Талибанците погубуваат Пакистански цајкани (ново видео)

Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
Тешко е да се разберат несогласувањата меѓу радикалните муслимани. Во четирите погранични провинции во Пакистан во кои буквално не владее закон, Талибанците можат да влезат кога сакаат и тоа го прават. Ова е снимка од едно такво влетување на дотичните човеколики мајмуни:

http://www.liveleak.com/view?i=dd3_1310954791

.
 
T

Tetro

Гостин
Тие биле полиција од Пакистан, 16 души мислам. И ги заробиле овие... Да не коментирам најарно е.

Станува збор за ликвидација на 16 полицајци кои со врзани раце стојат еден до друг. На вознемирувачката снимката се гледа и локален талибански лидер, кој ги обвинува полицајците дека се непријатели на исламот и оти Алах сакал тие да бидат казнети.

Портпаролот на пакистанската војска соопшти дека снимката е автентична и дека датира од пред еден месец.
http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=103&egId=20&eventId=77835
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
Вакви работи не се за овде!!!!!!!!! Болни луѓе! (n)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Треба бе нов свет правење, ова човештво е отидено предалеку погрешно :/
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
245
Поени од реакции
17
за никаде сме...
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Овие работи се најзастапени кај радикалниот Ислам во Азиските земји и дел од Африканските. Истото се случуваше во РУанда, Уганда кога имаше немири кога одеа племиња со јатагани да испосечат глави на другото племе.

Едноставно време е да реагираат САД и Западна Европа да го сотрат од корен радикалниот ислам. ТОа е најлошото што му се случува на светот, во моментов. Јас лично секојпат ги поздравував акциите на САД против ваквите исламистички земји. Крајно време е да исчезне исламот како религија, а по него и сите други.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Овие работи се најзастапени кај радикалниот Ислам во Азиските земји и дел од Африканските. Истото се случуваше во РУанда, Уганда кога имаше немири кога одеа племиња со јатагани да испосечат глави на другото племе.

Едноставно време е да реагираат САД и Западна Европа да го сотрат од корен радикалниот ислам. ТОа е најлошото што му се случува на светот, во моментов. Јас лично секојпат ги поздравував акциите на САД против ваквите исламистички земји. Крајно време е да исчезне исламот како религија, а по него и сите други.
извини на која дрога си бре?
како можеш да посакаш да снема религија?
Исламот како религија не се состои од книги во библиотека (па ќе ги запалиш и нема да постои), не се џамии па да ги срушиш....
потоа во право се муслиманите кога се повикуваат на свети војни....
ако ти си атеист не значи дека и ние сме.....
најзастапени во Азија и Африка а?
да ти ја освежам меморијата
клип
ова е Европа....
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
извини на која дрога си бре?
како можеш да посакаш да снема религија?
Исламот како религија не се состои од книги во библиотека (па ќе ги запалиш и нема да постои), не се џамии па да ги срушиш....
потоа во право се муслиманите кога се повикуваат на свети војни....
ако ти си атеист не значи дека и ние сме.....
најзастапени во Азија и Африка а?
да ти ја освежам меморијата
клип
ова е Европа....
Ајдее очигледно си поданик на Алах , штом вака реагираш:) Верувај си бе батка и понатака во исламот и Алах, но фактите кажуваат нешто друго, секаде кад ешто има проблеми се на верска основа. А засега исламот е лидер во глупостите што се случуваат во светот. Нема бегање од тоа. Никој не го ни оправдува крстоносното војување на Христајаните пред неколку века, ниту пак ставот на Хитлер за време на втората светска војна , но пријателе во овој 21 век , ИСЛАМОТ е тој што ги создава грото од проблемите, сакал ти признал или не.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Ајдее очигледно си поданик на Алах , штом вака реагираш:) Верувај си бе батка и понатака во исламот и Алах, но фактите кажуваат нешто друго, секаде кад ешто има проблеми се на верска основа. А засега исламот е лидер во глупостите што се случуваат во светот. Нема бегање од тоа. Никој не го ни оправдува крстоносното војување на Христајаните пред неколку века, ниту пак ставот на Хитлер за време на втората светска војна , но пријателе во овој 21 век , ИСЛАМОТ е тој што ги создава грото од проблемите, сакал ти признал или не.
wow....wow...slow down батка.......припадник на МПЦ-ОА ословуваш со поданик на Алах? како претпостави дека сум бил 'муслиман'? по ников? Али Џи, муслимаснки е? можам да се потпишам како Наполеон, тогаш ќе си помислиш дека сум Французин?

Исламот? па таканаречените Западни демократии му се мешаат на тие исламски земји...сакаат да наметнат поинаков начин на живот...Западот продуцира проблеми....како можеа заедно да живеат Србите, Хрватите и Босанците (Бошњаци) во Босна во80тите, а на почетокот на 90тите да се испоубијат?

ти овде повикуваш да се сотре од корен радикалниот ислам...ти кажав....исламот живее во луѓето, ако сакаш да го уништиш исламот треба да испоубиеш многу луѓе.....ама и тие ќе испоубијат... и што сме направиле?
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
wow....wow...slow down батка.......припадник на МПЦ-ОА ословуваш со поданик на Алах? како претпостави дека сум бил 'муслиман'? по ников? Али Џи, муслимаснки е? можам да се потпишам како Наполеон, тогаш ќе си помислиш дека сум Французин?

Исламот? па таканаречените Западни демократии му се мешаат на тие исламски земји...сакаат да наметнат поинаков начин на живот...Западот продуцира проблеми....како можеа заедно да живеат Србите, Хрватите и Босанците (Бошњаци) во Босна во80тите, а на почетокот на 90тите да се испоубијат?

ти овде повикуваш да се сотре од корен радикалниот ислам...ти кажав....исламот живее во луѓето, ако сакаш да го уништиш исламот треба да испоубиеш многу луѓе.....ама и тие ќе испоубијат... и што сме направиле?
Добро бе уживај, немам намера да влегувам во беспредметна религиска расправа. ТИ си имаш свое мислење јас си имам свое и толку. ТИ мислиш Западот е крив, јас мислам дека Исламот не чини и крај.
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Добро бе уживај, немам намера да влегувам во беспредметна религиска расправа. ТИ си имаш свое мислење јас си имам свое и толку. ТИ мислиш Западот е крив, јас мислам дека Исламот не чини и крај.
ти започна да го обвинуваш ИСЛАМОТ, како корен на сите проблеми, а никако да гледаш дека западот меша прсти таму
Едноставно време е да реагираат САД и Западна Европа да го сотрат од корен радикалниот ислам. ТОа е најлошото што му се случува на светот, во моментов. Јас лично секојпат ги поздравував акциите на САД против ваквите исламистички земји. Крајно време е да исчезне исламот како религија, а по него и сите други.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
ти започна да го обвинуваш ИСЛАМОТ
Да , го кажав моето мислење ДА СЕ СОТРЕ РАДИКАЛНИОТ ИСЛАМ ОТИ НОСИ САМО НЕПРИЈАТНОСТИ.
Што те мачи тебе тоа?
Го подржуваш или го осудуваш радикалниот ислам по кој се водат Талибанците од видеово?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
а ти поддржуваш убивање на нехристијани од страна на христијани?
кој го предизвикал радикалниот ислам?
христијаните и нивното мешање во внатрешните работи на арапските земји
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
а ти поддржуваш убивање на нехристијани од страна на христијани?
кој го предизвикал радикалниот ислам?
христијаните и нивното мешање во внатрешните работи на арапските земји
Јаоо пријателе, најубаво оди изгледај еден филм со тој што го имаш како аватар и опушти се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom