ТИФОМАНИЈА!

Член од
22 февруари 2022
Мислења
300
Поени од реакции
1.594
Абе и сами знаете дека многу повеќе шанси имаме за напади ради ситуацијата со преселени битолчани во Скопје, а сепак се почитуваат кодекси и никогаш немало такви напади :D
Глупо е да напаѓате дека само наши членови кршеле кодекси, кога набројав низа ситуации каде што било обратно. Обратно, никој не не пофалил кога во многу ситуации сме биле многу фер кон ваши членови кои се нашле во наша средина и биле лесна мета.
Јас ќе ги осудам нашиве кога пример би се направил педерски напад да нападнеш некои студенти од Чкембари или да речеме некој што одат на репрезентација во Скопје. Пример, во неделата имаше 5 редовни членови ваши што беа на ракомет со Фарски острови (бар јас што ги приметив, а дел од нив се доста активни во кењање против Скопје на социјалниве мрежи). Кршење кодекс е ако некои наши искористат бројчана предност и ги нападнат на таков настан. Ова се напади за кои нема оправдување и да се запише тој датум :D
Другово е веч видено, се случувало, се случува и за жал, ќе се случува.

Ама фер е да се каже и дека какви напади има по балканов, ние македонските групи сме пичкин дим :D

Друга работа е што вакви напади се случуваат затоа што едноставно кај нас редовно има забрани за гостувања и нема каде да се сретнеме на трибини. И доаѓа до вакви утакмици каде што имаш единствена шанса да се испукаш.
Баш вчера размислував, после коронава (за 3 години) само 5 пати сме имале противничка навивачка група на фудбал. Затоа и има вакви испади, да се дешава нешто на умрената тифо сцена.
Ама ти со кола идеш на гости :)
Нема оправдување за вакво нешто во никој случај те молам не барај начин да го оправдаш.
Кога ке возвратат со иста мера тогаш ке видиш дека не е туку така да се дешава нешто како што напиша.
А да оставиме до утре ситуацијава целосно да се расчисти и објасни, се надевам дека ке бидат добро повредените.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
845
Поени од реакции
914
Stramota ova da go pisis I opravduvas pa uste lazes alo be 2024 sme vie ste zakoceni vo 94 kazi posledeno kamenovanje od bilo koja grupa ne mozis na magareto udri na samarot I vi stana redovna praksa oti nemate hrabrost
Nikoj ne placi I ne se praj majka Tereza rabotata e so mavate tn prva ekipa I begate po nivite a toa go pravat deca ili picki treto nema se drugo e prikazni I vasi skazni vrtenje na vodata na Vasa vodenica kako po obicaj stram da tie I tebe so glumis ludilo I na tie so begaat po nivite a posle vskut da si sedat vo policisko auto dno dna
Utre so poglemi i povekje kamenja oti bajagji poveke avtobusi ke bidat I objavete snimka da ve vidat site so glumci,foljamdzii ste I atleticari ili probate so toa od sala da se smej cela tifoscena mockovci
Автоматски споено мислење:


Ima da no nikoj nema da vadi lekarsko ne sme picki !
За number 1 група, премногу плачете.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
32
Поени од реакции
65
За number 1 група, премногу плачете.
A vie po nivi begate
Автоматски споено мислење:

Ова е тоа ваше “масовно” доаѓање во Скопје?
[/QUOTE]
Pa tie bea premnogu za vasata prva ekipa a vie drugite komentirajte na forumot

Za poveke :drk sliki utre
 
Член од
28 април 2024
Мислења
2
Поени од реакции
1
Pa tie bea premnogu za vasata prva ekipa a vie drugite komentirajte na forumot

Za poveke :drk sliki utre


а за бакљата минатиот пат шо прајме?
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.085
Поени од реакции
6.117
@Saber Rider
1. Уште на репрезентација фали да нападните некој.
2. Сакаш име презиме и слики од вашите "помлади" шо се встаница?
3.Да бевме педери, да вадевме претрпен страв, да се гребевме да пријавевме повреди,сега требаше да јадат 30 дена притвор, ама не сме ;)
4. Кавадарци НИКОЈ не беше напднат, освен екипата на главениот на обезбедубањето на синоќешната утакмица. Кој далеку од обиллен фан е.
5. Многу за пиар имате попримено од браќата, пичкарски работи прајте уште и жртва изиграваш.
6. Баравте да застани автобусот, го застанавме, И???????
 
Член од
24 март 2012
Мислења
648
Поени од реакции
718
Абе и сами знаете дека многу повеќе шанси имаме за напади ради ситуацијата со преселени битолчани во Скопје, а сепак се почитуваат кодекси и никогаш немало такви напади :D
Глупо е да напаѓате дека само наши членови кршеле кодекси, кога набројав низа ситуации каде што било обратно. Обратно, никој не не пофалил кога во многу ситуации сме биле многу фер кон ваши членови кои се нашле во наша средина и биле лесна мета.
Јас ќе ги осудам нашиве кога пример би се направил педерски напад да нападнеш некои студенти од Чкембари или да речеме некој што одат на репрезентација во Скопје. Пример, во неделата имаше 5 редовни членови ваши што беа на ракомет со Фарски острови (бар јас што ги приметив, а дел од нив се доста активни во кењање против Скопје на социјалниве мрежи). Кршење кодекс е ако некои наши искористат бројчана предност и ги нападнат на таков настан. Ова се напади за кои нема оправдување и да се запише тој датум :D
Другово е веч видено, се случувало, се случува и за жал, ќе се случува.

Ама фер е да се каже и дека какви напади има по балканов, ние македонските групи сме пичкин дим :D

Друга работа е што вакви напади се случуваат затоа што едноставно кај нас редовно има забрани за гостувања и нема каде да се сретнеме на трибини. И доаѓа до вакви утакмици каде што имаш единствена шанса да се испукаш.
Баш вчера размислував, после коронава (за 3 години) само 5 пати сме имале противничка навивачка група на фудбал. Затоа и има вакви испади, да се дешава нешто на умрената тифо сцена.
Се ОК ама од неутрален аспект, Оти вака не сте ги каменувале балисти или шверцери? Уште повеќе шанси т.е безброј.

$$$ ви има помалце згрешено? со срамен натпис -1? На документарец повик со убијците и прослава? неможам да разберам.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.637
Поени од реакции
2.802
Cekavte moment I niknavte ko kokicinja. Ko gluvci se krievte cela sezona. Vaka da se komentirase za ubavite raboti ke imavte kredibilitet no sega samo pokazvte za Komiti kolku iskomplexirale.
I daj prestanete so toa kodoshi partii sto li znam sto.
Da imate prilika istoto ke go napraite vprocem se imate dokazuvano
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
33
Поени од реакции
195
во право сме познато ни е се.. собраја сила исто како 2012 кај зелениково возо ни го искршија после кисела вода тука во куќите живеат пошто тогаш возо застана да се одбраниме во куќите спроти пругата влегваја по дома а алфите со 2 џипа нас ни се закануваја
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.594
Поени од реакции
69.936
Се ОК ама од неутрален аспект, Оти вака не сте ги каменувале балисти или шверцери? Уште повеќе шанси т.е безброј.

$$$ ви има помалце згрешено? со срамен натпис -1? На документарец повик со убијците и прослава? неможам да разберам.
Е де, ние ако не сме ги напаѓале, не знам кој ги напаѓал.
Тоа сакав да кажам вчера. На сметка на еден глуп напад, сега се кења на секое поле по нас, а за пофалба за сите изданија, сите ќутите :D Нападот вчерашен не е оправдан и како што 10000 пати кажав, треба да се прекине со бесмислено каменување. Сигурен сум дека и други го делат моето мислење.

А за тоа дека не сме ги напаѓале нивните навивачки групи, ќе ти кажам дека гостинските навивачи од Тетово си поминувале мноооооогу полошо. Може да видиш летно време по колку реквизити им паѓаат. Секакви работи се случувале низ парк. Па една година по сите телевизии имаше дека неколку души што дојдоа на Вардар-Шкендија им беше направен упад директно во кола (не е за пофалба, ама да не речете само селективно сме напаѓале).
Со Шверцери колку инциденти имаме ние, толку Гробари и Делије немаат што се вика. Па вакви каменувања кај нас во Скопје се секојдневие по школиве во мешани населби. Порано Шверцери секоја утакмица ги каменуваа градските автобуси што поминуваат по Бит пазар, после утакмици на Вардар.
Нека ти текне што им се случи на Илири лани во Лисиче ;)

Ако некој напаѓал други групи, тоа сигурно се Комити и Шверцери.
И пак ќе повторам, никого не бранам и никого не оправдувам, ама не може само ние да сме криви затоа што и другата страна провоцира и ќе го направела истото да можела.

Кажав и претходно. Кога Вардар играше полуфинале со Металург во Битола, дали Чкембари не фрлаа со камења по возот? Дали не дојдоа во сала да пробаат да нападнат?
Па истите овие што пишуваат овде и тогаш оделе на утакмици, не може да е селективна меморијата :D

И пак ќе повторам, затоа што повеќето читаат селективно. Не ја оправдувам акцијата. И како ние што сме самокритични тука на форумов, нема да најдете друга таква група. Па никој никогаш не се себеискритикувал, како што сме го правеле тоа ние.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.263
Поени од реакции
5.076
Од денес комити го прогласувам за умрено !
Џабе ви се сите кореографии, 3D изведба, 4D, 6D и не ти знам какви, џабе и по 100 бакли, заветни и македонизации. Со еден збор се посравте на се шо градевте цела сезона, а од секогаш сум знаел дека сте дундиња и каменковци, а Чкембари дојдат во Скопје како полжав после дожд се појавувате, не оделе на кошарки, не оделе на ракомет, зато го допревте дното и секоја дискусија овде со вас треба да се множи со 0, умреја кодексите со вас.
Барем покажете јаја со другата страна од градот, ако не можите со тие шо треба.

И за крај не барајте оправдувања зошто Чкембари организирано со бус не одат, зошто секое гостување во скопје има огромна штета на автобусите и тие автобуси од прилепчани нема да ги имаме, за Битола да не зборам, кој е улаф да пушти бус, а да му се врати со неколку илјади евра штета од ДЕБИЛИ шо трчат по ниви.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
674
Поени од реакции
1.269
, треба да се прекине со бесмислено каменување. Сигурен сум дека и други го делат моето мислење.
malo sutra deka go delat i drugi mislenjeto go delevme mislenjeto do vcera ne go delime poke … 100 ti pat javno kazvam da si nosite
slem ko ke idite bt
p.s i dosta so tie napadi na studenti isto pa isto ima i mnogu skopjani koj radi rabota i slicno idat vo bt da ne zamini vo drug prvec ova
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.637
Поени од реакции
2.802
Од денес комити го прогласувам за умрено !
Џабе ви се сите кореографии, 3D изведба, 4D, 6D и не ти знам какви, џабе и по 100 бакли, заветни и македонизации. Со еден збор се посравте на се шо градевте цела сезона, а од секогаш сум знаел дека сте дундиња и каменковци, а Чкембари дојдат во Скопје како полжав после дожд се појавувате, не оделе на кошарки, не оделе на ракомет, зато го допревте дното и секоја дискусија овде со вас треба да се множи со 0, умреја кодексите со вас.
Барем покажете јаја со другата страна од градот, ако не можите со тие шо треба.

И за крај не барајте оправдувања зошто Чкембари организирано со бус не одат, зошто секое гостување во скопје има огромна штета на автобусите и тие автобуси од прилепчани нема да ги имаме, за Битола да не зборам, кој е улаф да пушти бус, а да му се врати со неколку илјади евра штета од ДЕБИЛИ шо трчат по ниви.
Daj be smiri se ajde proglasuvas umreno edvaj cekavte da se iskenjate za vasiot neuspeh kako grupa. Dve utakmici u godina sebpojavile nad 30.5 lugje ke proglasuvale umreni zivi I slicno. Fala krevate za dzabe za da frlite se u voda na Komiti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom