ФОН Универзитет

Член од
11 мај 2015
Мислења
17
Поени од реакции
2
Здраво на сите. Ќе ве замолам да ми кажете нешто за ФОН универзитетот, факултет за странски јазици по конкретно. Сакам таму да се запишам и ме интересира како оди таму, какви се предавањата, дали е лесно и така натаму. Минатата година бев на УКИМ политички студии но се откажав.

ПС. Не знам дали на овој форум видов или на друг беше, али во темата за ФОН последни информации се од 2013 година а мене ми требаат понови, се надевам дека има на форумов луѓе што студираат на фон или некои што знаат инфо за ФОН. Поздрав! :)
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
188
Поени од реакции
253
Здраво на сите. Ќе ве замолам да ми кажете нешто за ФОН универзитетот, факултет за странски јазици по конкретно. Сакам таму да се запишам и ме интересира како оди таму, какви се предавањата, дали е лесно и така натаму. Минатата година бев на УКИМ политички студии но се откажав.

ПС. Не знам дали на овој форум видов или на друг беше, али во темата за ФОН последни информации се од 2013 година а мене ми требаат понови, се надевам дека има на форумов луѓе што студираат на фон или некои што знаат инфо за ФОН. Поздрав! :)
Земи учи. Лесно е на приватен да студираш.
 
Член од
18 јуни 2016
Мислења
8
Поени од реакции
1
Хахахаха,да многу е лесно,ајде бре ама е ментол народов се кажало приватен па мислат таму одиш и така ставаат оценки.Па вака мене ми остана магистерска,иначе на политикологија на ФОН а брат ми е на државен и многу лесно помина таму на УКИМ, е сега зависи од смер до смер,поготово на мојов имаше и студенти од државен кои дојдоа на ФОН и пишман беа оти тука на приватниов така ставаат оценки си одиш на предавања даваш индекс и оп 10 хаха абре луѓе не бидете прости тој што нема врски исто му е та на приватен та на државен ,а поготово што на мојот смер ми се погодија професори што на татко ми му предавале кој едвај ставаат 6 една а да не напоменувам како се онесвестуваа на полагањата од правните предмети ,ама буквално со брза помош и се.Иначе до 3та год бев со партиципација а 4та и 5та со стипендија и можам од лично искуство да ви кажам дека кога си ги плаќав трите год ,потешко беше,пошто професор ако се сожали на некој се сожалува на тој што е со стипендија така да не тропајте канти безвеза,Плус правенец бев на генерација средно можев да се запишам каде сакам.А првен влегов на ДРЖАВНИОВ и кога видов едни дебили како плукаат од горе од втори спрат,кога видов некои работи што братчето мое ми ги кажуваше а јас не го разбирав решив да одам на приватен а не да чекам мегупредавања по 5часа пред мавровка и така дечки.ИСТО ЕЕЕ ДА НЕ ВЕ РАЗОЧАРУВАМ туку подобро учете си некој занаает а факултетот нека ви е еден плус
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.508
Поени од реакции
4.276
Јас сум студент на ФОН и сум на странски јазици, ќе запишувам 4та година. Предавањата се супер, многу се учи од нив trust me. Биди редовен колку што можиш повеќе бидејќи сепак учиш јазици а за тоа се бара активност, редовност и посветеност. Професорите се супер и се максимално посветени и даваат се од себе за да ти го пренесат знаењето. Не слушај други мислења дека е толку лесно и можиш туку така да положиш, кешки да беше така :D
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.928
Поени од реакции
1.464
Здраво на сите. Ќе ве замолам да ми кажете нешто за ФОН универзитетот, факултет за странски јазици по конкретно. Сакам таму да се запишам и ме интересира како оди таму, какви се предавањата, дали е лесно и така натаму. Минатата година бев на УКИМ политички студии но се откажав.

ПС. Не знам дали на овој форум видов или на друг беше, али во темата за ФОН последни информации се од 2013 година а мене ми требаат понови, се надевам дека има на форумов луѓе што студираат на фон или некои што знаат инфо за ФОН. Поздрав! :)
Не.

Language No
Afrikaans
Nee
Albanian Jo
Amharic Aye
Arabic laa
Armenian Votch
Asturian non, nun
Azerbaijani – Yox
Basque Ez
Bengali Na
Bosnian Ne
Breton Nann
Bulgarian Ne
Cantonese m hai
Catalan No
Cornish Na
Creole Non
Croatian Ne
Czech Ne
Dagaare
Danish Nej
Dutch Nee
English No
Esperanto Ne
Estonian Ei
Eurish No
Farsi Nah
Finnish Ei
French Non
Frisian Nee
Galician Nom – Non
Georgian ara
German Nein
Greek O’hi
Gujarati naa
Hawaiian `A`ole
Hebrew lo
Hindi nahi
Holooe M¯-sï
Hungarian Nem
Icelandic Nei
Ido No
Indonesian Tidak
Interlingua No
Irish ní hea, nil
Italian No
Japanese Iie
Korean A-nim-ni-da , A-ni-yo
Latin Non, Minime
Latvian Ne –
Lithuanian Ne
Luganda Nedda
Malaysian tidak
Mandarin bú shì
Marshallese Jaab
Norwegian Nei
Occitan Non, nani ( formal )
Polish Nie
Europortuguese Não
Portuguese Não
Quecha Manan
Romanian Nu
Russian Net
Serbian Ne
Sesotho Tjhee
Slovak nie
Slovenian Ne
Spanish No
Swahili Hapana
Swedish Nej
Tagalog Hindi
Thai mai-chai/mai-oua
Tswana Nnyaa.
Turkish hayžr
Ukrainian ni
Vietnamese Không
Welsh Nage
Wolof [No]
Xhosa Hayi
Yiddish neyn
Zulu cha
 
Член од
5 август 2013
Мислења
26
Поени од реакции
2
Здраво колеги вака јас сум на Финки ама заглавив со многу предмети е сега веќе скоро сум пред одкажување од Финки со план да се запишам на Фон само за да земам диплома.Бидејќи веќе работам диплома немда да ми треба за вработување туку сакам само да ја имам.Па да ми дадете совет дали и колку е тешко на Фон-Информатика со оглед на тоа дека работам и немам многу време за учење дали ќе вреди да се префрлам ?
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Јас сум студент на ФОН и сум на странски јазици, ќе запишувам 4та година. Предавањата се супер, многу се учи од нив trust me. Биди редовен колку што можиш повеќе бидејќи сепак учиш јазици а за тоа се бара активност, редовност и посветеност. Професорите се супер и се максимално посветени и даваат се од себе за да ти го пренесат знаењето. Не слушај други мислења дека е толку лесно и можиш туку така да положиш, кешки да беше така :D
Знам дека постов ти е од одамна , но би можел ли да ми се обратиш во порака во врска со факултетот за странски јазици?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Сакам да прашам дали имате некое искуство или мислење да споделите за Архитектура на ФОН ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom