ТИФОМАНИЈА!

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.594
Поени од реакции
69.936
Професоре а да одиш на ушно :)
Никаква песна немаше против комити.
Многу тивки сте биле штом не сум ја заслушнал убаво :P
Така ми се слушна, дека ја пеевте некаде во 45 минута.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.085
Поени од реакции
6.117
Искрено без иронија ама очекував да се истоварите 10 автобуси најмалку, ама ова што го видов тешка мизерија беше
250 Чкембари и 200/300 Битолчани, океј, нека е мизерија.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.130
Зелената ера истовари дури 200 души во Скопје. Не е ни чудо што на фудбал не се берите повеќе од 25 гулабчиња. Нека ви кисни сега.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
901
Поени од реакции
2.643
4 буса, 2 комбиња, 20тина од Скопје и неколку коли, според мене околу 250 души, мислев ќе сме и помалку со оглед на мобилизацијата која не беше ни 30% од прошлите години, ради не доволно имање простор од вчерашната утакмица ама и неизвесноста од утакмицата со Тиквеш.
Очигледно тие шо коментират тука за бројка никогаш не ни биле дел од организација па да коментират е смешно. Две гостувања во нецели 24 сати. Не знам на кој му кисни. IMG-30f5e7b76d2d2ed47c645a88fe35f89c-V.jpg
 
Последно уредено:
Член од
14 декември 2021
Мислења
628
Поени од реакции
2.296
250 Чкембари и 200/300 Битолчани, океј, нека е мизерија.
Па тоа ти викам за финале на куп, после толку години очекував многу повеќе, сте имале многу појаки гостувања на не толку важни натпревари.
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
106
Поени од реакции
897
Какви комплекси, шизофрени на моменти ццц.....
300 Чкембари и уште толку битолчани кои често знаеја да станат и навиват заедно со нас.
Ама комплексите се страшна работа, можиш да слушниш и видиш нешто шо не било, можи да те натерат и на 40 години да фрлаш со камења по автобус итн итн...
 
Член од
12 март 2022
Мислења
124
Поени од реакции
920
Какви комплекси, шизофрени на моменти ццц.....
300 Чкембари и уште толку битолчани кои често знаеја да станат и навиват заедно со нас.
Ама комплексите се страшна работа, можиш да слушниш и видиш нешто шо не било, можи да те натерат и на 40 години да фрлаш со камења по автобус итн итн...
Па вие викавте дека ќе го преплавите Скопје, инвазија итн.. нормално е да изгледате смешни после такви најави, башка играте финале….
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
468
Поени од реакции
1.555
Тоа им е максимум 250-300 ,се виде сезонава на ни еден меч фудбал не беа поголема бројка од 120 души зборам за домашен терен на гости не прават муабет.
Ракомет ЛШ првите две домашни утакмици извадија максимум 350 души по што следеше голем пат на некој утакмици и 200 не беа,а викаат ракометен град дека биле.
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
133
Поени од реакции
477
Па вие викавте дека ќе го преплавите Скопје, инвазија итн.. нормално е да изгледате смешни после такви најави, башка играте финале….
Уште бодење фалеше вчера и може денес ќе имаше полна сала Чкембари, па и обични фанови. Луди, нели гледате дека 18+ е цел караван ради вчерашната ваша глупост. Во Битола за обичен натпревар против Тинекс нема карта 2 дена унапред, сега за финале салата полупразна. Колку среќа имате што глупоста со 35 годишните деца се деси на крај на сезона не сте свесни. Иначе…….. колку души бевте пред ТВ, на една фотелја двајца седевте? :cool:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.365
Поени од реакции
28.130
Овој @Достоен. е најсмешниот лик на темава. Еј тимот им игра најбитна утакмица, не се појавуваат и доаѓа тука се смее на Комити.
Комити на последната утакмица на Шалке се собраа повеќе отколку вие на домашен терен. Озбилно, без навреда, ама ако ми кажеш дека немаш пречки во разовјот ќе ме шокираш.
 
Член од
10 мај 2022
Мислења
468
Поени од реакции
1.555
Овој @Достоен. е најсмешниот лик на темава. Еј тимот им игра најбитна утакмица, не се појавуваат и доаѓа тука се смее на Комити.
Комити на последната утакмица на Шалке се собраа повеќе отколку вие на домашен терен. Озбилно, без навреда, ама ако ми кажеш дека немаш пречки во разовјот ќе ме шокираш.
Достоен алез " чесното дете".
 
Член од
31 август 2021
Мислења
359
Поени од реакции
1.904
Не претерувајте со непотребен хејт па и вие! Еурофарм како релативно нов и млад клуб денес имаше сосема добра подршка! Алкалоид иако година дена помлад клуб, само може да учат од битолскиот фармацевтски сектор како се бодри својата аптека... мислам клуб!
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.179
Поени од реакции
2.073
@Saber Rider

4. Кавадарци НИКОЈ не беше напднат, освен екипата на главениот на обезбедубањето на синоќешната утакмица. Кој далеку од обиллен фан е.

Е сега си грешка друже ,
Да те цитирам и тебе , кај што се фалевте, дека во Кавадарци , сте го нападнале Жути сте го совладале итн.
Искрено ви кажав и тогаш , Жути ќе дејствува сам, може да ве врзе за дрво у шума голи да ве соблече и да ве остаи, пошто го знам типот.
Само да не Викате после дека тоа се Комити, па кодекси ова она .

Иначе мислам дека , после Кавадарци , мотивиравте луѓе , да ве бараат сами (вас и Лозари) дури да дејствуваат сами , за да ви враќаат. Дека у Кавадарци , беше историска утакмица , имаше секакви екипи .

——

За каменување , сум кажал пред 15 год , дека е КАТАСТРОФА РАБОТА, истото го мислам и сега и така ќе биде секогаш , неможе да се промени .
Не знам точно што како било , ама дека било нешто на ниво на група не било .
Читам дека уапсени и пријави за неколку луѓе , така да тука ќе ви падне у вода дека Комити се сликале со МинистерО , па ова па она .


——-


За денес , се очекуваше поише од Чкембари , ама што е тука е, ова не беше толку лошо и не беше миерија, само очекувањата беа по големи.
Да беше ФИнале Вардар Пелистер ќе имаше уште 200 луѓе навивачи плус, и ќе беше горе доле тоа што се очекува .
Денес у коп претпоставувам само навивачи , обични на страна , затоа помалку во коп , според мене исправен потег . Зашто кога има обични у коп , ваљда се гуши навивањето и ќе се нервиравте многу со тоа вие што сте прави навивачи .
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.085
Поени од реакции
6.117
За денес , се очекуваше поише од Чкембари , ама што е тука е, ова не беше толку лошо и не беше миерија, само очекувањата беа по големи.
Да беше ФИнале Вардар Пелистер ќе имаше уште 200 луѓе навивачи плус, и ќе беше горе доле тоа што се очекува .
Денес у коп претпоставувам само навивачи , обични на страна , затоа помалку во коп , според мене исправен потег . Зашто кога има обични у коп , ваљда се гуши навивањето и ќе се нервиравте многу со тоа вие што сте прави навивачи .
Да беше финале, ќе бевме само споен коп со обичните навивачи и можеби 50тина плус од кај нас максимум. Денес помеѓу нас и фановите имаше цел блок празен, да беше меч против вардар, ради претпоставувам поголемата посета, битолчани ќе бевме заедно. Ко ќе видиш, бројката 500/600 е таа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom