Теист/Атеист

Теист/Атеист?

  • Теист

    Гласови: 26 44,8%
  • Атеист

    Гласови: 32 55,2%

  • Вкупно гласачи
    58

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.220
Темата е глупа за сите пари..или си теист или си атеист..и толку....која тешка дискусија очекувате да се покрене околу тоа..слична е на темата колку пати си јадел денес..два или три пати...пфф..ај ..забава за војску на фронту..
Па искажување на вербата во Бог... Не мора да има дискусии големи, ги има доволно на другите теми. А ако имаш забележано некој не ни знаат што значат опциите во анкетата.
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
“Бог“ не е синдром, “Бог“ е поим или неколку други работи! Ако е дозволено од креаторот на темава и модераторот и доколку не ти е намерата да изиграваш смартипенц, би те советувала да се искажеш, па можеби некој ќе ти помогне да го најдеш своето јато....
Едит: лет3, ја користам оваа прилика(да не тупам во уште еден пост) да ти порачам да ми останеш со здравје, да си ги средиш фајловите во тиквата, па после ако имаш желба може и ќе се разбериме....би ти реплицирала ствари од типот, што си ти по вероисповест и ќе ти се извинев за тоа што те нареков христијанин ама ете, даде пример со една од божјите заповеди...ама нема зашто се обидов неколкупати, не даде плод....:smir:
Млада дамо како што напиша погоре ај те молам објасни ми те воздигниме со објаснување која е тој поим и кои се другите работи
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Млада дамо како што напиша погоре ај те молам објасни ми те воздигниме со објаснување која е тој поим и кои се другите работи

ах, младичу.....
1. синдром-заедничко дејство, содејство на повеќе фактори
2. синдром-(како да кажууу...медицински) збир на симптоми на повеќе болести што се здружени во некое заболување


Ах, младичу....
1.“Бог“ е пред се’ именка
2. Именката именува поими, личности, животни, ецетера....
3. на ова алудирав кога напоменав дека “Бог“ е поим



ах, младичу...
кои се тие неколку други работи би можел да ти дефинира некој верник, во смисла на тоа дека...тие си знаат што за нив значи “Бог“....
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
jas sum ateist posto ne veruvam vo zevs, perun, jupiter, mars, tor, odin, isus, a vernik sum posto veruvam vo toj sto e ako e.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom