Страотно злостроство во Велика Иванча во Србија, човек убил 13 души

Член од
8 декември 2009
Мислења
702
Поени од реакции
528
Ако ти тврдиш дека мојата претпоставка не е точна зошто ние не знаеме што се случува во главата, како можеш да бидеш сигурен дека твојата е точна, односно дека мојата не е точна. Јас едноставно дадов предпоставка, не тврдам дека е така.

Приватизацијата во Србија, како што сум ифнормиран и запознаенен е почната пред некоја година. Тек ќе биде во тешки гомненици таа земја.
Не сум сигурен и не можам да бидам. Според мене виновни се гомната што го дозволија се она што го напишав во претходните постови, според тебе виновен е западот и тоа е тоа.

П.С. Не споменав никаде приватизација туку транзиција, многу поширок поим ;)
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
чисто се сомневем дека се работи за убиство и самоубиство од страна на овој човек.
овде некој има замешано прсти, ова е нечие масло. се ова е испланирано да изгледа како убиство и демек на крај се самоубил човеков. сега фала богу ќе има триста истражувања ама конечниот резултат секако дека нема да го кажат точно.
како може 14 души да убивал од куќа на куќа и притоа воопшто соседите други да слушнат ништо?
како може да не се слушнат такви пукотници во 05.00 сабајле кога живо пиле нема? и тоа не 4-5 туку 14 пати пукал ејј.
и пишва дека прво ја убил жена му и синот, а после пишува дека жена му се јавила во полиција и го пријавила случајот????? :facepalm:

-Српската влада го отфрли понуденото решение за Косово. Косовската влада изрази разочарување. Брисел вели дека не може да наметнува решенија. Со што сега ќе се соочи Белград?

колку иронично......во 20.00 часот србија кажува НЕ, во 05.00 се случува масакар........
 
Член од
9 април 2013
Мислења
270
Поени од реакции
51
Шеесетгодишниот Љубиша Богдановиќ убил 13 души со пиштол додека спиеле и потоа се обидел да се самоубие (но се уште е жив). Најголемиот број убиени се членови на неговото семејство.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/Хроника/1301274/Стравичан злочин у Великој Иванчи.html
.
fanatik
--- надополнето: 10 април 2013 во 19:50 ---
Se otkacila zickata..i tolku, mozok bez funkcija:(
vo pravo si sigurno mu se otkacila zickata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom