Трансексуалност (општо)

D

dARK_ElementaL

Гостин
Ја воопшто не се задржувам на твојот проблем и неговата природа.
Јас само приметувам, по темиве, дека све гледаш низ призмата на тој проблем, состојба, или како и да сакаш наречи го.
Тоа е необјективно и нема да ти донесе никаов напредок.
Проблем бе, хахахаха. Лордот на Светлината да чува и да брани. Немај гајле, се откажав одамна од идејата да бидам змеј.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Во другата тема почнавме со @Dumbledore еден офф топик муабет. Не е ни оваа тема баш соодветна, но бидејќи има некоја поврзаност со темава, ќе го спомнам.
Кога еволуирав (така да го наречам) повеќе внатрешно дојдов до едно ниво на битисување каде што сфаќам дека во својата најосновна форма на постоење сум само битие и ништо друго.
Значи сосема не ми е битно физички, надворешно што сум и како сум. Дали сум вепар, тигар, кентаур, Марсовец, црнец, Кинез, машко, женско. За мене она што е важно е дека сум едноставно само битие, индивидуа. Нешто што битисува, доживува искуство.

Односно јас тргнувам од идејата дека прво сум Битие, па Земјанец, Lycan, Маж.
(Е сега мојата желба да бидам змеј уште е тука, но јбг.)

Според ова мислам дека ако секој тргне по овој редослед би требало удобно да се осеќа во своето тело какво и да е.

Тука би го додал и мислењето на @Bodhidharma од една друга тема
Штом нешто е манифестирано мора да добие пол....машко или женско. Тоа е некоја примарна манифестација надвор од нашиов физички универзум, кој не може да се манифестифа целосно без постоење во оваа наша димензија да ја речам. Овие геј пипл најверојатно некој им го утнал полот на телото :)
Се случува да се утне по нешто на пример кај Klinefelter синдромот исто така.
Тоа се тие енергетски поставености...верувам дека е математички принцип некој и врзано со геометријата што го спомнав во постот кој ме цитираше.
Иначе ултимативно постои еден доживувач, да користиме класификација од ведите Браман кој е униполарен. После него следниот левел мора да има пол....али може грешам.
Овие по езотеријата повеќе знаат можеби :)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Од сите животни, ти го зема баш она кое го посочуваат како пример дека педерлукот постои и во природата. :D

Е сега смени...не може, врати пингвин.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Штом нешто е манифестирано мора да добие пол....машко или женско. Тоа е некоја примарна манифестација надвор од нашиов физички универзум, кој не може да се манифестифа целосно без постоење во оваа наша димензија да ја речам. Овие геј пипл најверојатно некој им го утнал полот на телото :)
Се случува да се утне по нешто на пример кај Klinefelter синдромот исто така.
Тоа се тие енергетски поставености...верувам дека е математички принцип некој и врзано со геометријата што го спомнав во постот кој ме цитираше.
Иначе ултимативно постои еден доживувач, да користиме класификација од ведите Браман кој е униполарен. После него следниот левел мора да има пол....али може грешам.
Овие по езотеријата повеќе знаат можеби :)
Што правиме организмите кои се бесполни, каква енергија би содржеле они.
Како на некој му е утнат полот ?

Еднаш баш отворивме тема со мајка ми за ова. Нешто за Шерифовиќ падна муабет што била лезбејка. Ми спомна една приказна за некој од нејзино детство што имал некои такви идеи, демек у погрешно тело. Сега човекот, нема веќе такви идеи. Значи му светнало дека телото си е ок и нема што да мења пол или ко мене да биде змај.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Od transeksualnost, do licnite psiholoski maki na elemental. Temava mnogu brzo go izgubi pravecot, pa bi sakala da se vratime na nea.

Mazite ne mozat nikogas da bidat zeni
Zenite ne mozat nikogas da bidat mazi.

Niedna frankenstajnova operacija i kofa od hormoni nema da go smeni toa.
Па дури и да можат не гледам зошто тоа би било битно. Еве да речеме утре технологијата ќе напредне, целата наша свест ќе се собере во еден чип и ќе бидеме во можност да менуваме тела со минимален напор не би рекол дека ова нешто значително би сменило.

Менувањето пол од секад ми била суштински глупава идеја ама ако некој сака да направи вакво нешто негов избор.

П.С За разлика од блиска или далечна иднина денешната процедура е буквално франкенштајнова операција и не гледам некој проблем одредена особа да се однесува и облекува како спротивниот пол ама да направиш инвазивна операција која има еден куп нус појави и ризици е прилично ретардирана идеја.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.784
Поени од реакции
15.396
Што правиме организмите кои се бесполни, каква енергија би содржеле они.
Како на некој му е утнат полот ?

Еднаш баш отворивме тема со мајка ми за ова. Нешто за Шерифовиќ падна муабет што била лезбејка. Ми спомна една приказна за некој од нејзино детство што имал некои такви идеи, демек у погрешно тело. Сега човекот, нема веќе такви идеи. Значи му светнало дека телото си е ок и нема што да мења пол или ко мене да биде змај.
Организацијата на енергетските полиња го дефинираат полот за да потоа истите бараат комплементарност. Студиите поврзани со близнаците кај кои едниот е геј укажуваат дека покрај гените постои нешто друго, како и со интелигенцијата така и со ова јас шпекулирам дека е информација надвор од овој просторно-временски континуум.
Иначе може некој и да си блада....најновите трендови со перење на мозок во скандинавскиве земји у задње време го покажува тоа. Таква работа е веќе глумење лудило.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Па дури и да можат не гледам зошто тоа би било битно. Еве да речеме утре технологијата ќе напредне, целата наша свест ќе се собере во еден чип и ќе бидеме во можност да менуваме тела со минимален напор не би рекол дека ова нешто значително би сменило.
Togas nema veke da postoi covestvoto. Ke staneme samo softver.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Па дури и да можат не гледам зошто тоа би било битно. Еве да речеме утре технологијата ќе напредне, целата наша свест ќе се собере во еден чип и ќе бидеме во можност да менуваме тела со минимален напор не би рекол дека ова нешто значително би сменило.

Менувањето пол од секад ми била суштински глупава идеја ама ако некој сака да направи вакво нешто негов избор.

П.С За разлика од блиска или далечна иднина денешната процедура е буквално франкенштајнова операција и не гледам некој проблем одредена особа да се однесува и облекува како спротивниот пол ама да направиш инвазивна операција која има еден куп нус појави и ризици е прилично ретардирана идеја.
Дали можам да ги променам моите години? Тоа е мој личен избор, нели?

И што е со оние кои сметаат дека се родени во погрешна држава!? o_O
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Дали можам да ги променам моите години? Тоа е мој личен избор, нели?

И што е со оние кои сметаат дека се родени во погрешна држава!? o_O
Некои работи може да се променат некои не. Засега немаме технологија што може да го постигне тоа што не значи дека нема да имаме во иднината.

Конкретно за годините би рекол не. Дури и да си во можност да ја пренесеш свеста ти сепак ќе бидеш дете во тело од возрасен или обратно.

За раѓање во погрешна држава е прилично лесно во 90% од државите на ваков или онаков начин можеш да се протнеш.

П.С Една работа е желбата сосем нешто друго е реалноста.
Автоматски споено мислење:

Togas nema veke da postoi covestvoto. Ke staneme samo softver.
Па и сега сме софтвер 90% од телото служи за да го одржува во живот 10% т.е мозокот што е веќе друга тема на разговор.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Кој зборува за пресенување на свеста во машина, зборувам за транџи.
Да или не. Значи одредени работи можам, а други не, иако и двете се сметаат за право!
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.358
Поени од реакции
19.189
Овија изроди вреѓаф ми гу омилену музику од тинејџерстфо.
Нешто као два живота сакаф да жииф? Првобитно и после без/сс кур и цицке.Сфашта. Хормонално пореметување лечи ли се?
Па ако сакаш да се ебеш у гз, еби се, немора да стављаш цицке и да се шминкаш. Или ако некоја сака женски, океј трибај се сс женски, брцајте си, ама немора да се облачаш како мушко и да стављаш кур.

Текна ми на едн виц
Гастрбајтер кумановац,овија што работиф по Ирак или Афганистан,на враќање преко Дубаи,спие 2 ноќа у хотел.Вика си ај ке плесну некое курвиче,туј ги има од цел сфет, каталог, да бираш.
Искача наечер у бар, наваѓа некоју ситну и мазну азијатку, такфа му била жеља,да гу превртуе на кур.Ама она му вика иам добиено, може ли само анал.
Пффф топ, вика си кумановац, дома и такој жена никад не му дала у гз.Води гу у хотел,редбул,шампањац,овошје...
Плескаф се пуно време,натртија гу бот,како дупку да не видеја.И си вика море чекај малце да ву га потрљам мазно пиче...
Оп,фаќа,фаќа,кур...
Ииииииии вика си, па ја сам гу пробушија бе!!!
:vozbud:
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Организацијата на енергетските полиња го дефинираат полот за да потоа истите бараат комплементарност. Студиите поврзани со близнаците кај кои едниот е геј укажуваат дека покрај гените постои нешто друго, како и со интелигенцијата така и со ова јас шпекулирам дека е информација надвор од овој просторно-временски континуум.
Иначе може некој и да си блада....најновите трендови со перење на мозок во скандинавскиве земји у задње време го покажува тоа. Таква работа е веќе глумење лудило.
Што е со енергиите на личноста што ја спомнав. Како он од некакви си такви идеи дошол до тоа да му светне на крај дека се е ок со неговото тело.
Геј и лезбиан луѓето нејќат да мењаат пол. Збориме исклучиво за трансовите.
Обично користат теорија дека у прошлиот живот личноста била супротниот пол па сега потсвесно излагаат информациите. И да е точно тоа пак не гледам како би тоа играло улога. Ако се насочи кон помирување со тоа што е и како е ќе успее да сфати дека се е ок со него/неа.
За тоа дека се перат мозоци и тоа како се перат по Скандинавија и на западот општо.

Еве до што доведуваат овие глупости
 

Kajgana Shop

На врв Bottom