Стихови од песни што би ги посветиле...

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
27
Значи на оваа тема напишете по некој стих кој од се срце пи и го посветиле на некоја особа што ви значи во животот ( девојка, дечко, мама, тато, бато, другар итн.)...
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
134
Поени од реакции
6
Rodjena si da se grebes, rodjena si da se jebes jednostavno ti se zoves kurva.
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
27
Ако само кажеш да ти звезде скинем
ја се тог момента у висине винем
паднем на главачке и наравно гинем
јер се касно сетим да не знам да летим

Пријатељи кажу освести се соме
немој да се брукаш, оде ти реноме
нечу да се дружим са тим друштвом лошим
и да на њих време драгоцено трошим
Они вероватно и јесу у праву
мени је свеједно свесно губим главу
 
С

Сатори

Гостин
:wub:Секоја разделба пак ме убива , само ти ме познаваш , знаеш точно што јас посакувам овој пат остани зошто ми требаш.
Зошто со тебе конечно јас живеам , сонот стана вистина.
...тогаш сум јас без лажна маска...
:love2:За дечко ми
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
27
Emma напиша:
Jas nesto ne sfakam...??? Stihovi od pesni koi sme gi cule ili licno nasi tvorbi?
Па пожелно би било да бидат стихови од некои познати песни, али ако некој сака нека пише и некои анонимни или необјавени стихови.
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Еве една до Бранко и Бучко

Погледај доле мој анѓеле
скини палци са очију
видеќеш призоре потресне
видеќеш несреќне и болесне
видеќеш чемер смрт и јад
се извинувам за мекото ќ
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
For all my life
I wish this night could last forever
But it's time to go
A moment in a million years
Is all I've got for you
A moment in a million years
To make some dreams come true
A moment that I won't forget
Until the day I die
A moment in a million years
Called life....

на една многу посебна личност....
 
N

NightFuneral

Гостин
Society failed to tolerate me,and i have failed to tolerate society...
"there is no god,our creed is but for ourselfs,not a hero unlles you die..
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Johnny Stulic напиша:
Еве една до Бранко и Бучко

Погледај доле мој анѓеле
скини палци са очију
видеќеш призоре потресне
видеќеш несреќне и болесне
видеќеш чемер смрт и јад
се извинувам за мекото ќ
so mala korekcija na tekstot, cela pesna bi ja posvetil na tie dvajca i na site politicari voedno (pocnuvam uzasno da se nerviram koga ke se spomne politika, zatoa ke prestanam da pisuvam)
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
...................FUCK YOU BITCH!!.................
na edna tipka ...ne ja imenovam...
inace stihov e od LIVING DEAD BEAT...CHILDREN OF BODOM...
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
На сите коа им е тешко...
..Болката не значи да се предадеш..затоа не плачи..
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.495
не ме допирај поубаво е ако не знам
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
38
Oliver Dragojević - Oprosti mi pape

(na mojot otac)

Rekli su mi najgore o tebi, nisu nikad pricali o sebi,
Rekli su mi ono ca su tili, virova san stariji su bili,
Rekli su mi ono ca su tili, virova san stariji su bili...

Rekli su da si svugdi bija, rekli su da si puno pija,
Rekli su mi ono ca su znali, virova sam jer san bija mali,
Rekli su mi ono ca su znali, virova sam jer san bija mali.

Oprosti mi pape, sve te grube rici,
I moj zivot sada, na tvoj zivot slici.
Oprosti mi pape, sad razumin tebe,
Gledan tvoju sliku, gledajuci sebe.

Rekli su mi da si zenske jubi, na kartama da si solde gubi,
Rekli su mi ono ca su znali, virova sam jer san bija mali,
Rekli su mi ono ca su znali, virova sam jer san bija mali.

Rekli su mi da si sova Boga, rekli su mi prikovise toga,
Rekli su mi ono ca su znali, virova sam jer san bija mali,
Rekli su mi ono ca su znali, virova sam jer san bija mali.

Oprosti mi pape, sve te grube rici,
I moj zivot sada, na tvoj zivot slici.
Oprosti mi pape, ca san druge slusa,
Ja san pape isti, jer san zivot kusa.
Oprosti mi, pape, oprosti mi, pape!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.051
Оваа би и ја посветил на една форумџика, која како што заминуваше, низ врата, еднаш, на сите оваа песна ни провејуваше в мисли.

Love Her Madly

Don't ya love her madly
Don't ya need her badly
Don't ya love her ways
Tell me what you say

Don't ya love her madly
Wanna be her daddy
Don't ya love her face
Don't ya love her as she's walkin' out the door
Like she did one thousand times before

Don't ya love her ways
Tell me what you say
Don't ya love her as she's walkin' out the door

All your love
All your love
All your love
All your love

All your love is gone
So sing a lonely song
Of a deep blue dream
Seven horses seem to be on the mark
Yeah, don't you love her
Don't you love her as she's walkin' out the door

All your love
All your love
All your love

Yeah, all your love is gone
So sing a lonely song
Of a deep blue dream
Seven horses seem to be on the mark

Well, don't ya love her madly
Don't ya love her madly
Don't ya love her madly
 

Kajgana Shop

На врв Bottom