Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
С

сашенко

Гостин
Изгледа ништо нема да купиме денес ама ок е што имаме добар тим и можеби јануарскиот преоден рок ке го искористиме за уште нешто плус да земеме во одбрана и кул тим имаме.Супер сме мислам дека имаме поубедлив тим од оној Јувентус на Липи само уште некое засилување плус за следната сезона така во одбраната и ако не оваа следната сезона лигата на шампиони е наша.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Изгледа ништо нема да купиме денес ама ок е што имаме добар тим и можеби јануарскиот преоден рок ке го искористиме за уште нешто плус да земеме во одбрана и кул тим имаме.Супер сме мислам дека имаме поубедлив тим од оној Јувентус на Липи само уште некое засилување плус за следната сезона така во одбраната и ако не оваа следната сезона лигата на шампиони е наша.:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
so onoj tim na lipi nemojs da go sporeduvas ovaj tim seuste treba da se dokazuva ovaj tim ;) poso lipi bese star lisec ;)
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Трансфер рокот завршува во 19:00 часот , мислам дека ќе го земеме Гросо. Според Италијанските медиуми се ќе се знае до 15 часот тука ... Весниците се оптимисти дека трансферот може да се комплетира.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.694
Поени од реакции
3.647
Не знаме точно каква стратегија има управата. Можеби сево ова е само блеф, за Лион да ја спушти сумата и да го земеме за поефтино. Не знам, можеби е така но можеби и се сериозни. Гиљи одсекогаш давал вакви песимистички изјави кога се во прашање трансферите така да не знам колку ке можам да го окарактеризирам ова како вистинита изјава.
Времето ке покаже. . .

А во меѓувреме. . .



А кој сака да си ја пее:
:je:

FORZA LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
E' BIANCONERA LA BELLA SIGNORA
ALE' LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
SOLO LA JUVE E' GRANDE LA JUVE ALE'

Tu sei la squadra del cuore
Sempre in campo undici eroi
Vinci l'impossibile e vai
Ti seguiremo anche noi

Metti un'altra stella sul petto
Mille mani al cielo per te... insieme
L'onda di una magica ola partirà

FORZA LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
E' BIANCONERA LA BELLA SIGNORA
ALE' LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
SOLO LA JUVE E' MAGICA JUVE ALE'


[SIZE=+0][SIZE=+0][SIZE=+0][SIZE=+0]
[/SIZE]FORZA LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
E' BIANCONERA LA NOSTRA BANDIERA
ALE' LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
SOLO LA JUVE E' GRANDE LA JUVE ALE'

JUVE ... JUVE ... JUVE ... JUVE ...

Notte di Coppa Campioni
Notte che non finirà mai
Grande l'emozione che dai
quando tu vinci per noi

Tutti allo stadio a sognare
Aspettando l'urlo di un goal... insieme
L'onda di una magica ola partirà

FORZA LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
E' BIANCONERA LA BELLA SIGNORA
ALE' LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
SOLO LA JUVE E' MAGICA JUVE ALE'

FORZA LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
E' BIANCONERA LA NOSTRA BANDIERA
ALE' LA JUVE LA JUVE LA JUVE ALE'
SOLO LA JUVE E' GRANDE LA JUVE ALE'

JUVE ... JUVE ...[/SIZE][/SIZE][/SIZE]
 
С

сашенко

Гостин
Еј песнава ми го исполнува срцево ми се свиѓа и STORIA DI UN GRANDE AMORE кога ја пеат играчите има на youtube ама оваа е по навивачка.ФОРЦА ЈУВЕ
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.338
Sky Sport, јавува дека Јуве веќе притиска за ангажман на Фабио Гросо, и се шпекулира дека Директорите на Јуве веќе преговараат за цената на Фабио Гросо . Скај Спорт јавува дека шансите за ангажман за Гросо се големи, бидејќи и играчот посакува да се оствари трансферот, а и веруваат дека овие натегања околу цената се само обид на Управата на Јуве да ја урне цената која ја постави Лион за својот лев бек .

Според Тутоспорт, Гросо е се поблиску до трансфер во Јуве . Моментално Гросо се наоѓа во Фиренца со националниот тим, и се очекува со приватен авион да дојде во Торино .
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Ќе да е наш Гросо. :) Според најновите информации, сме се решиле да дадеме 3 милиони за нашиот нов лев бек! :пивце:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Трансферот на Гросо е пред реализација. Јуве и Лион се договориле за цената.
Што ќе правиме сега со Молинаро , трансфер рокот завршува а ние не го продадовме ... нема да се изненадам доколку до вечер им го шитнеме на Наполи.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.338
Ќе да е наш Гросо. :) Според најновите информации, сме се решиле да дадеме 3 милиони за нашиот нов лев бек! :пивце:
Веројатно е завршена работата . Тутоспорт јавува дека Гросо веќе е нов играч на Јувентус .
:juve::juve:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.737
Поени од реакции
9.729
Веројатно е завршена работата . Тутоспорт јавува дека Гросо веќе е нов играч на Јувентус .
:juve::juve:
И Скај Спорт излезе со таква вест. 99% е наш Гросо! Уште потврда на официјалната страна преостанува. :vozbud:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.338
И Скај Спорт излезе со таква вест. 99% е наш Гросо! Уште потврда на официјалната страна преостанува. :vozbud:
И на Ла Република истата вест . Гросо со приватен авион ќе биде земен од Фиренца каде е на тренинг со Италијанската репрезентација, и ќе биде комплетиран трансферот .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom