ТИФОМАНИЈА!

Член од
2 декември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
195
Кој треба да пали коли не сме париз пред нова година
 
Член од
16 март 2022
Мислења
35
Поени од реакции
185
Добро утро Чкембари, се надевам дека сте добро и дека ќе бидете во можност вечер да си дојдете во Борис, сепак комбинацијата од промаја поради возење со отворени прозори до Битола и ронење крокодилски солзи за реално не толку страшна работа може да донесе сериозни здравствени проблеми, особено на вака нежни луѓе како вас како што се испостави вчера. Може некој да настрада, да крене температура да речеме, и да не може вечер да дојде, и после сѐ да ни биде џабе, затоа што нели спортот се игра за навивачите.
Ова ако го оставиме на страна, каменувањето што вчера го направиле некои наши членови е за осуда. Срамно е, наместо односот кој во последно време сметам дека се подобри со еден преќутен кодекс кој што барем не вклучуваше вакви каменувања, кои патем никому добро не носат, да го расипеме крвнички и за тоа кривец да биде мојата страна. Ама тоа е што е, еден човек што може да расипе, 100 паметни не можат после да оправат. Луѓето кои некои од вас ги посочуваат тука, иако видни членови кои имаат респект од секого на трибина, НЕ СЕ дел од раководството на групата. Сето тоа што се случило вчера било спонтано од луѓе кои се нашле на лице место, и одговорно кажувам дека во групата немало никаков договор да се иде во Јане за да се прави било што.
Ќе ви посакам уште еднаш добро здравје и помалку лигавење. Не личи толкави мажи како вас, со толкави мускули и тетоважи толку да плачат:P. Се надевам вечер нема да има парт2. Или па што знам, ако више толку ја расипавме како што викате, може и да има:pos:.
Ако воџата не ви е во раководство тогаш океј е хахаха
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
68
Поени од реакции
148
Ако воџата не ви е во раководство тогаш океј е хахаха
Кој е тој воџа? Тој што го зборите со капата на страна не е раководство… ама кој да ви објасни…
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
161
Поени од реакции
320
Кој е тој воџа? Тој што го зборите со капата на страна не е раководство… ама кој да ви објасни…
Нема потреба со Чкембари да навлегуваме во дополнителна дискусија и да им објаснуваме што било дополнително. Начинот на кој што ние функционираме, со кој ние се тепаме во слободно време, дали сме ги нападнале орките или не, или пак со кого спијат Македонките се теми на муабет што воопшто не припаѓаат на форумов. Иако морам да забележам дека во однос на сите овие прашања, Битолчаниве имаат дааалеку погрешна перцепција. Сепак не е ни место ни време, на крајот на денот сметам дека ние сме многу поголеми за да на простачка реторика одговараме на простачки начин, не е тоа одлика на деца од метрополата :D .
 
Член од
20 декември 2023
Мислења
132
Поени од реакции
463
Член од
27 ноември 2021
Мислења
391
Поени од реакции
2.193
Прегледај го приврзокот 417409
Прегледај го приврзокот 417410
Прегледај го приврзокот 417411

Подјебување и украдена идеја заедно не идат,
Барем ФОНТОТ да сте го сменеле исти да не ни бидат
:lolzz:
Ај размисли зошто е исти фонтот и најди ја разликата помеѓу "демек" и "ремек дело".
Screenshot_20240519-143313_Gallery.jpg
 
Последно уредено:
Член од
26 март 2022
Мислења
514
Поени од реакции
4.647
Прегледај го приврзокот 417409
Прегледај го приврзокот 417410
Прегледај го приврзокот 417411

Подјебување и украдена идеја заедно не идат,
Барем ФОНТОТ да сте го сменеле исти да не ни бидат
:lolzz:
Знаеш кога ќе кажат ,,треба човек да ти нацрта за да разбереш"? е па тебе џабе некој и ти црта.

Фонтот е намерно искористен, додека пак само делот ,,ремек дело" е фонт кој го користат Комити. Боже господе шо објаснувам, не ми се верува.

Класично навивачко пецкање, буквално курташак терање, сега уште ќе го објаснуваме тука. Ај сега пиши ,,бабата дека истата е ко вашата"...убеди ме повторно дека си најглуп.

Нема слика од моментот каде што нашата баба(буквално е така нацртана) гледа со погледот кон вашата, значи чисто подјебуење, кое твојот мозок за жал се уште не може да го скапира.

Па цела мобилизација се тераше на тоа, плус имаше и видео најава. Леле дај баталете го форумов денес, онака не вреди.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.636
Поени од реакции
2.794
@Пеце daj be napraivte koj znae sto da se desilo. Nigde ve nema ke se pojavite dva pati pa uste muda ke merat.
Toa sto se desi nikoj ne go opravduva cak ja sum iznenaden a koj bil tamo pretpostavuvam nekoi raboti
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
123
Поени од реакции
357
Убаво беше што кај нас се поштуваше колку толку некој кодекс и имаше ред во последно време ама со растот на групите мора да ви стане јасно дека вакви изолирани инциденти се почесто ќе има. 2018 година на купот Лозари со бекатонки ни го искршија пола автобус среќа без повредени, Фемили 2019 во Аеродром исто, таму имавме и двајца повредени од кој едниот дечко ден денес на десното око му е оштетен видот. никој не го оправдува тоа ниту пак верувам дека некој нормален и разумен би направил нешто такво ама ти кога имаш групи од по 300+ 400+ луге нормално е дека ќе се најде некој морон што ќе напраи глупост. Никој не посакува на некого да остане со доживотен инвалидитен ама јебига коа идеш на утакмица знаеш со какви луге се мешаш и кој може да бидат последиците, доколку не си спремен да ги сносиш оди во театар оди во кино и таму уживај во мирен амбиент. Ни 24 часа поминати а вие имате уште едно гостовање во Скопје ако сакате нна некого нешто да вратите верувам дека знаете тоа како може да се напраи навијачки а не со носете си слемови во Битола.
 
Член од
13 февруари 2024
Мислења
9
Поени од реакции
85
Убаво беше што кај нас се поштуваше колку толку некој кодекс и имаше ред во последно време ама со растот на групите мора да ви стане јасно дека вакви изолирани инциденти се почесто ќе има. 2018 година на купот Лозари со бекатонки ни го искршија пола автобус среќа без повредени, Фемили 2019 во Аеродром исто, таму имавме и двајца повредени од кој едниот дечко ден денес на десното око му е оштетен видот. никој не го оправдува тоа ниту пак верувам дека некој нормален и разумен би направил нешто такво ама ти кога имаш групи од по 300+ 400+ луге нормално е дека ќе се најде некој морон што ќе напраи глупост. Никој не посакува на некого да остане со доживотен инвалидитен ама јебига коа идеш на утакмица знаеш со какви луге се мешаш и кој може да бидат последиците, доколку не си спремен да ги сносиш оди во театар оди во кино и таму уживај во мирен амбиент. Ни 24 часа поминати а вие имате уште едно гостовање во Скопје ако сакате нна некого нешто да вратите верувам дека знаете тоа како може да се напраи навијачки а не со носете си слемови во Битола.
stay tuned for more:blablab:
 
Член од
18 мај 2024
Мислења
20
Поени од реакции
68
За тој “кодекс” што зборуваат Чкембари и онака е оддамна умрен. Во последниве години секоја НГ кога гостувала во некој град е каменувана од дел на домашните навивачи. Истата година (2018) купот во Кавадарци е каменуван и автобусот на ЦПБ, и автобусот со навивачи на ФА, да не заборавиме Чкембари присуствуваа на тие натпревари како поддршка за Лозари. Нападот врз ЦПБ во сала е океј напад, влегување во сала напад врз ривалите прилично иста бројка и на Чкембари+Лозари и на ЦПБ. Тоа е оправдано. Сакавте да влезете кај ФА ама кога видовте во колкав број се отидовте на спротивната страна. Потоа надвор чекање да искочат ЦПБ без напад пред сала. Нападот беше каменување на автобусот. Така да за кој “кодекс” правите вие муабет не сфаќам???
 
Член од
7 ноември 2022
Мислења
123
Поени од реакции
357
За тој “кодекс” што зборуваат Чкембари и онака е оддамна умрен. Во последниве години секоја НГ кога гостувала во некој град е каменувана од дел на домашните навивачи. Истата година (2018) купот во Кавадарци е каменуван и автобусот на ЦПБ, и автобусот со навивачи на ФА, да не заборавиме Чкембари присуствуваа на тие натпревари како поддршка за Лозари. Нападот врз ЦПБ во сала е океј напад, влегување во сала напад врз ривалите прилично иста бројка и на Чкембари+Лозари и на ЦПБ. Тоа е оправдано. Сакавте да влезете кај ФА ама кога видовте во колкав број се отидовте на спротивната страна. Потоа надвор чекање да искочат ЦПБ без напад пред сала. Нападот беше каменување на автобусот. Така да за кој “кодекс” правите вие муабет не сфаќам???
Фала брат. ПЛАВО БЕЛА БОЈА Е И КРВТА МОЈА!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom