Уникатно,необично,сепак интересно..

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Несекојдневна облека која вие би ја носеле.. "one of a kind" ...но сепак интересна.
Од претходните теми заклучив дека не сакате да ве копираат во стилот на облекување. Тогаш кое парче облека кое ви фатило око, но е необично би го носеле за да бидете оригинални?
Еве јас ќе започнам со првите парчиња необична,уникатна,но кул облека која ја најдов и која радо би ја носела :) Искрено,дури и сето ова ми даде идеја да си обновам некои свои стари патики вака,или пак некое парче кое веќе не го носам..да го обновам.
Поубаво ќе објаснам преку слики...








Кое НЕОБИЧНО парче (било кој дел од облеката) би го носеле вие ? (со слики!) :helou:
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
не ги има за жал :( и јас радо би ги купила :helou:
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Ништо од ова не ми се допадна.:nesum:
Сакам понежни бои,а овие ми се некако многу нападни.:) :toe:
Ако видам нешто на нет уникатно и необично што би го облекла ќе го ставам овде.:)
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34

ovie gi ima kaj nas..?
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
:tapp: ...луѓе..НИШТО од поставените слики нема кај нас. Сето ова е хенд-мејд (рачна изработка). Вие стварно мислите дека кај нас постојат вакви необични работи? Тешко..многу тешко. Има нешто што наликува на работиве во продавницата на Тони Зен (Tony's soul wear) и не се многу скапи,но повеќето се за машки :(
Гледам дека патиките најмногу ви се допаднаа, па еве уште неколку од необичните ...


Одење со графити... ах..:pipi::wub:



 
Член од
31 јули 2012
Мислења
29
Поени од реакции
43
www.gi-apparel.com
Тука има маички за машки и женски и дуксери со интересни дизајни и е многу популарна во Америка. Инаку, може и да им пишете и да ви направат custom made маичка или дуксер по ваша желба. Јас имам многу добро искуство со нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom