ФК Питерборо Јунајтед

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219


Бидејќи е тапа да играм со јаки тимови секој Меџанер решив да превземам некој просечен тим од пониска лига и да пробам да го направам за почеток шампион во својата држава, па потоа и да ја кренам титулата до ЛШ. Затоа решив да го земам Питерборо од Скај 1 лига. Screenshot_1.png
Ова се сите засилувања во првиот преоден рок како член на Скај 1 Англиска лига.Вил Кин беше еден од најдобрите играчи во лигата заедно со Вермиљ и еден локален момак Лук Џејмс. Успеав уште во првата сезона со минимални инвестиции да го однесам Питерборо во Чемпионшип иако бордот беше задоволен со позиција во горната половина на табелата. Screenshot_2.png

Наредната сезона во Чемпионшип бордот имаа побарувања само да обезбедам опстанок јас завршив на средина на табелата што го оквалификуваа како голем успех на нивниот тим. Имав големи проблеми при компонирањето на екипата и тактиката иако сметам дека порано ако направев мали промени во тактиката ќе бев шампион.
championship201516.png

Инаку во 2015/2016 сезоната ги реализирав следните трансфери.
transferi201516.png

Џејмс Тарковски беше полн погодок и екстра инвестиција во мојов тим.

Веќе наредната сезона 2016/17 успеав од Питерборо да направам шампионски тим во Чемпионшип иако бордот побара само да бидам на горната половина од табелата.
201617.png

transferi201617.png
Успеав стрикно со играчи кои беа слободни да ги земам да ги искористам максимално и да ги продадам. Тоа всушност ми е целта во тимот и така да направам пари бидејќи Питерборо нема голем буџет нормално се додека не дојдам до играчите кои се блиску до моите замисли и да ги продавам исклучиво за големи суми.

Во новата сезона успеав да реализирам неколку клучни трансфери што мислам дека ќе го одржат Питерборо во ПЛ. Успеав да го "украдам" Квидо Вадала од големите конкуренти бидејќи дечкото по 3 сезони се уште беше во Бока Јуниорс. Успеав да го купам и Патрик Робертс од Фулам кој е проценет како вондеркид на ФМ15. Ги продадов Дарон Гибсон и Вермиљ за солидни сум бидејќи и двајцата побараа трансфери во своите нови екипи. 201718.png
Ова е тактиката која јас ја применувам во сите сезони како менаџер и до сега ми била успешна.
taktika.png

Само што почнав да ја играм новата сезона во ПЛ и моментално по 4 кола имам 3 порази и еден нерешен меч, а бордот од мене очекува да избегнам излегување од ПЛ. Ќе продолжам да ве информирам редовно на полу сезоната што и како сум направил :)
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Незнам што е финатава
Ама знам една работа дека местеа порано како магариња може уше го прават тоа-незнам
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219

Бидејќи е тапа да играм со јаки тимови секој Меџанер решив да превземам некој просечен тим од пониска лига и да пробам да го направам за почеток шампион во својата држава, па потоа и да ја кренам титулата до ЛШ. Затоа решив да го земам Питерборо од Скај 1 лига.
Screenshot_1.png
Ова се сите засилувања во првиот преоден рок како член на Скај 1 Англиска лига.Вил Кин беше еден од најдобрите играчи во лигата заедно со Вермиљ и еден локален момак Лук Џејмс. Успеав уште во првата сезона со минимални инвестиции да го однесам Питерборо во Чемпионшип иако бордот беше задоволен со позиција во горната половина на табелата.
Screenshot_2.png
Наредната сезона во Чемпионшип бордот имаа побарувања само да обезбедам опстанок јас завршив на средина на табелата што го оквалификуваа како голем успех на нивниот тим. Имав големи проблеми при компонирањето на екипата и тактиката иако сметам дека порано ако направев мали промени во тактиката ќе бев шампион.
championship201516.png
Инаку во 2015/2016 сезоната ги реализирав следните трансфери.
transferi201516.png

Џејмс Тарковски беше полн погодок и екстра инвестиција во мојов тим.

Веќе наредната сезона 2016/17 успеав од Питерборо да направам шампионски тим во Чемпионшип иако бордот побара само да бидам на горната половина од табелата.
201617.png

transferi201617.png

Успеав стрикно со играчи кои беа слободни да ги земам да ги искористам максимално и да ги продадам. Тоа всушност ми е целта во тимот и така да направам пари бидејќи Питерборо нема голем буџет нормално се додека не дојдам до играчите кои се блиску до моите замисли и да ги продавам исклучиво за големи суми.
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom