Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
A

Alexander Nevsky

Гостин
Моја претпоставка дека ќе биде најинтересен дуел после Јунајтед-Барен...Децата од Венгер ќе бидат екстра мотивирани ќе ви направат проблеми ама мислам дека кај и да е ќе паднат во формата...А вие пак до тогаш мора да си ја поправите и така ќе ги поминете...Ако поминете со Интер паѓате или..
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Моја претпоставка дека ќе биде најинтересен дуел после Јунајтед-Барен...Децата од Венгер ќе бидат екстра мотивирани ќе ви направат проблеми ама мислам дека кај и да е ќе паднат во формата...А вие пак до тогаш мора да си ја поправите и така ќе ги поминете...Ако поминете со Интер паѓате или..
Да , мислам дека ќе се паднеме со Интер , нормално ако поминат и двата тима..... :wink:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
arsenal igra mnogu dobro vo anglija,no i tie igraat otvoren fudbal pa taka mislam deka ne bi trebalo da ne izmacat mnogu
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Нема да биде лесно со Арсенал ...
Гледав нешто клипови од финалето во Париз па се потсетив на нашиот миленик
ОЛЕГЕР :vozbud:
:pos:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
На 31 март е првиот дуел во Лондон, а возвратниот е на 6ти април.
5 дена после реваншот Барса игра против Реал па ај да се надеваме дека ќе го решат патникот уште на 1 натпревар.Тоа ќе биде тежок период за Барса.:toe:
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Zaso tolku mislite deka Arsenal ke igra tolku napagacki fudbal ja ne bi se soglasil ke igraat predpazlivo posto igraat so barca, a nesum ni siguren deka barca prvata u emirai ke igraa kako sto igrase so stutgart doma ali na nou kamp e veke druga prica !
 
V

Viktoranius

Гостин
5 дена после реваншот Барса игра против Реал па ај да се надеваме дека ќе го решат патникот уште на 1 натпревар.Тоа ќе биде тежок период за Барса.:toe:
И лани беше слично нешто на ова. Го декласиравме задрид 2-6, и после 5 дена Иниеста сврши во Лондон.
 
B

Beck's

Гостин
Odlicna zrepka,gi sakav Arsenal odamna,onaka da bideme svedoci na ubav futbal,otvoren za igra.Edinstveno Arsenal igraat slicna igra na Barca,pa ocekuvam vistinska bitka vo eden moderen fudbalski dvoboj.Veruvam vo nasite momci,a i siguren sum deka mozeme i do 4 kruna na ligata na sampionite.Pa so sreka neka ni e:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Арсенал значи а!!

Не треба да се залетуваме,ќе биде тешко.

Многу зависи од првиот меч на Емирати со каков резултат ќе излеземе.
Ако биде позитивен резултат за нас(т.е победа или нерешено со голови) тогаш не би требало да имаме проблеми на вториот натпревар на Камп Ноу.

Се што треба е да се има мотивација и да играме како на последниот натпревар...само Ибра треба што побрзо да се врати во форма!

Верувам во овој тим на Барса кој го достигна врвот и го направи тоа што никој не го направил во историјата на фудбалот.

VISCA EL BARCA:pobeda::barca:
 
B

boki10messi

Гостин
Еве ме и мене со мало задоцнување, бидејќи бев отсутен.
Натпреварот со Штутгард беше :drk::drk:

За ждрепката, не треба да се занесуваме и предвреме да славиме. Арсенал не е екипа која треба да ја отпишеме, ама мислам дека не би требало да ни претставуваат некој си проблем. Мнооогу е добро што реваншот го играме на Кампот. Ако нашите момци ја играат препознатливата игра како со Штутгард во средата нема потреба од загриженост. Ако дадеме гол во првите минути тогаш 90% сме влегле.

П.С.
Мислам дека има мали шанси да се повтори ланското финале, ама јас не верувам во тоа. Ако, веќе влеземе во финалето, мислам дека ќе биде со Баерн или некој од франзузите. Како и да е, се гледаме во Задрид на 22 мај:vozbud::vozbud:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Манчестер практично доби финале на поклон денеска, ни Баерн ни Бордо ни Лион немаат шанси со Манчестер едноставно се една класа подобри од другите.

Барса доби доста тешка ждрепка. Арсенал, не е лесен ама може да се победи. Особено затоа што реваншот е на Камп Ноу. После тоа следи Интер по 3 и 4 пат оваа година.

Не верувам Мурињо да изигра 4 утакмици против еден тим и да не добие ни еден од нив. Ќе биде ненормално тешко да се помине полуфинале па ако поминат пак ги чека Манчестер.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Ne se ostvari mojata zelba da ja vidam Barsa i Inter vo finale :(

Arsenal e nezgoden protivnik , klucen ke bide mecot na Kamp Nou .Ne treba da primime gol.
Sakam Ibrahimovik da vleze vo forma i da pogodi i protiv Arsenal i protiv Zadrid :vozbud:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Ne se ostvari mojata zelba da ja vidam Barsa i Inter vo finale :(

Arsenal e nezgoden protivnik , klucen ke bide mecot na Kamp Nou .Ne treba da primime gol.
Sakam Ibrahimovik da vleze vo forma i da pogodi i protiv Arsenal i protiv Zadrid :vozbud:
Само нека победуваат они не е важно кој ќе дава голови. :smir:А за Арсенал мислам дека им одговара на Барса пошто Арсенал игра сличен фудбал како на Барса и не знае да игра на одбрана.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom