Стево Ем си - Ем не си! :)

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
После Каитек, Фантом и Ефтим Илиев - ви го претставуваме и Stevo MC. :slik:

Не ја сфаќајте темава како сеир за Стево. Тоа би било против правилата. Сфатете ја како приказна за дечкото кој откако ослабе 30 кила, едноставно не сака да престане да не забавува со своите љубовно патетични логови на форумов. Едноставно, морав да составам една компилација на сите големи моменти поврзани со Стеуо Ем Си.

За да се задржи автентичноста на Стевоизмот, коментарите од сликите се пренесени со неговите оригинални коментари.

Временската линија се движи вакa...


25 јуни 2006 - Ѕе! Првото појавување на Стево во галеријата.


Slika dalecna na mene toa e pred 1 godina sega sum 85 kila i se osekam super. So moite pesni posveteni za niv i za ljubovta sto ja izkazuvam preku pesnite moi.Ne se izdadeni i ne sakam da gi izdadam vo javnost


20 април 2007 - Стево во својата соба, после пеглање на фармерките со конфекциски број 48.
Пеглата е Rowenta, модел S45 fatal fury.


Od 48 na 32 konfekciski broj





13 мај 2007 -
Стево сликан во домашната вежбална, им покажува на сите дека може да стане „нешто“ иако е вегетаријанец.

Za site sto ne veruvaat deka nemozes da stanes nesto ako si vegetarijanec





20 август 2007 -
Стево купува мотор. И го вози на штендер.


Si ja prodadov ladata si kupiv motor




Истиот ден, 23 минути подоцна -
Стево и 10.000 денари.


It's all about the money;) Kockata ne mi e vo krv,dojdi so mene da vidis kako se raboti i kolku treba da rabotis za da imas volku





2 септември 2007 -
Стево покажува десна мишка.

Манекен сум станал па позирам хаха



И тогаш почна да си пишува логови... :pljus:

Milena says:
hey
Milena says:
kaj si be ti
Heartbreaker says:
eve be
Heartbreaker says:
sedime se spremame za bilding
Milena says:
aa gledam si se promenil
Milena says:
odkoga te nemam videno
Milena says:
si stavil muskuli,si promenil imidz kosa
Heartbreaker says:
da be i sto sega
Heartbreaker says:
da ne sakas da me legnes?
Heartbreaker says:
zasto porano ne me ni zabelezuvase
Heartbreaker says:
cao dobre dojde vo mojata lista na block

Heartbreaker - Стево.
Milena - Другарка на Стево од основно, која на времето му лупнала барем 20 корпи и нормално - не учествувала во дискусијава.

________________________________________

Стево страјкс аген :slik:
Не ми е јасно како не го мрзи да пишува вакви глупости... :samoubistvo:
Обратете внимание на делот означен со црвено. Стево се занел во пишувањето, па наместо Martina го напишал неговиот ник. Сам себе си вика дека не сретнал тип како него. Сам себе го изрезилил... Сам себе го изрезилил... :pljus: :pos2::pos2:


Martina says:
ej kako me iznasmea
Martina says:
ti si bil ludak
Heartbreaker says:
koj jas
Heartbreaker says:
ne bre ziveam za da nasmeam nekoj
Heartbreaker says:
aha
Heartbreaker says:
prvpat sretnuvam tip kako tebе
Heartbreaker says:
za se ima prvpat

Martina says:
uff umorna sum ke idam da si legnam

Моментот :D

Heartbreaker says:
Sto!!!! sakas da me legnes,a sto stana so vreminjata koga prvo se zapoznavavme pa posle me nosese vo krevet

Martina says:
loooool
Martina says:
haha
Martina says:
lele
Martina says:
me ostavi bez zborovi
Heartbreaker says:
epa ubavo mi bese sto te zapoznav
Heartbreaker says:
laku noc i zaspi mi vo krevet od ruzi
Martina says:
cao

Nekoja tipka od hi5 prvpat ja gledam,duri mi dade i broj.:smir:
__________________________________________________

И затоа што логовите се неверојатно заморни, ќе пастирам само уште некои „битни“ моменти :pos2:


