Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Еве ме и мене...хехе,абе седев во друштво со фанови на ман,интер и барселона онака измешани бевме,и го гледаме натпреварот(јас со шал,дрес...) и нешо овај од ман ми збори демек кај ке ги тепате овие...арно ама ко ја виде играта,пасовите...си седна човекот и нишо не кажа цел натпревар...на крајот честитки од сите страни а најголеми беа од овај фанов на ман.Значи ова беше игра како што само може да се посака.Толку. ЧЕСТИТО НЕКА НИ Е ПОБЕДАТА И ПРВОТО МЕСТО ВО ЛШ ---Свака част нека му е на дечкиве позз
пс Само ми е жал шо не пукна некоја петарда,кашикара шо и да е...:smir:

ФАЛА ЗА ИСКРЕНИТЕ ЧЕСТИТКИ ОД СИТЕ
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Uset ednas pokaza Arsenal deka ima najdobra igra vo momentot nema somnez, pokazaaa deka porazot od Hull e samo slucajnost WELL DONE YOUNG GUNNERS
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Ova beshe igra kako vo godinite koga bevme najdobri i koga gazevme se pred sebe...Ovoj natprevar mnogu me potseti na onoj protiv Inter na Juzzepe Meazza koga ti tepavme so 1-5....Henry, Ljungberg, Pires strelci za onie so slabo pamtenje...ali shto e tuka e...Wenger izgledashe mnogu sreken posebno koga Vela se "zaebavashe"so defanzivcite na Porto....Hull e zad nas...Porto e segashnost....Sunderland e idninata...Neka ni e cestito...i ushte edna molba do site verni fanovi na Arsenal...NE PROGNOZIRAJTE...oti sekogash koga si mislime deka e najsleno togash pagame...Podobro sekogash favoriti da bidat timovite protiv koi igrame od kolku nie da bideme favoriti i da ocekuvame lesna pobeda...I na forumot na L'pool isto mislea deka ke pobedat so 7+ protiv Stouk pa ete...dobro e shto sega ovoj poraz ke ni bidi za 2-3 godini...i milo mi e shto e od Hull od kolku da ne tepashe Utd ili Chelsea ili L'pool...Sega glavite krenati i na stadionot na svetlinata kaj nashiot NAJOMRAZEN igrac, segashen trener na "Crnite macki"...........Pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzz:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Само што пристигна писмо од УЕФА-ФИФА во кое пишуваше дека ќе се санкционираат некои играчи од Арсенал со забрана за играње на фудбал и тоа: Аде, РВП, Фабрегас, Волкот, Насри и Ебуе поради премногу скршени кичми на противничките играчи.
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
[zEUs];1724612 напиша:
Само што пристигна писмо од УЕФА-ФИФА во кое пишуваше дека ќе се санкционираат некои играчи од Арсенал со забрана за играње на фудбал и тоа: Аде, РВП, Фабрегас, Волкот, Насри и Ебуе поради премногу скршени кичми на противничките играчи.
Da da i jas go procitav....:drk::drk::drk::drk::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
18 април 2008
Мислења
593
Поени од реакции
10
Iskreno da ti kazam Arsenal imal golemi igraci od vremeto no veruvam deka ke se soglasite nikogas do sega nemale vakva igra merak mi e da gi gledam veruvajte so kolkav entuzijazam igraat, a za Wenger mozam da kazam deka toj e THE SPECIAL ONE ne Mourinho
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Iskreno da ti kazam Arsenal imal golemi igraci od vremeto no veruvam deka ke se soglasite nikogas do sega nemale vakva igra merak mi e da gi gledam veruvajte so kolkav entuzijazam igraat, a za Wenger mozam da kazam deka toj e THE SPECIAL ONE ne Mourinho
Никогаш немале ваква игра ? Сети се на сезоната 2003-2004 , кога ја завршија без пораз и со верификација на титулата на Олд Трафорд . . . :toe:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Iskreno da ti kazam Arsenal imal golemi igraci od vremeto no veruvam deka ke se soglasite nikogas do sega nemale vakva igra merak mi e da gi gledam veruvajte so kolkav entuzijazam igraat, a za Wenger mozam da kazam deka toj e THE SPECIAL ONE ne Mourinho
Така е:wink: , јас ги пратам Арсенал од 98-99 на генерацијата на Симан, Адамс, Беркамп, Виера и др. и ми ги засакав дека играја мн убав фудбал но пак денес играат најубав фудбал :vozbud:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Никогаш немале ваква игра ? Сети се на сезоната 2003-2004 , кога ја завршија без пораз и со верификација на титулата на Олд Трафорд . . . :toe:
26 победи 12 нерешени и ниеден пораз :wink: , но тогаш немаше олку млади играчи полни со енергија и желба да се покажат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom