Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Само кај мене Телма немат ???? o_O
Изглеа:pos2: ај бе ќе ти дојде до 20 и 45 ако не имаш стримче.

Јуве по Нејмар?глупости нема врска али на крај е јакото,Пеле изјавил дека може да стане дури и појак од него:pos2:
http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=30411

дечково уште од сеа нека си се збогува со кариерата хах
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
citav po forumi deka neymar e gnasa od igrac razgaleno kopile i trenerot zaradi nego go izzbrkale poradi toa so go stail na klupa edna utakmica
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Не знам како воопшто ги читате овие шпекулации. Сезоната само што започна, а новинарите нема со што да го билдаат тиражот па ќе пуштаат шпекулации. И да, бразилец и Јуве не одат заедно, мислам дека и Ањели и Марота го знаат тоа.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Вечер, победа ништо друго.

Срамно е денеска ако не победиме, иаку сме просечна екипа. Домашен терен мотивација да ја оствариме првата победа на домашен терен. Што и да е добра игра очекувам да не се влечкаме низ терен, и да дадеме 2-3 гола. Очекувам да примиме гол бидејки имат добри напаѓачи овие а и не се знае дали ке преработиме у одбрана односно бековите дали ке ни се стабилно, пожелно е Григера да го започне натпреварот ..
Страв ми е од овој Матри што игра во Каљари незнам вечер дали ке игра против нас, секогаш ни давал гол, со Каљари не сме најубедливи, а Матри секогаш ни шиба најмалку по 1 гол.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
За греота сме, 19 место :uvo:, и вечерва ако не победиме незнам кај ќе завршиме сезонава.
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Победуваме вечер ,ајмо напред црно бели,Јувееееееееееееее :)
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.746
Поени од реакции
9.757
Storari
Rinaudo-Bonucci-Chiellini-Grygera
Krasic-Aquilani-F.Melo-Pepe
Iaquinta-Amauri​

Според ЅКУ...

Ринаудо на десната бековска позиција, баш да видам како ќе изигра. Аквилани и Амаури во стартниот состав, Маркисио на клупа...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom