Улични трки (легални и нелегални)

Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Сте биле во улична трка некогаш?
Јас лично ...не, секогаш заради она „безбедност“ како и цајкани...Битола врие навечер патроли...
Штета што нема во БТ како што имаат во Кичево полигон да се издуваш некој ден така со друштво ...
Вие? Сте учествувале некогаш во некоја?
Каде најчесто се прават трки во вашите градови?
Има во МКД она т.н Pink Slips да го изгубиш автомобилот на трка?
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Ima u Sk samo treba da imash nekoj da te informira. Retko se nachekuvaat ako ne znaes kaj da barash. A za Pinks Slips ne znam, i iskreno ne bi sakal da doznaam na "The hard way" , javniov prevoz e uzzas ;-)

Alek
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Знаело да се дешаваат доста вакви неофицијални,нелегални и неорганизирани трки на автопат,негде на влезот на скопје,после имало кај Александар Палас,еднаш имам начекано една
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
Abe se iame nie ponekolku drugari sobirano onaka labavo, ali za pomasovno neso, kao so kaza ti mrno, izlez na Sk avtopatot, palas, Markov Manastir etc etc...ne znam ni kolku e korektno/legalno da gi nabrojuvam lokaciive :-/

Alek
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Убаво е во СК што имате нешто...во Битола ништо нема, покрај строгата контрола на полиција во градов нема ни места да ги оптегнеш нозете врз педалите...

Сонувам за една тркачка стаза. Имавме идеја со еден другар за побараме дозвола на спортскиот аеродром во Битола да направиме една стазичка, ама на тоа остана...идеја само!
 
Член од
23 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
8
A zaso pa stazichka. Soberete kapitacija po 50den od choek, kupete mu gajba pivo na chuvarot da vi otvori vecehrta i - VOILA! ;-)

Alek
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
227
Поени од реакции
0
Имам гледано трка и со коли и со мотори на патот ПРИЛЕП-БИТОЛА. Имаше вакви трки 3-4 пати во месецот но сепак требаше да си во такво друштво за да знаеш (да ти кажат) кога ќе има. Последниве 2 лета не сум слушнал некој да се трка а и уценјево во Бугарија ме оддалечи от друштвото.
Залогот секогаш беше пари а за губење на коли и мотори незнам дали има. односно јас не сум гледал.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
Imam gledano vo Ohrid letovo se trkaa po patistana za plazine. Go blokiraa patot so 2 koli, i pravea trki so motori i so koli. Nemozese policijta da stasa do kade sto se trkaa zoso imase mn guzva, ama ko se slusnaa sirenite site gi snema. Ama pak se vratia da se trkaat posle 20min, i istoto se desi pak.
 

Nitro

Veltro
Член од
11 октомври 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
Па искрено, има на лето во Охридов, за Pink Slips немам до сега слушнато, а за големи облози 100% дека има. Бев сведок неколку пати, еднаш имам направено 2 трки со коли(јас бев застанат меѓу нив и ги стартовав), вистина беше премногу јако... Ова John шо го кажува е чиста вистина само на 2 пати се вративме таму со моторите и 2 пати џандари ни дојдоа не се знаеше кој на кај бега...:pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Зш не ме викнавте бе педери?!
 

Nitro

Veltro
Член од
11 октомври 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
Абе пак ти одма со лутење, хихи, па те знам ко чоек незаинтересиран за вакви работи(без навреда).....:):):)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
189
Поени од реакции
4
Ja sum slusnal deka ima navecer kaj Butel na noviot pat sto se pravi obikolniot na Skopje (od zborenje po drugari Neoficialno). A imam gledano cisto rekreativno trkanje kaj mene vo Novo Lisice na glavna po nekolku pati navecer isti koli se rekreiraat:)
 

Ultimate'

Диктатор
Член од
23 октомври 2007
Мислења
118
Поени од реакции
9
a pa prilep nema niso se e trulo ima samo 5 koli za trka to e to jebiga
 
Член од
16 декември 2007
Мислења
89
Поени од реакции
0
Ima sega u posledno vreme... slusam se pustale na noviot avtopat sto e posle butel..... praele skoro sekoja vecer trki.... sea da se zatopli i pak ke ima......najverojatno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom