Стилот и фризурата!

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Колку е важна фризурата, кога станува збор за стилот на облекување и живеење?
Еве примери...

1.Бугарските пеачки имаат сите продолжени коси, долги по метар ипол, прави ко прачки! Значи, тоа е карактеристично за нив!
2. Спортистките најчесто имаат кратки коси, или пак во 95% од случаите се со фатена коса
3. Заводливите жени, кои сакаат да бидат забележани и на кои им годат машките коментари, најчесто се плави?
4. Металците и рокерите имаат долги црни коси
5. Панкерите имаат откачени фризури, суканици и сл.
6. 99% од манекенките имаат долги коси....

Дали фризурата е важен детал во градењето на имиџот?
Колку вие го запазувате овој детал?
Дали ви пречат оние кои претеруваат?
 

OrTacE

мангуп
Член од
28 мај 2006
Мислења
628
Поени од реакции
5
па како да кажам баш баш и не запазувам многу и не менувам фризура кога го менувам стилот на облекување, си имам кратка коса и си ја средувам онака како што можам најдобро, иначе не ми смета ако видам дека некој/а си држи некој ритам околу дотерување па макар и да претерува, може во тој момент кога ке го/ја видам ке искоментирам ама не ми смета.
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Milsma deka frizurata e bitna da receme koga izgleduvame navecer onaka doterani, nasminkani, ubavi nema da bideme kompletni bez sredena kosa.Ne mora kojznae sto da si pravime so kosata nekoi ikibani i banani,dovolno e da bide sredena ispeglana,iskdrena...
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.793
Se slozuvam so TWEETY , frizurata povekje e bitna koga izlagash navecer ili vekje si se doteral pa i frizurata da ja sredish , inace onaka za sekojdnevno setanje po maalo , ne se sekiram nesto za stilot i frizurata ...ne do tolku..kako da sum stanal od spienje , ali mali korekcii
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Многу ми е важна фризурата.И е дел во градењето на имиџот, барем кај мене.Еве на пример која женска би пуштила доолга коса и би ја офарбала плаво,а се облекува,еве на пр. раперски,во широка облека,а?Никоја секако.Така е и со мене.Јас претерувам кога се работи во врска со косата одам во екстремности,али не ми се случило да не ми стои тоа што ке го замислам.Не ми сметаат оние кои претеруваат, може да ми падне и мене на памет да се ишишам така ако е убаво направено секако .
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Колку е важна фризурата, кога станува збор за стилот на облекување и живеење?
Еве примери...

1.Бугарските пеачки имаат сите продолжени коси, долги по метар ипол, прави ко прачки! Значи, тоа е карактеристично за нив!
2. Спортистките најчесто имаат кратки коси, или пак во 95% од случаите се со фатена коса
3. Заводливите жени, кои сакаат да бидат забележани и на кои им годат машките коментари, најчесто се плави?
4. Металците и рокерите имаат долги црни коси
5. Панкерите имаат откачени фризури, суканици и сл.
6. 99% од манекенките имаат долги коси....

Дали фризурата е важен детал во градењето на имиџот?
Колку вие го запазувате овој детал?
Дали ви пречат оние кои претеруваат?
Со останатите до негде се согласвам, ама со 3 и 6 (т.е. болдираните) не баш.За третото ми се покарактеристични жени, со малку подолга коса (значи не многу) и со локни (ама не на пр како мерино овца) нешо вака...



....А за 6, шо знам, во последно време се појќе и појќе се со кратки коси.Толку имав да кажам.ај бај :helou:
 
Член од
10 октомври 2008
Мислења
49
Поени од реакции
2
јас на пример никогаш не ја средувам, а и нема што да се средува бидејќи имам суканици :):):) хахахахаха
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Нормално дека стилот на фризурата е помошен елемент во имиџот.

Чек Он Ит погоре добро објасни.. не личи пример некоја манекенка да има црна или рокерска/даркерска коса нели?
Фризот и тоа многу е главен дел во имиџот, и градење на истиот.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
...незнам..има некои кои се супер..долга права коса ..и на крај излага полуда него ли некој со четка или суканици:toe:
...ја на пример..како ми е денот така со косата...обично увек фатена..и увек зависи какао...ако ме мрзи онака само..колку да не бидем ко да ми претале кокошки во косата и тоа..а коај сум онака расположена и имам време..е тогаш изводим мн...:pos2:
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
пааааа...дада секако дека е битен детаљ ..сакам да видам средена коса и на мене а секако и на другите , што ако се пицнам и добро да се облечам за у дискотека ако од косава можам да исцедам 1 литро масло :toe::helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom