ТИФОМАНИЈА!

Член од
28 јули 2022
Мислења
41
Поени од реакции
383
@Достоен. Ти ли најде да оценуваш навивачки групи, со домашни утакмици 20+ луѓе, гостовања 3 од можни 13??Та преку кур викенд иде, олабави бе друже. Се собравте против нас 500 души и се истепавте меѓу вас. Освоивте куп, браво, боље вие него козоебачиве ама не ми се кревај во облаци.
Да не ви беше митката ми се чини немаше ни на купов да се појавите. После 2 наши напади се изгубивте од навивачката мапа, уште ќе ми глуми "достоен" божем тука за него амин ќе викаме...
Среди си го дворот после коментирај за други.
Пак ќе кажам за сите, викенд иде, напијте се по некое пивце, смирете живците.
П.С. Недела ние сме на ред :cool::cool::cool:
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.263
Поени од реакции
18.796
@Достоен. Ти ли најде да оценуваш навивачки групи, со домашни утакмици 20+ луѓе, гостовања 3 од можни 13??Та преку кур викенд иде, олабави бе друже. Се собравте против нас 500 души и се истепавте меѓу вас. Освоивте куп, браво, боље вие него козоебачиве ама не ми се кревај во облаци.
Да не ви беше митката ми се чини немаше ни на купов да се појавите. После 2 наши напади се изгубивте од навивачката мапа, уште ќе ми глуми "достоен" божем тука за него амин ќе викаме...
Среди си го дворот после коментирај за други.
Пак ќе кажам за сите, викенд иде, напијте се по некое пивце, смирете живците.
П.С. Недела ние сме на ред :cool::cool::cool:
Брат ти мора у скопска пивара да работиш, секој пост правиш реклама на пиење пиво :D
Автоматски споено мислење:

bravo ribari ste gi napadnale na patkari u ohrid 20dusi na makedonska vecer tie 5
Е вакво нешто ако се случило е трагедија, настанот е за промоција на книга која е со тематика за 2001 и бранителите а ти да нападнеш Македонци од Струга е жално.
 
Член од
9 август 2019
Мислења
60
Поени од реакции
455
bravo ribari ste gi napadnale na patkari u ohrid 20dusi na makedonska vecer tie 5
Се десила фрка пред пабот, кај шо ваши членој се стегале на еден наш член, па затоа и таа екипа шо била излезена, ги удриле вашите таму шо и е заслужено дека не мојте да се стегате во Охрид по наши членој.
Зато немој да мешаш баби и жаби, на македонска вечер таму сте биле нападнати, немат врска муабетот.
А за 10 на 1 и такви комбинации, вие самите си знајте, каде и кому сте се пуштале со вашите другари од драчево.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
354
Поени од реакции
3.525
Се десила фрка пред пабот, кај шо ваши членој се стегале на еден наш член, па затоа и таа екипа шо била излезена, ги удриле вашите таму шо и е заслужено дека не мојте да се стегате во Охрид по наши членој.
Зато немој да мешаш баби и жаби, на македонска вечер таму сте биле нападнати, немат врска муабетот.
А за 10 на 1 и такви комбинации, вие самите си знајте, каде и кому сте се пуштале со вашите другари од драчево.
Веројатно "Комити" не ни знает за моментот шо го спомна, ама убо е да се знајт, секој нормален би ги исфрлил од група тие "Хулиганите" шо фатија да малтретираат наш член излезен со девојка во Струга. Околу 20 души, 15 од Паткари и 5 од Драчево против еден наш со девојка.

Дотогаш не ги перципиравме за живи Стружани, сем ако имаше дерби, зш и онака само за со Охрид одат на утакмици.

После тој срамен гест пред една година можеби, имаат појќе пати јадено чотек од Рибари, одколку шо се на трибина појавени!

И цело време се прикажват како некој жртви, а поголеми стегатори од оваа "нова" екипа шо наводно ја водит трибината во Струга немат, ама ко ќе требит да се судрат некако амнезија ги фаќат...

Прошлите луѓе шо ја водеа трибината во Струга, и овие сега се небо и земја.

Со нив сме имале и респект и почит пред се, а со овие нови "Хулигани" шо се палет на Јужни Ветар само ќотек е лекот.

PS. Еве ви член на Паткари со коцката на Драчево во Струга од лани, ко го фатија сам нашиов во Струга, дан измислите после некој муабет дека небило така.

И Комити убо е да се распрашаат кој "Хулигани" нивни, заедно со Стружани го направија најпедерскиот потек, и малтретираја наш член со девојка во Струга.

Е одтогаш е друга песна, да факт е дека се појќе пати нападнати ама малце му е за да му дојт умот.

Секогаш сме ви кажале, и јавно со парола ве прозвавме, "Паткари" еднаш прифатете ферка, небидите како уплашена тетка. И понудата уште важит :jeeee:
 

Attachments

Последно уредено:

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Сепак е глупо да си го мерите на такви настани без разлика кој почнал.
Место да земете да се обедините против тој што треба ,трошите непотребна енергија што може да се исскористи подобро.
Само мое мислење.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
354
Поени од реакции
3.525
Сепак е глупо да си го мерите на такви настани без разлика кој почнал.
Место да земете да се обедините против тој што треба ,трошите непотребна енергија што може да се исскористи подобро.
Само мое мислење.
Настанот е после завршувањето на Патриотско Друштво.
И шо требеше Рибари да го остает сам членот свој шо си бил впаб пиво да пиет, за овие искомплексираниве од Струга да се прает хулигани, а јадет чотек секој 5ти ден...?
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
150
Поени од реакции
377
Настанот е после завршувањето на Патриотско Друштво.
И шо требеше Рибари да го остает сам членот свој шо си бил впаб пиво да пиет, за овие искомплексираниве од Струга да се прает хулигани, а јадет чотек секој 5ти ден...?
Само енглање, штом се курчат во туѓ град така па шо
 
Член од
3 март 2019
Мислења
128
Поени од реакции
559
А идат летово и почват неандерталциве да се силет, да се фурет. И за секој следен шо ќе прашат, зш на Чкембари зш на Комити ко беа не ги нападнавме. НЕМОЈМЕ на цела група да нападвиме и то е то. Ништо страшно, ништо поразително во тој дел немат. Толку ни е екипата. Ама барем за ко ке се помали групи, мангупчина и грин стрит хулигани(и од Комити и од Чкембари). Секогаш ке реагираме и ке вратиме на то шо иаме сила да вратиме.

И не фурајте филм дек сте тепани во Кадмо, таму све си заврши ко шо си требит и истите тие шо беа во Кадмо од Струга, ко си бегаја го напраја проблемот кј пабот.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.155
Поени од реакции
5.113
Настанот е после завршувањето на Патриотско Друштво.
И шо требеше Рибари да го остает сам членот свој шо си бил впаб пиво да пиет, за овие искомплексираниве од Струга да се прает хулигани, а јадет чотек секој 5ти ден...?
Ако било така тогаш океј.
 
Член од
20 мај 2024
Мислења
5
Поени од реакции
13
А идат летово и почват неандерталциве да се силет, да се фурет. И за секој следен шо ќе прашат, зш на Чкембари зш на Комити ко беа не ги нападнавме. НЕМОЈМЕ на цела група да нападвиме и то е то. Ништо страшно, ништо поразително во тој дел немат. Толку ни е екипата. Ама барем за ко ке се помали групи, мангупчина и грин стрит хулигани(и од Комити и од Чкембари). Секогаш ке реагираме и ке вратиме на то шо иаме сила да вратиме.

И не фурајте филм дек сте тепани во Кадмо, таму све си заврши ко шо си требит и истите тие шо беа во Кадмо од Струга, ко си бегаја го напраја проблемот кј пабот.
Ништо значи и ние и Комити да не идиме влето во мали групи пепел ќе не напрајте.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom