Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

divjak

Aker
Член од
9 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Луге што се занесувате Arsenal ке има најдобар тим сезоната. Имаат нов стадион повеќе финансии за трансфери и тоа треба.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
kako moze da ima najdobar tim ovaa sezona ?
so koi pari ke kupat igraci ?
naredna sezona moze... koga ke zemat nekoj denar od stadionot...
a ovaa godina... celzi uste e premnogu jak... so toa zasiluvanje sto go zema mislam deka nema da ima nekoj da mu popreci..
ja ne sum za celzi ama sto e vistina.... toa e...
 
T

tino097

Гостин
KoNtEjNeR напиша:
hahahahha pa sega ke navivas za rabotnicki... pa ako stignat do arsenal... :)
kje si odlucis... patriotizam ili....l
појма неам како ќе биди :), да беа Пелистерќе ми беше уште потешко

А за коментарите во врска кој ќе биди најјак во Англија сезонава само ќе ве потсетам шо се случе со Реал Мадрид и нивните Галактикос. Челзи вистина да накупе звучни имиња но сега конкуренцијата за првотимски статус се зголемува па ќе има доста проблеми со тоа. Веќе лани се појавија првите негодувања а камоли годинаваа. А плус тим со многу ѕвезди и не ја бива, во еден момент можи и тоа да биди проблем (видете шо бина со Бразил на светсково). Кој ќе биди водач во екипата, кој ќе игра во средниот ред, има место за 4 до 5 играчи а претеденти се: Балак, Лампард, Есиен, Макалеле, Кол, Робен, Шон Врајт Филипс, Даф, Диара ... Ќе биди густо, освен ако не се ослободат од некои, а веќе има најави за Робен и за Даф. Али сепак ќе им биде тешко годинава зашто и останатите екипи се засилија со добри играчи. А сеуште има време за нови трансфери.
 
T

tino097

Гостин
Арсенал ќе го престстави новиот дрес на 18 Јули. Другите новини се новите броеви кои ќе ги носат некои од фудбалерите од кои позабележителни се:
  • Коло Туре - кој досега го имаше бројот 28 ќе го добие бројот 5 на легендарниот Мартин Кион
  • Францеск Фабрегас - неговата 15ка ќе биди заменета со Виеровата 4ка, а освен тоа е бројот кој го носел неговиот јунак од детството Гвардиола (Josep Guardiola)
  • Томас Росицки - го наследува бројот 7 кој прошлата сезона го носеше Роберт Пирес кој летово замина во Виљареал.
 

manijak

Full of shit!
Член од
15 април 2006
Мислења
1.219
Поени од реакции
1
tino097 напиша:
Арсенал ќе го престстави новиот дрес на 18 Јули.


На трошок ме ставија, сеа нов дрес ќе треба да си купам :icon_lol:
 

elen4e_bonjovi

Dark Angel
Член од
10 мај 2006
Мислења
240
Поени од реакции
0
Arsenal se Ok ali Barcelona gi tepaa znaci deka se bolji on niv...
 
T

tino097

Гостин
elen4e_bonjovi напиша:
Arsenal se Ok ali Barcelona gi tepaa znaci deka se bolji on niv...
А па Барселона изгубија од Сарагоса, шо значи тие се најјаки :poss:
 

manijak

Full of shit!
Член од
15 април 2006
Мислења
1.219
Поени од реакции
1
elen4e_bonjovi напиша:
Arsenal se Ok ali Barcelona gi tepaa znaci deka se bolji on niv...


А иначе има шпекулации дека Арсенал е пред потпис со аргентинскиот напаѓач Хавиер Савиола кој пројавил желба да заигра за топџиите. Се очекува тансферот да изнесува околу 6 милиони евра.
 
T

tino097

Гостин
Отворање на новата сезона

Утре со почеток во 15:00 ГМТ, започнува новата сезона за Арсенал со пријателскиот (веќе и традиционален) натпревар против Барнет. Арсен Венгер ги најаве имаињата на играчите кои ќе патуваат на гостувањето. Поголем дел се младите надежи кои допрва треба да покажат шо знаат и умеат. Еве ги имињата на играчите:
  1. Manuel Almunia
  2. Mart Poom
  3. Vito Mannone
  4. Jeremie Aliadiere
  5. Nicklas Bendtner
  6. Matthew Connolly
  7. Pascal Cygan
  8. Mathieu Flamini
  9. Kerrea Gilbert
  10. Justin Hoyte
  11. Alex Hleb
  12. Seb Larsson
  13. Arturo Lupoli
  14. Fabrice Muamba
  15. Joe O’Cearuill
  16. Alexandre Song
  17. Ryan Smith
  18. Anthony Stokes
  19. Vincent van den Berg
Следниот натпревар е против Ајакс на 22 јули кој воедно е и прошталниот натпревар на Денис Бергкамп.
п.с Се споменува дека на овие контролни натпревари можно е да учествува и Патрик Виеира !??!? еве линк ама матно ми е
 
T

tino097

Гостин
Натпреварот Барнет - Арсенал заврше 0-0. Најдобри подинци беа голманите на Барнет, кои се истакнаа бранејќи одлично по едно полувреме. Најдобрата шанса ја имше Алидаир од Арсенал но и одбраната беше одлична.

Следната сабота е прошталниот натпревар на Бергкамп. Се надевам дека ќе го има на некоја телевизија да не пиздам на нет да ја гледам.

 
T

tino097

Гостин
Members Day

Денес за прв пат беа отворени вратите од новиот стадион на Арсенал, а пред публиката Арсенал го одржа првиот тренинг. еве некоја сликичка

 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
super e stadionot
 

GarDiaN

ФудБалЕрчЕ
Член од
16 февруари 2006
Мислења
465
Поени од реакции
19
KoNtEjNeR напиша:
kako moze da ima najdobar tim ovaa sezona ?
so koi pari ke kupat igraci ?
naredna sezona moze... koga ke zemat nekoj denar od stadionot...
a ovaa godina... celzi uste e premnogu jak... so toa zasiluvanje sto go zema mislam deka nema da ima nekoj da mu popreci..
ja ne sum za celzi ama sto e vistina.... toa e...
kako bre nemaat pari zemaa edno 10 milioni od premier liga
od liga na sampioni edno 5-6 milioni plus TV pravata okolu 19 milioni
i narednive TV prava od premier ligava

znaci imaat pari no dali im trebaat novi igraci

da go kupat Riberi i da igra na mestoto na Lunberg
i uste eden do dvajca odbrana i mislam ovaa sezona ke napravat
poveke od minatata
 
T

tino097

Гостин
Денес беше ждребката за третото квалификациско претколо и Арсенал најверојатно ќе игра против Динамо Загреб. Не е далеку да се оди.
 
Член од
29 јули 2006
Мислења
26
Поени од реакции
0
ARSENAL SAMPIONI ekipa so e najdobra vo evropa i svetot se vide minatata sezona se vide i u finaleto na CL koga maski izigrajaa so barcelona (inace za malko ne dobijah infarkt taa vecer) ama ako ovaa sezona e nasa napred ARSENAL
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom