Факултет за Електротехника и информациски технологии

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Грешка имале 3 и после изборен има дискретна или веројатност ама како и да е им ги скратија математиките прилично.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
3 има,и нумеричка,веројатност и статистика изборни:) одамна е вака мислам. Сите математики се исти кај сите смерови освен кти.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
3 има,и нумеричка,веројатност и статистика изборни:) одамна е вака мислам. Сите математики се исти кај сите смерови освен кти.
Кај кти што е извдено, ставено, знаеш? Ах бе младоста си ја оставивме ние по стара :(
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Кај кти што е извдено, ставено, знаеш? Ах бе младоста си ја оставивме ние по стара :(
Ја немаат 3 ката они,имаат некоја математика за компјутерски инжињери мислам. Али незнам што учат по неа,кај нас во 3 ката све можно имаат стаено :)Таман е вака,кој е мазохист нека си ги бира и другите 2.
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Поарно ли е руски да ставам место англиски, оти викаат руски се учи основни работи а за англиски напредно ниво
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
материјали и опрема за лабораториски вежби и развој на компјутерска мрежа 650,00 ден. нек се угоде, којзнае што лаборатории ќе направат наредната година.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Може ли некој да напише за КСИАР? Дали се тешки предметите у втора? Се мислам помеѓу КСИАР или КТИ па ако може помош. Кој е поперспективен од овие два? Фала!
 
Член од
25 јули 2015
Мислења
243
Поени од реакции
95
Може ли некој да напише за КСИАР? Дали се тешки предметите у втора? Се мислам помеѓу КСИАР или КТИ па ако може помош. Кој е поперспективен од овие два? Фала!
КТИ само приватна има, а КСИАР има уште 15 места ( ја сум КСИАР) а да ли е тешко нз
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.391
Запишан сум ја, сеа сум втора фактички. Него се мислам дали да мењам смер.
сменвај, ич не му ја мисли. Јас завршив КСИА и сум ептен незадоволен од смерот од страна на вложено време и труд и колку од тоа што ќе научиш ќе можеш да го искористиш дури и ако работиш по струка, како мене.
Автоматика или теоријата на управување сегде во светот се учи на мастер ниво, а само кај нас на додипломски. Фактички ти ќе учиш напредна математика (лапласови и фуриеви трансформации, функции на љапунов, стабилност на љапунов, најквист крива, бодеови дијаграми) уште во 2ра, а уште калкулус нема да ви е поминат како што треба.

Додека на другите смерови ќе учат практични работи како FPGA, микроконтролери, PIC, програмски јазици, бази итн инт работи со кои подоцна во животот би работел, спотивно на тоа во КСИА ќе си учите некои безвезе математики кои благе везе немаат со тоа што ќе го работите во иднина и работи што ни професорите незнаат убо да ги предадат оти никогаш не ни биле во индустријата за да знаат практично таа математика да ви ја објаснат што значи. Тука ги изоставам Горан Стојаноски и Миле деканот.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Да али ако сакаш програмер да станеш,мислам боље избор е финки.Освен со тентов ако планираш гробот на александар да го бараш:icon_lol:
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Да али ако сакаш програмер да станеш,мислам боље избор е финки.Освен со тентов ако планираш гробот на александар да го бараш:icon_lol:
Хаха и да откриваме кој ден Господ ги создал македонците...
Што знам, у моја генерација на КТИ нема место у државна а и приватна нема многу а и сите сакаат тамо да се префрлаат... Ја би сакал да останам на КСИАР ама секакви муабети слушам па затоа. Веројатно е малку потешко, али после мислам дека може полесно да се најде работа од другите. Така да ваљда ќе останам, па ќе видиме што како...
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.767
Поени од реакции
17.482
Хаха и да откриваме кој ден Господ ги создал македонците...
Што знам, у моја генерација на КТИ нема место у државна а и приватна нема многу а и сите сакаат тамо да се префрлаат... Ја би сакал да останам на КСИАР ама секакви муабети слушам па затоа. Веројатно е малку потешко, али после мислам дека може полесно да се најде работа од другите. Така да ваљда ќе останам, па ќе видиме што како...
Не се секирај за префлање на сите им дадоа лани :)
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Не се секирај за префлање на сите им дадоа лани :)
Да ама без просек или ако нема слободно место автоматски паѓаш у приватни. А овие другиве смерови не ми се баш интересни, така да ваљда останувам на ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom