Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
28 ноември 2009
Мислења
3.954
Поени од реакции
5.196
Дечки предлог за телефон до 15.000денари од мобилара, гледам у таа цена се движат Редми ноте 7, хонор 8х и мате 20 лајт, кој е најдобар од триово ?
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
85
Поени од реакции
3
Samsung S10+ или Iphone XR ? Што е боље да се земе?
 
Член од
11 април 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Сакам да земам нов телефон , се мислам помеѓу Samsung galaxy A70 или Xiaomi redmi note 7? Кој да одберам. Сакам некој со добра камера :)
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
6.651
Поени од реакции
10.021
Сакам да земам нов телефон , се мислам помеѓу Samsung galaxy A70 или Xiaomi redmi note 7? Кој да одберам. Сакам некој со добра камера :)
Споредуваш телефони со над 7к разлика во цена :)
Note 7 од Ледиком го зеде скоро другар (внимавај имаат и модел со послаба камера од истиов), не е лош телефонот, солидни слики, ок батерија, добри перформанси, за тие пари добра зделка.
За 19к колку што е самсунгот ако ти е камерата приоритет, разгледај половен p20 pro, пред некој ден ми имаше излезено на фб ваков дека го продаваат за 20к со уште некој месец гаранција, чисто се сомневам дека а70 ќе извади подобри слики од п20 про.
 
Член од
28 април 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Zdravo mislenje za samsung galaxy s6 / s6 edge / s6 edge plus, dali se dobri, i ako znaete dali se prodavaat seuste novi, i ako da kade
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.252
Поени од реакции
602
Samsung galaxy a40 vs Redmi note 7
RN7 за перформанси, малце побрзо полнење во споредба со A40, задно стакло за флексање, а за се друго (Дисплеј Super AMOLED, камера, по - силен уред, подобар софтвер) Samsung Galaxy A40.
 
Член од
7 август 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
redmi note 7 ili samsung m30?
citav shaomito rastura skoro vo sve ama selfito e podobro kaj samsungot
 

The Wild Boy

уф ама сум убаф
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.252
Поени од реакции
602
redmi note 7 ili samsung m30?
citav shaomito rastura skoro vo sve ama selfito e podobro kaj samsungot
Redmi Note 7.
Ако сакаш подобра камера, AMOLED екран, скенер под екран, за едно 15 бона тогаш оди со A50. Нема смисла веќе ако гледаш M класа а сакаш нешто измеѓу перформанси на Redmi Note 7, и опции кои што ги нуди M30 но да не се зезнеш, тука е A50.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.283
Поени од реакции
11.982
Redmi Note 7.
Ако сакаш подобра камера, AMOLED екран, скенер под екран, за едно 15 бона тогаш оди со A50. Нема смисла веќе ако гледаш M класа а сакаш нешто измеѓу перформанси на Redmi Note 7, и опции кои што ги нуди M30 но да не се зезнеш, тука е A50.
RN7 e 12 бонови у ледиком, бест бај
 
На врв Bottom