ТРАГИЧНА ВИСТИНСКА ПРИКАЗНА - Kajgana Showdown #08 (ТОП ЛИСТА)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.870
Поени од реакции
22.763
1.png
2.png

Ова беше еден од showdown-ите со најмала заинтересираност, токму затоа и не ги исполни во целост моите очекувања, но и од тоа што беше понудено, успеав да рангирам 30 филма. Еве ги:

1. Schindler’s List 1993
2. 12 Years a Slave 2013
3. Titanic 1997
4. Into the Wild 2007
5. The Pianist 2002
6. Zodiac 2007
7. Hacksaw Ridge 2016
8. Changeling 2008
9. American Sniper 2014
10. Everest 2015
11. In the Name of the Father 1993
12. Bonnie and Clyde 1967
13. Fruitvale Station 2013
14. The Killing Fields 1984
15. Munich 2005
16. Hotel Rwanda 2004
17. Straight Outta Compton 2015
18. Monster 2003
19. 127 Hours 2010
20. Agora 2009
21. Alive 1993
22. Grave of the Fireflies 1988
23. Memories of Murder 2003
24. Dog Day Afternoon 1975
25. Malcolm X 1992
26. Senna 2010
27. The Elephant Man 1980
28. Judas and the Black Messiah 2021
29. Lilya 4-ever 2002
30. Spotlight 2015

Како ви се допаѓа листата? Колку филмови од тука имате гледано?

Конечната листа може да ја најдете и на Letterboxd: https://letterboxd.com/zlatikevichius/list/tragic-true-story-kajgana-showdown-08/

Наскоро нов showdown. Останете во Филм и ТВ!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
9.870
Поени од реакции
22.763

Kajgana Shop

На врв Bottom