Универзитет "Гоце Делчев" - Штип

Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
^ Мхм океј. Инаку вчера еден другар ми го прати распоредот ..

Пон. - Основи на еко. (9.30-11.30)
Вто. - СЛОБОДЕН
Сре. - Основи на финансии (12.20-13.10) [само 50 мин.:nesvest::toe:]
Чет. - Финансиско сметководство (9.30-11) и Математика (11.10-12.30)
Пет. - СЛОБОДЕН

Паа би те прашал дали е тоа-тоа т.е. овде нема наведено вежби и сл. глупости, туку само часовите. Бидејќи ова, вака поставено ми изгледа како too good to be true.
Od kade ti e ova? Na stranata na ugd ima drug raspored za ekonomskiot fakultet
Pa sea koj e tocen?
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Фуј...ова е малку комплицирано прашање ама мора да знам дали студент може да запише втора година во Октомври откога ке ги положи предметите кои и останале за полагање.
Да се разбериме во Октомври има казнена испитна сесија па сакам да знам дали е можно да запише во тој месец.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
803
Kako se registrira za e-ucenje?????????
Прво треба да не' внесат во базата на податоци (постапка којашто сеуште не е завршена) па потоа ќе можеш да се логираш на сајтот. Корисничко име ќе ти биде име.бројнаиндекс, а пасвордот Ugd.матичен број .. така некако беше
 
Член од
29 април 2010
Мислења
65
Поени од реакции
3
Дечки има ли некој што студира системи за автоматско управување во радовиш да каже нешто повеке за тој факултет, тешки ли се испитите по математика, и електотехника и дали има прашања на испитот освен задачи :)
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
За правен, во Кочани ја има единствено правосудната насока, додека во Штип не е правосудната туку европско право има и дипломатија (ако не се лажам), но нема правосудна.

И плус од оваа година Новинарство
Во Кочани за правен ги има насоките: правосудна , јавна администрација и применета политика и дипломатија, а во Штип применета политика и дипломатија, новинарство и европско право !

--- надополнето ---

Дали е вистина дека на УГД не доделуваат стипедии како на другите државни факултети во Р.М.???
Не е вистина, доделуваат !
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Има ли некој тука сто студира на факултетот за природни и технички науки на Геомеханика?
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
19
Поени од реакции
0
Ќе сака ли некој да ме просветли какви стипендии нудат, што треба да се направи за да конкурираш за истите, каков просек треба да имаш итнн..
Инаку сум бизнис информатика. :)
 
Член од
26 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали може некој да ми даде некои материјали за "Хоризонтални и вертикални канали на продажба" ми требаат за семинарска ....ве молам...
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Некој од градежен да ми каже од кои скрипти треба да учам Градежни материјали1 и Вовед во градежништво, на списокот како професор го има Андреј Лепавцов ама тој е отсутен...
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
219
Поени од реакции
34
<p>se izvinuvam dali moze nekoj da mi kaze kolkava bila brojkata na studenti vo 2006 godina i kolku e sega momentalno me interesira otprilika kolku e pomala zboruvam za medicina opsta</p>--- надополнето: Dec 1, 2011 1:13 PM ---<p>se izvinuvam dali moze nekoj da mi kaze kolkava bila brojkata na studenti vo 2006 godina i kolku e sega momentalno me interesira otprilika kolku e pomala zboruvam za medicina opsta</p>
 

Kajgana Shop

На врв Bottom