Телесно одржување

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148



[MEDIA]http://youtube.com/watch?v=mM8zP55m59E[/MEDIA]

Многу од нив го прават ова зошто не одат во цркви, и мислат дека на овој начин допираат поблиску до Бог. Мислат дека е вид на медитрање, многу од нив се чуствуваат како исчистени од гревови и слично. Кажуваат дека поминуваат некоја голема светлина, се онесвестуваат, како дрогирани се и...

Дали Телесното одржување го сметате како талент, дали само како некое ново доживување, верување во бог...? Што мислите, како е, дали би го пробале?:jaj:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
I toa si e nacin na nekoe veruvanje, koe ne se smetam za kadra da go sudam.....Sigurno lugeto se cuvstvuvaat ispolneto, stom go pravat toa...
Jas si imam drug nacin na duhovno ispolnuvanje....
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
I toa si e nacin na nekoe veruvanje, koe ne se smetam za kadra da go sudam.....Sigurno lugeto se cuvstvuvaat ispolneto, stom go pravat toa...
Се согласувам :)

Знам само едно ... никогаш не би го правел ова :)



- глеав на Џек-ес мислам беше еднаш го правеа :jaj:
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
111
Поени од реакции
0
ej luge so e ova ovie fotki so naduvani decki nemojte ve molam ne veruvam vo toa
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
DarkMan[X];804118 напиша:
ej luge so e ova ovie fotki so naduvani decki nemojte ve molam ne veruvam vo toa
Не верувај во фотките, едноставно верувај во видеото. А ако не пак, пробај некогаш и негде....:vozbud:
 
Член од
10 септември 2007
Мислења
184
Поени од реакции
1
абе овие си имаат свои верувања али ја никад не би го праел ова
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
Ma neee kakvo bolenje..."voopshto" ne bole :pos2:
A biva da probas i em ke znaes od licno iskustvo em ke ni prenesis na site pa ke znaeme (mala shala):smir:
Inaku konkretno za temava....iskreno se zgoziv od slikite...
Samoizmacuvanje so cel zblizuvanje so Gospod....:nenene::tapp::uvo:
em raat ke bidete od mene ako vi umram od bolka
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
не ли гледавте ги даваа на А1 кога висеа на скеле направено и закачено на кран.. аууу многу се ежам.. :|
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Auf ako mu se skine kozata od edna jadica koga ke mu raspukaat site...togas ke go vidi gospod:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom