Факултет за Електротехника и информациски технологии

Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Тунеска - Со секое предавање имаш 10 теореми што треба да ги знаеш, а на испит имаш 2-3 прашања теорија. Лошо предава (чита од лист и не објаснува мн.).
Тошева - Досада. На час спиеш, а она предава нешто безвеза. На испит класика, имаш испитни задачи. :)
Маргарита - Добро предава, добро оценува. (Најбољи тандем се со Лихнида)
Маленко - Најјака асистентка. :P


50% од кредитите, и трипати ако презапишеш предмет.


Теорија - имаш прашања во копирница
Задачи - тие што ги решавате на аудиториски. Сфати ја суштината и немаш гајле. Барем сега е лесно. :)(y)
Posle mesec ipol apsolutno se slozuvam so se za profesorite, osven za Malenko, posto ne ja znam uste dovolno. Fizika bas denes polagavme i imase nekoi gluposti. Nekoj obid da bide teorija+zadaci kombinirano a ustvari imase najglupi zadaci.
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
12
Поени од реакции
0
daj nekoj sovet matematika 1 kaj Tuneska sho zadaci dava otprilika na prv kolokvium?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
daj nekoj sovet matematika 1 kaj Tuneska sho zadaci dava otprilika na prv kolokvium?
Сите ќе имате ист тест,не ти мења ништо кај која професорка си.Дури и прегледувањето асистентите го прават.
Иначе непрекинатост/диференцијабилност и тангента сигурно ќе имате,а за другово се може да дадат колоквиум е:)
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Posto ovaa god ke gi pravi Tuneska nisto cudno da ima dosta teorija. A od kaj toa za neprekinatost i tangenta?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Posto ovaa god ke gi pravi Tuneska nisto cudno da ima dosta teorija. A od kaj toa za neprekinatost i tangenta?
Задачи полагате исто, независно кај која професорка додека теоријата зависи од професорката. Сега не знам како ќе биде колоквиумот ама порано во различен термин се полагаа задачите и теоријата.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Задачи полагате исто, независно кај која професорка додека теоријата зависи од професорката. Сега не знам како ќе биде колоквиумот ама порано во различен термин се полагаа задачите и теоријата.
Сменето е од лани,теорија и задачи заедно иде сеа и скроз е исто на сите групи.
Posto ovaa god ke gi pravi Tuneska nisto cudno da ima dosta teorija. A od kaj toa za neprekinatost i tangenta?
Види од претходни 2 години,од прв дел само тоа имаш на испит.И на колоквиум лани имаше и непрекинатост и тангента.Теорија 35-30 бода од 100.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
може да постирате да видиме како изглеа тоа од лани и теорија и задачи? :)
 

TheMessenger

Кодош
Член од
18 февруари 2012
Мислења
370
Поени од реакции
473
Лани имаше една со индукција, со лимес под а полесна и б потешка, скица од функција и непрекинатост, и изводи(не сум многу сигурен). Теорија како што памтам имаше што е индукција, лимес, и секако, да докажеш...:)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.766
Поени од реакции
17.482
Не беше индукција туку монотоност:icon_lol: Незз ако има некој од прва сеа нека го постира,го имаат објавено на екурсеви сигурно.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
таа индукцијата и пмф да завршам никад нема да ја научам што како :ROFLMAO: среќа Зајкова не даваше такви глупости.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
27
Поени од реакции
0
На кого му треба помош за спремање прв колоквиум програмирање неделава држам интензивно часови. За повеќе инфо контактирајте ме во порака.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Programiranje zadacite na kolokvium od auditoriumski i laboratoriski li se pagjaat?
 
Член од
2 март 2014
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ај малце повеќе за ЕЕС ? дали е тежок овој смер? физиката и математиката ?и што можам да работам со овој смер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom