Супер коли низ Македонија

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.659
Поени од реакции
4.668
da da negov e imal i audi q7 i mercedes ml 63 amg 2015 god taka se zbore imase i na edna strana koi koli gi imal samo nemozam da e pronajdam
Неколку страници наназад на темава е ја објавив пред некој месец не го памтам сајтот. Има сериозна колекција али претежно луксузни возила...
П.С. Јас мислам дека Коста Јанковски е дефинитивно најголем во МК во колекција на коли. Над 10 Ферари возила и башка плус неколку луксузни и спортски.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
13.163
Поени од реакции
16.938
Овие гибли најубави ми се кој звук само вадат и тоа со в6 мотор
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.659
Поени од реакции
4.668
Овие гибли најубави ми се кој звук само вадат и тоа со в6 мотор
Ферари мотор е тоа нема играчка. Масерати користат Ферари мотори веке долго време и оваа новава Алфа ке го носи истиов мотор најслаб од Ферари досега прозиведен ама сепак е таа крв. Иначе и самиот Ферари решиле да направат во блиска иднина модел кој ке биде во класата на мали спортски автомобили и да се продава по пониски цени колку што е возможно за тој бренд... Па се надеваме и дека такво нешто ке гледаме низ страницава.[DOUBLEPOST=1451429221][/DOUBLEPOST]П.С. Не е нешто важно ама интересно е да се спомне кај Ферари Дино е прв пат користен овој мотор иначе сега по странство Дината ги купуваат за ефтини пари пошто се најмала класа на спортски автомобил произведен досега од овој бренд, башка стари можда 40 години чисто како олд тајмер љубов.
 
Член од
6 јуни 2011
Мислења
185
Поени од реакции
137
Здраво Кајгана пријатели. Ке ве замолам на тие што имаат фб, а мислам повеќето имаат да дадат блок на фраерот кој упорно ги краде лично моите слики и сликите од форумот кајгана и ги употребува за свои лични интереси- Macedonia tuning e името на страната. Би благодарам однапред.

https://www.facebook.com/MacedoniaCars/?fref=ts
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom