Тактики за заведување

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.591
Поени од реакции
9.171
И за мажени и за не мажени, на кој филм нај лесно се освојуваат? Каква содржина треба да има едно додворување за да има изгледи за успех?
Не ти треба никаква тактика за да поканиш некоја да излезете на кафе за да се запознаете. Ако некоја форумџика тоа не сака да го направи стави голем Х(икс) што се однесува за додворување овде на форумов. Пошто и така овде на форумов се се сведува на заебанции и исмејување. Што е тоа додворување? Не ме зезај... Додворувањето се учи со практика а не вака само на зборови.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Да ти пријде некој така во живо со таа прашална реченица како би изреагирала? :pos:
Не знам навистина, ваљда ќе се правам дека не постои.
А еве баш ме интересира, која тактика најмногу би упалила кај нашите кајгаџики, кои ги земам како репрезентативен примерок на македонската жена? Како сакате да бидете заведени, која тактика кај вас има најголеми изгледи за успех?
Па ќе се согласуваш со секое нејзино мислење, ќе ја поддржуваш во се, ќе бидеш со неа и во озбилни и во избегани теми, ќе ја браниш од волците што сакаат да ја распарчат, ќе се бориш за неа со сите сили, нон стоп ќе бидеш онлајн за неа, ќе ја мазиш, пазиш и разгалуваш... Ќе пишеш маче извини колку е саат, па мора да ти врати и ќе и пишеш е па време е да се запознаеме хехехехе. И така, ќе тргне..
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
437
Поени од реакции
1.389
И за мажени и за не мажени, на кој филм нај лесно се освојуваат? Каква содржина треба да има едно додворување за да има изгледи за успех?
Другар немаш тука ефект се е отидено во курац,не барај пичка на форумов ,освен одредени дечки другото се е лицемерие.Ако сакаш некоја да упецаш иди си кај феминките изгорени се за провод бетер е од тиндер таму.Јас сум член таму помалку од два месеци 7 упецав ,имаш од 18 до 55 па ти бирај.
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.591
Поени од реакции
9.171
Па ќе се согласуваш со секое нејзино мислење, ќе ја поддржуваш во се, ќе бидеш со неа и во озбилни и во избегани теми, ќе ја браниш од волците што сакаат да ја распарчат, ќе се бориш за неа со сите сили, нон стоп ќе бидеш онлајн за неа, ќе ја мазиш, пазиш и разгалуваш... Ќе пишеш маче извини колку е саат, па мора да ти врати и ќе и пишеш е па време е да се запознаеме хехехехе. И така, ќе тргне..
Па тоа е лесно да се изглуми колку и да трае. 21-век сме... "Ризик" постои и кога запознаваш некој во живо и на интернет. "Ризикот" е ист. Кога велам "ризик" не мислам на ризик опасен по твојот живот туку ризик дека можеби залудно ќе потрошиш време за некој кого погрешно си го проценила затоа што типот одлично ќе ти ја изглуми улогата што ти сакаш "да ја игра за тебе".
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Па тоа е лесно да се изглуми колку и да трае. 21-век сме... "Ризик" постои и кога запознаваш некој во живо и на интернет. "Ризикот" е ист. Кога велам "ризик" не мислам на ризик опасен по твојот живот туку ризик дека можеби залудно ќе потрошиш време за некој кого погрешно си го проценила затоа што типот одлично ќе ти ја изглуми улогата што ти сакаш "да ја игра за тебе".
Прво слика да видиме што маче е па после ќе видиме со тактикиве...
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.478
Поени од реакции
9.430
Е тоа е веќе друго. Со отворени карти може да играме ...
Реално, џабе тактики ако ни пијан емигрант од мексико не би сакал да ти го стави ко што кажа за мене дечково што не напушти кога видел слика од мене :ROFLMAO:
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.591
Поени од реакции
9.171
Не е се во изгледот и карактерот игра важна улога. Затоа постои или не постои хемија кога двајца ќе се сретнат за прв пат во живо. Тоа одма се осеќа во првите неколку минути...
Автоматски споено мислење:

дечково што не напушти кога видел слика од мене
Кој е тој дечко на кого мислиш? Не сум запознат...
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.382
Поени од реакции
2.316
И за мажени и за не мажени, на кој филм нај лесно се освојуваат? Каква содржина треба да има едно додворување за да има изгледи за успех?
Еве ја ќе ти кажам за мене. Да имаш стан свој и работа, и да си волен да живееме заедно без тетки, стрини, свекрви, золви, без надворешни фактори. И нормално да ми го прифатиш детево мое ко свое.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.510
Поени од реакции
19.971
Еве ја ќе ти кажам за мене. Да имаш стан свој и работа, и да си волен да живееме заедно без тетки, стрини, свекрви, золви, без надворешни фактори. И нормално да ми го прифатиш детево мое ко свое.
И забраи да каеш, да нема пин на телефон, да моеш да си ровариш колко сакаш, док он се тушира.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
@Хоуп ај зачисти последнава страна-две.
Тактики за заведување само, и коментари во врска со нив.
Тетки, деца, фалинки и потреби си имаат друга тема!
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.979
Поени од реакции
3.696
Еве ја ќе ти кажам за мене. Да имаш стан свој и работа, и да си волен да живееме заедно без тетки, стрини, свекрви, золви, без надворешни фактори. И нормално да ми го прифатиш детево мое ко свое.
Рековме тактика на заведување.... спрема ова што имаш пишано излегува дека треба да ти речам: цуци, јас имам свој стан, се вработив, си купив кола, мајки тетки и стрини не фермам, те сакам и детето твое го прифаќам. Каква би ми било тоа тактика да те заведам?
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.382
Поени од реакции
2.316
А нешто да се дотерам, парфеми, театар, вечера, клавир со вино и поезија...? Или директ, имам тоа и тоа и ај фати се со мене?
Многу трошок е тоа, кај со детево вечери и театри, театар ми е животов со него. Помина тоа време.
Автоматски споено мислење:

Може да го шетаме во Луна парк. Ете тоа.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.510
Поени од реакции
19.971
Рековме тактика на заведување.... спрема ова што имаш пишано излегува дека треба да ти речам: цуци, јас имам свој стан, се вработив, си купив кола, мајки тетки и стрини не фермам, те сакам и детето твое го прифаќам. Каква би ми било тоа тактика да те заведам?
Зема ми га кур од уста,тоес и ја сакаше овој да га пишу.
Тактика на заведување тоес удварање,а она услови ти постави за да ти се угњезди ссфе мало пиле.

Очајно скроз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom