Улицата низ која немам никогаш поминато.

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Преѓеска се прибирам така накај дома и ја гледам улицата покрај која имам поминато едно милион пати крај нејзе, а никогаш низ нејзе. Па решив да скршнам од вообичаената рута за накај дома и продолжив по рутата која што ја опфаќа и нејзе. Сите ние си имаме одредена научена рута по која што одиме пеш од училиште, факултет или работа за накај дома. Имам еден предлог авантура поминете низ улицата или улиците низ кои што никогаш немате поминато и опишете го вашето искуство во врска со тоа. Знам на некого ќе му изгледа тоа глупаво смешно ама направете го тоа секој пат барајте алтернативни патишта за до дома со тоа ќе ја намалите роботизацијата на себе како личност и излезете од своите шаблонски навики. Излезете од матриксот и со тоа ќе станете посамоуверени во себе и ќе размислувате полесно со сопствената глава......
 
S

smart ass

Гостин
Излезете од матриксот и со тоа ќе станете посамоуверени во себе и ќе размислувате полесно со сопствената глава......
ДЕН браун...алекс џонс:vozbud:

BUCIO па ние секогаш одиме по патот кој ни одговара,односно кој е попрактичен т.е ако ме чека убава цура јас имам опција да стасам по "роботизираниот" пат,или пак да вртаааммм од околу па место 5 минути да ми испаднат 20-30 па цурата да ми избега...ехх такви искуства неќам.:salut::salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom