Увоз и возење на евтини половни коли со отворање фирма во Бугарија?

Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Zakonot za maksimum 6 meseci vozenje vo Makedonija padnal na ustaven.
Лоша вест,добра за Блгарите...инаку не ми сметаат шо возат БГ коли,но мора некоја давачка за нив да се измисли...за да биде фер нели...Доволно би било патарината да ја плаќаат за 50% поскапа и правдата ќе биде задоволена...
 
Член од
7 мај 2007
Мислења
318
Поени од реакции
99
abe se slagam ja da moze sekoja kola da se uvezi i da ima pomale davacki ali toa e sto e
Abe taka i bi trebalo. Treba ednas da se obnovi makedonskiot vozen park, da se isfrlat vekje ednas starite jugovci, ladi, moskvici...Ako pustat sloboden uvoz na avtomobili, ne veruvam deka nekoj ke uveze postar avtomobil od 96-97 godina.:toe:

Лоша вест,добра за Блгарите...инаку не ми сметаат шо возат БГ коли,но мора некоја давачка за нив да се измисли...за да биде фер нели...Доволно би било патарината да ја плаќаат за 50% поскапа и правдата ќе биде задоволена...
Abe mene ne mi smeta i da e 100% poskapa patarinata, samo parite da odat na vistinskoto mesto...:smir:
 

Gorco

WEHADAHFUKDOWAHNODAT
Член од
29 април 2005
Мислења
556
Поени од реакции
35
Zakonot za maksimum 6 meseci vozenje vo Makedonija padnal na ustaven.
Кој закон е тоа? Рокот од 6 месеци е во "Уредба за спроведување на царинскиот закон" член 374. Прашање е дали постои некоја дупка илити повикување на нешто, за да се избегне тоа ограничување.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Дајте сугестии и мислења,совети и препораки како да се направи тоа
Може да се направи тоа многу едноставно. Ја отвораш фирмата во Бугарија и ја носиш колата преку царина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom