa ke vidime shto ke bide so Milano...Go drzat Kumanovo...Siptarskiot del

Znaci FK Kumanovo za 3 godini se spusti za 3 nivoa podole...Dal je moguce...
 
П

Паспарту

Гостин
Cocacola напиша:
Abe imase mnogu po Kumanovo takvi pa eden po eden site gi skinaa :)Sega toj e nared :)Pa ke vidime shto ke bide so Milano...Go drzat Kumanovo...Siptarskiot del
не бе не ме разбра :) со тоа го држат куманово мислев за продавници и такви работи :) зашто знам тоа жито мел е нивно и многу други продавници :) се гледа дека сум често во куманово а?:pos:
 
J

JohnnyMass

Гостин
Ке дојде друг по него,ама ај да не ги збориме сега нив.
Немаме асални луѓе кои сакаат нешто да напраат за спортот.Секој гледа да украде и да лапне нешто у Куманово.
Колко пута сам кажаја Куманово е најубаво, ама има најтерсене луѓе.У Куманово без инает ништо не проваѓа.

DoolroX напиша:
не бе не ме разбра :) со тоа го држат куманово мислев за продавници и такви работи :) зашто знам тоа жито мел е нивно и многу други продавници :) се гледа дека сум често во куманово а?:pos:
Ма се е нивно во албанскиот дел.Дојди во Куманово па ќе те прошетам и ќе видиш какво е лево од мојот дом а како е десно од мојот дом.Ја сум баш на самата "граница".
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Of topik
Zito mel, 100 Prodavnici, Zgradi, Kopakabana i motelot, Cik-mik
On topik
Aj sega zashto ne sum bas naj naj zapoznaen dali nekoj znae shto se sluci za da sportot u KUmanovo dojde na ova shto e sega..znaci na 0
 
J

JohnnyMass

Гостин
Cocacola напиша:
Aj sega zashto ne sum bas naj naj zapoznaen dali nekoj znae shto se sluci za da sportot u KUmanovo dojde na ova shto e sega..znaci na 0
Па избегаа сите од спортот.Кога имаш лопови покрај себе како може да играш.Кај нас во градот има само едно дете - мој другар кој игра за јуниорската репрезентација на Македонија.И тренира во Работнички.Ама му одеше тешко и се откажа (тоа патување и се).И сега кога се врати во Куманово да тренира заборавија на него од репрезентацијата.А кај ќе се развива тој талент.Порано Соколана беше центарот на спортот во Куманово.Сите спортисти од Куманово почнале за првпат да играат во Соколана.Сега сте го виделе ли какво е?Целото оградено, го зел некој приватњак и ќе наплаќа за еден сат одиграна партија фудбал.МИЗЕРИЈА.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
I sga kude trenjra tvoe drugarce? Milano, Bashkimi..?
 
J

JohnnyMass

Гостин
Cocacola напиша:
I sga kude trenjra tvoe drugarce? Milano, Bashkimi..?
Сега моментално млати време во Јуниор купот.Имаат клуб Куманово.Сега влегоа меѓу најдобрите 4, ама изгубија одма у полуфинале.Иначе помина од МИО во Работнички.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Da ne igra u toj tim Eurosport Kumanovo :pos2: onoj shto gi e trener Bor4e?:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom