Фан Клуб: Јувентус

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
И после зошто Јуве има највеќе фанови во Италија, па ете зошто, зошто цела репрезентација доаѓаат играчи од Јуве, секад било така и секад така ќе биде...
Кој рече дека вие немате највеќе фанови на Италија?
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Браво, уште Пепе фали , и морам да купам дрес од репрезентацијата баш се супер.
п.с Келини :icon_lol: , колку лактови има изедено овој легендарен нос.. ме потсети на времето кога гледав Спанџ Баб Скуер Пентс и овој лик
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Vody, trolling until he die..
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
ne e troling...ne e samo juve...nema do tolku kvalitetni igraci italija za da naprai neso poveke.... :)
Хахахахаха по по по нема дерман од тебе жими очи:facepalm:
2006 да не знајш шо напрај Италија?? Од АЦ ПЕНАЛ да не беа тогаш играчите?
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
не си во право за ова. Ја гледав оваја утакмица и многу убаво се сеќавам дека оваја парола ја извадоја за време на едноминутно молчење а навивачите на јувентус почнаја да ракоплескат. И сите навивачи од двете трибини имаа шалој кој шо на едната страна беше логото на јуве а на другата на ливерпул и истото она го пишеше од сликата на средина
Абе масата си ја прај таа работа. Еве ти за шо ти зборам. Имаше и такви кои протестираа

http://www.guardian.co.uk/football/2005/apr/06/championsleague200405.championsleague
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=199260

Сајтовите се проанглиски па го осудуваат потегот на Јувенташите
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Хахахахаха по по по нема дерман од тебе жими очи:facepalm:
2006 да не знајш шо напрај Италија?? Од АЦ ПЕНАЛ да не беа тогаш играчите?
od igracite od 2006 do sea ima dosta golema razlika Italija ima togas gi imaa canavoro nesta zambrota pa duri i groso koj bese megu najsluznite za uspehot na italija...sea osven kielini nisto drugo se nema..za sredinata i napadot pa da ne praam ic muabet znaci ne vikam deka samo od tie juve ne cinat...cel tim ne cini so isklucok na buffon kielini pirlo i cassano...baska Nesta , gatuzo, pirlo civi igraci bea togas??? :)
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
od igracite od 2006 do sea ima dosta golema razlika Italija ima togas gi imaa canavoro nesta zambrota pa duri i groso koj bese megu najsluznite za uspehot na italija...sea osven kielini nisto drugo se nema..za sredinata i napadot pa da ne praam ic muabet znaci ne vikam deka samo od tie juve ne cinat...cel tim ne cini so isklucok na buffon kielini pirlo i cassano...baska Nesta , gatuzo, pirlo civi igraci bea togas??? :)
Гросо се прослави само на светското, небеше нешто добар играч никогаш, па можи таков некој ке излези и сега.
Замена во одбраната за Канаваро е Киелини, за во средниот ред пирло си е цар
Од нападот јас најмногу очекувам од Балотели и од Гиовинко, незнам зошто ама мислам ке изненадат пријатно.

Иначе неста и пирло за 2006 да, имаја голем придонес, ама гатузо... не баш
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
Гросо се прослави само на светското, небеше нешто добар играч никогаш, па можи таков некој ке излези и сега.
Замена во одбраната за Канаваро е Киелини, за во средниот ред пирло си е цар
Од нападот јас најмногу очекувам од Балотели и од Гиовинко, незнам зошто ама мислам ке изненадат пријатно.

Иначе неста и пирло за 2006 да, имаја голем придонес, ама гатузо... не баш
epa toa ti vikam samo so kielini i pirlo niso ne praat...daj boze da iznenadat i baloteli i giovinko i site drugi...ali ednostavno nema tim italija poso ne vlozuvaat veke poveke vreme ko sto vlozuvaa porano vo mladinskite kategorii i zatoa se tapa sega...
 
Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
epa toa ti vikam samo so kielini i pirlo niso ne praat...daj boze da iznenadat i baloteli i giovinko i site drugi...ali ednostavno nema tim italija poso ne vlozuvaat veke poveke vreme ko sto vlozuvaa porano vo mladinskite kategorii i zatoa se tapa sega...
Квалитетот е сличен, само сега нема играчи со срце, да истрчат за татковината со желба за победа
Балотели можи многу ја сака италија како татковина, пример го земам него, има и други:(
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Квалитетот е сличен, само сега нема играчи со срце, да истрчат за татковината со желба за победа
Балотели можи многу ја сака италија како татковина, пример го земам него, има и други:(
Па дечкото е посвоено африканче,додека играше во Италија беше вреѓан со све и свашта,највеќе по расна основа,и уште игра,т.е се молеше да игра за Италија така да не се сомневам дека ќе даде 100% на Европсково.Ама од времето на Замброта,Каморанези,сега немаат ниту еден асален крилен бек и офанзивно крило,а без тоа тешко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom