Уписи на факултет[генерална дискусија]

  • Креатор на темата Kacar
  • Време на започнување
Член од
14 август 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Дечки знае некој да ми објасни како се одбира професор на iknow? Само за задолжителните предмети ги пишува професорите.
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
977
Поени од реакции
2.420
Дечки знае некој да ми објасни како се одбира професор на iknow? Само за задолжителните предмети ги пишува професорите.
Ти неможеш да одбереш професор.А ако сакаш да ги видиш барај ги на страната на факултетот или во распоредот акп ви е искочен

Sent from my SM-J200H using Tapatalk
 
Член од
3 септември 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Da sekako.Koga se upishuvav ushte na 5 septemvri(vtor upisen rok).gbb
Значи вие што неможете да се најавите,треба прво на емаил да добиете лозинка со која ке можете да се најавите и веднаш потоа ја менувате..до тогаш џабе пробувате
 
Член од
16 септември 2016
Мислења
6
Поени од реакции
0
Значи вие што неможете да се најавите,треба прво на емаил да добиете лозинка со која ке можете да се најавите и веднаш потоа ја менувате..до тогаш џабе пробувате
Mozebi...neznam.Poshto jas posle toa stisnav na "zaboravena lozinka"(mislam taka beshe)za da na mail mi pratat nova lozinka i jas se najavam,ama mi veli deka email adresata ne postoi vo sistemot.E sega ako mi pratat neshto oni samite shto e malce verojatno,kje moram da odam da si prasham na fakultet shto e rabotata.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
Dali nekoj znae i moze da mi kaze koi uslovi treba da se ispolnat za upis vo 2 godina, na filozofski, kolku predmeti treba da imam polozeno od prva i dali se bitni potpisite ? Barav na stranata na filozofski, pisuva samo deka za upis vo vtora e potrebno da se ispolnat uslovi, ama uslovite nigde ne gi pisuva.
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
354
Поени од реакции
877
дали за уписи во мк потребно е дипломата и свидетелствата да се заверени или може така оригинал да се однесат ?
и дали доколку потоа сакам да си ги земам документите кје треба да платам пари, ако да, колку?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
977
Поени од реакции
2.420
дали за уписи во мк потребно е дипломата и свидетелствата да се заверени или може така оригинал да се однесат ?
и дали доколку потоа сакам да си ги земам документите кје треба да платам пари, ако да, колку?
Оригинал можеш а мислам и оригинали бараат. Инаку да, можеш да си ги земеш.Некаде не се плаќа а некаде по 50ден. само треба.
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
354
Поени од реакции
877
А заверени свидетелства потребни ли се за упис во студентските?
 
Член од
14 јануари 2016
Мислења
50
Поени од реакции
15
дали за уписи во мк потребно е дипломата и свидетелствата да се заверени или може така оригинал да се однесат ?
и дали доколку потоа сакам да си ги земам документите кје треба да платам пари, ако да, колку?
Запишувањето се врши само со оригинални документи, а исто така потпишуваш согласност за неподигање на документите во рок од 3 месеци.
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
354
Поени од реакции
877
Пријавувањето се врши во факултетите каде што сакаме да студираме така ли? Не е само во еден
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
78
Поени од реакции
115
Пријавувањето се врши во факултетите каде што сакаме да студираме така ли? Не е само во еден
Не знам за каде зборуваш, на УГД обично се пријавуваат во ректоратот за сите факултети.
Документите треба да ти бидат оригинал, по можност имај си по некоја копија оти бараат на многу места.
Среди си се на време, да нема јуриш како мене.
Со среќа!
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
167
Поени од реакции
24
Aj збор два за економскиот кој смер е подобар-полош и општо како е за работа со него?
 
Член од
11 мај 2017
Мислења
28
Поени од реакции
38
Zdravo nova sum na ovaja tema sakam da prasam dali nekoj ima informacija za upis na filoloski fakultet skopje za germanski jazik za vondredno obrazovanie koi dokumenti se potrebni dali treba nekoj dopolnitelen radi sto e vondredno
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
977
Поени од реакции
2.420
Aj збор два за економскиот кој смер е подобар-полош и општо како е за работа со него?
Имам другар веќе заврши таму на смер надворешна трговија но изборни предмети многу бираше од другите смерови затоа што имале подобар избор.Смерот поврзан со банкарство и ревизија мислам дека не е лош, можеш по банки да работиш ама и со другите смерови би требало да се може.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom