Стрелаштвото во Мaкедонија

Член од
6 јули 2013
Мислења
3
Поени од реакции
5
Каде може да се најде низ Скопје профи лак (compound)? Низ нетов наидов на многу страни ама ретко каде има достава до Македонија...Секоја информација е добродојдена...
Во Скопје во продавница нема да најдеш профи лак ниту стрели, без оглед дали е compaund или recurve. Имаше (незнам сега дали има) еден модел на compaund во Micei - продавницата за оружје, која се наоѓа блиску до француски културен центар, ама тој е тапа, околу 200 евра мислам дека е, ама е далеку од профи. Најблису што можеш да најдеш е во Бугарија, а јас имам добар recurve лак купен од Словенија, ако те интересира уште нешто, пиши.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
Порано пред да си одам од мк се занимавав две години со стрелаштво, пукав со полупрецизна. Би сакала да пробам и со вистинска :) ми е страв само да не ми се заарни многу :)
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Дали и каде може да се пука рекреативно со боева муниција,и дали знаете цена ? и дали има клуб кај што можеш да се зачлениш,ама да пукаш со боева ? а за воздушни,се информирав за Стрелец мислам се викаше клубот,во Корчагин имале сала така ми објаснија...некој дрруг да ми препорачате ?
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Дали и каде може да се пука рекреативно со боева муниција,и дали знаете цена ? и дали има клуб кај што можеш да се зачлениш,ама да пукаш со боева ? а за воздушни,се информирав за Стрелец мислам се викаше клубот,во Корчагин имале сала така ми објаснија...некој дрруг да ми препорачате ?
Стрелачки Клуб Микеи Камник
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
момци како да се дојде до пиштол или пушка во македонија!Имате ли некој што продава на црно.Овие од МВр дупат ептен!За да се извади дозвола треба 300 врски и уште толку пари и изгубени нерви.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
момци како да се дојде до пиштол или пушка во македонија!Имате ли некој што продава на црно.Овие од МВр дупат ептен!За да се извади дозвола треба 300 врски и уште толку пари и изгубени нерви.

Бит пазар,распрашај се,пробај да не им делуваш сумљив,сигурно ќе најдеш човек.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Бит пазар,распрашај се,пробај да не им делуваш сумљив,сигурно ќе најдеш човек.
Tешко тоа,и порано ми викале тоа ама нема везе тоа.Зар мислиш дека сите на битпазар имаат топови,пушки итн.
Не можам да одам по битпазар и да прашувам од еден на еден.Имаш ли ти пушка за продавање!:confused:
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
Се надевам дека некој може да ми одговори на прашањево...

Дали е потребно, и како се добива ако е потребно дозвола за пукање со самострел?
 

Zgembo

Kayser Soze
Член од
29 јули 2014
Мислења
102
Поени од реакции
70
Sakam da se zaclenam vo klub za prakticno pukanje, IPSC, moze li nekoi informacii vo koi gradovi vo mk ima klubovi, pozz
 

Rbeatz

Слакер
Член од
13 август 2009
Мислења
169
Поени од реакции
99
Дечки, ме интересира дали некој од вас има информација за добар стрелачки клуб, регион Прилеп - Битола? Целта ми е рекреативно да одам, 2 до 3 пати неделно, па доколку некој можи да ме насочи кон активен клуб би било супер. На Google се некој застарени веб страници излегуваат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom