Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
24 септември 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Мислење за Александра Дединец Каневче - Компјутерски Мрежи и Безбедност?
И начин на полагање кај Александра, Мишев и Соња?
 
Член од
26 август 2018
Мислења
61
Поени од реакции
20
Здраво дечки, да ве прашам Менаџмент информациски системи кај кого е најдобро да се слуша?
 

Ich

Член од
25 јануари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Во my courses не ми се појавува еден предмет каде да се обратам за овој проблем?
 
Член од
17 јануари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
13
Во my courses не ми се појавува еден предмет каде да се обратам за овој проблем?
Pisi ili javi se na studenska sluzba ili kaj predmetniot profesor mail pisi. No mislam vo sluzbata studenska treba da se javis
Автоматски споено мислење:

Мислење за Александра Дединец Каневче - Компјутерски Мрежи и Безбедност?
И начин на полагање кај Александра, Мишев и Соња?
Nemam slusano kaj niv no znam deka dobro predava aleksandra i toa sto go predava toa go dava na kolokvium.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ich
Член од
4 октомври 2021
Мислења
22
Поени од реакции
2
Здраво дечки :)
Имам две прашања до вас .
1. Дали може збор два за овие професори и совети за истите?
- Бизнис и менаџмент -> Јанеска Саркањац Смилка
- Вовед во компјутерски науки -> Митрески Коста
- Дискретна математика -> Спасов Дејан
- Професионални вештини-> Стојкоска Билјана
- Структурно програмирање-> Mихајлоска Христина
2. Дали има група на фб или вибер за новите студенти на смерот ПИТ ?
 
Член од
17 јануари 2021
Мислења
11
Поени од реакции
13
Здраво дечки :)
Имам две прашања до вас .
1. Дали може збор два за овие професори и совети за истите?
- Бизнис и менаџмент -> Јанеска Саркањац Смилка
- Вовед во компјутерски науки -> Митрески Коста
- Дискретна математика -> Спасов Дејан
- Професионални вештини-> Стојкоска Билјана
- Структурно програмирање-> Mихајлоска Христина
2. Дали има група на фб или вибер за новите студенти на смерот ПИТ ?
Dejan mene mi bese po dm i jas sum na pit i iskreno spored mene e eden od najdobrite profesori so mozi da ti se padnat (moe mislenjs, site razlicno mislat). Ako ucis i se trudis dovolno ke polozis. Biljana po prof vestini ne mj ima predavano, ama e okej i predmetot sam po sebe nema baranja, desetka cista e od sam pocetok. Strukturno mislam ne e bitno koj ti predava, bidejki bitno e da ucis i da se trudis, za da izvadis dovolno poeni za da polozis. Gledaj kaj dobar asistent da slusas vezbi, primer stojmenski ako seuste predava ili stefan andonov ne sum sigurna koj gi drzi vezbite. Smilka e srcka i site izborni vo idnina po koi taa predava da si gi odbiras dokolku sakas polesen predmet bez mnogu zamaranje. Ne e stroga i mnogu korektna e, ne bara nisto poveke od toa sto e prilozeno. Isto taka ima na fb grupi po site predmeti pisi primer vo search "finki Strukturno" ili. Slicno i ke ti izleguvaat. Isto rasprasaj se megu kolegite i vlezi vo messanger chat grupite i tamu ima korisni informacii i matrijal
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
22
Поени од реакции
2
Dejan mene mi bese po dm i jas sum na pit i iskreno spored mene e eden od najdobrite profesori so mozi da ti se padnat (moe mislenjs, site razlicno mislat). Ako ucis i se trudis dovolno ke polozis. Biljana po prof vestini ne mj ima predavano, ama e okej i predmetot sam po sebe nema baranja, desetka cista e od sam pocetok. Strukturno mislam ne e bitno koj ti predava, bidejki bitno e da ucis i da se trudis, za da izvadis dovolno poeni za da polozis. Gledaj kaj dobar asistent da slusas vezbi, primer stojmenski ako seuste predava ili stefan andonov ne sum sigurna koj gi drzi vezbite. Smilka e srcka i site izborni vo idnina po koi taa predava da si gi odbiras dokolku sakas polesen predmet bez mnogu zamaranje. Ne e stroga i mnogu korektna e, ne bara nisto poveke od toa sto e prilozeno. Isto taka ima na fb grupi po site predmeti pisi primer vo search "finki Strukturno" ili. Slicno i ke ti izleguvaat. Isto rasprasaj se megu kolegite i vlezi vo messanger chat grupite i tamu ima korisni informacii i matrijal
Tи благодарам многу :)
 
Член од
26 јули 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, сакав да прашам како може да го средам проблемов со CAS или каде да се обратам за помош?

1633360014943.png
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
69
Поени од реакции
53
Osnovi na teoriha na informacii tezok predmet li e
Па има веројатност што е малце потешко и материјалот е натрупан и се отежнува секоја недела така што прво предавање ќе учите основни задачи од веројатност а следното предавање веќе имаш интеграли и грчки букви :D, другиот дел е теорија на информации што мислам е полесен дел (3 теми само, задаччите од ауд за вежбање за кол/испит). Предметот треба да му се посвети повеќе време особено на делот за теорија кој е потежок а за задачите(од веројатност) има збирка на курсот која може да ти помогне да научиш, скоро истите ги даваат. За теорија најчтесто даваат: докази целосно да ги напишеш, кратки задачи како оние од предавања што се поминуваат и дефиниции.
 
Член од
5 октомври 2021
Мислења
2
Поени од реакции
0
Kalkalus koja prof e najdobra?
  • Bakeva Verica
  • Dimitrovska Ristovska Vesna
  • Dimitrova Vesna
 

Kajgana Shop

На врв Bottom