[c=4]Vegan4Life[/c]
{Vo set net} says:
Izvini za se mojata intelegencija povreduva luge
Domine says:
so e sega ova
Domine says:
nema za so da se izvinuvas
[c=4]Vegan4Life[/c{Vo set net} says:
Od mojata unikatnost povreduvam luge izvini ako sum te povredil vo bilo st
Domine says:
ne si me povredil
Domine says:
nemaj gajle
[c=4]Vegan4Life[/c]{Vo set net} says:Srcevo mi se drobi poleka mislam deka ke poludam
Domine says:
zosto
[c=4]Vegan4Life[/c]{Vo set net} says:
Placam so nadez deka ke zavrne eden dozd i tebe ke te usreki
Domine says:
ama ne..
Domine says:
sea ke izleze deka jas te povrediv
[c=4]Vegan4Life[/c]{Vo set net} says:
Toj dozd edna utrinska rosa da kreira,taa da ti go pogali tvoeto cveke i da napravi eden spektar na vinozito,koja ja simbolizira mojata dusa,i edna boja vo koja si ti vo mojata dusа
[c=4]Vegan4Life[/c]{Vo set net} says:
Tazen sum pa sakam tebe da te usrekam
[c=4]Vegan4Life[/c]{Vo set net} says
кakva ironija na mojot zivot
Domine says:
nemoj da bides tazen
poezijata treba da te pravi srekjen
[c=4]Vegan4Life[/c]{Vo set net} says:
Neznam vise nisto
[c=4]Vegan4Life[/c]{Vo set net} says:
Vo vakvi momenti
Domine says:
e kako ne znaessto e problemot,moze mozam da pomognam
[c=4]Vegan4Life[/c]{Vo set net} says:
Samo utehata deka ke umram vo pregratkite na edna zena me odrzuva
[c=4]Vegan4Life[/c]{Vo set net} says:
Mnogu mi e tesko neznam zasto
Domine says:
Ajde ke pomine


Стево, темава е со цел да се освестиш малку. A и ние да се насмееме.
Доста со тој бед ес мадафака али ипак романтичен филм. Едногласно се согласуваме дека претера.
Како што вика Domine во последниот лог: се надеам дека ќе ти помине! :pos:



 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ехх море стево...си изгубил некое килограмче и мислиш дека господ за мадина го фате...не ојт тоа така...
ти имаш некое проблемче со жените...ко тие да ти се криви шо не си ебел уште ништо...мара има овци (буквално овци) оди таму еби нешто...нема да си ни прв ни последен...арабија се дупат со камили...и то...ајт сеа трк на WC и тинкај го на џастин ...
ево шо имам да кажам јас...ни повеке ни помалку...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
И тука, на оваа стара клупа, каде што го имав првиот бакнеж, седнав со лап топот во скут и се замислив: Како да испаднам највечи фраер у маало? И ми текна: Ај ќе монтирам логови, и ќе правам патетични обиди за романтична поезија. Ама, како шо ме дал Господ баксуз, оплескав при монтирањето и сите ми се смееја, па си купив мотор за да го вратам угледот. И така...
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Стево преродба-Рапер,Поет-Сега Квази Љубовник
И да не заборавиме-Неверојатно жежок!

Romance Is My Thing says:
i go uklucuvam komp
Romance Is My Thing says:
i pocna monitorot da gori
Romance Is My Thing says:
od kaj kabelot kratok spoj
Ivica says:
не знам
Romance Is My Thing says:
pa vikam tolku li sum zezok sto goram i kompjuteri
Што е следно?:)
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
оф топик...
немам фотошоп на компјутеров,па кој ке сака да го направи Стево како изгледаше пред да ослаби...баш сакам да видам...:pipi:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Аааааааааааааааааааааааааааааа темава ме отварааааа!!!!
Аааааа ми ја погодивте ептен!!!Типов ништо нема да го натера да се освести,типот е длабоко навлезен во својот филм и не планира да направи расплет на истиот и конечно да го заврши и да продужи нормално да живее.Многу ми е криво шо не ги чувам логовите!!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
оф топик...
немам фотошоп на компјутеров,па кој ке сака да го направи Стево како изгледаше пред да ослаби...баш сакам да видам...:pipi:
Не е битен физичкиот изглед, Појол. Да се задржиме на психолошкиот момент на Стево. Што го натерало да се однесува вака? Зошто почнал сам да си пишува логови? Толку ли не бил свесен дека изгледа премногу очигледно и смешно? Дали мислел дека ќе брцне нешто со тоа себе-величење? Зошто? И што направил? Сам себе го убијал... Сам себе го убијал...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Голема флегма,но сепак сите девојки сакаат него да го легнат.
Сите девојки него го памтат што е романтичен и добар,подарува ружи,се сега околу него се кружи,никој не сака да го дружи,па иде кај тате на работа но не во сабота,зашто колосеум е негова шема,иде со девојки кои го ставаат во дилема,врати отвара на секоја што ќе ја види да остане кавалјер,сега пее за изгубена љубов и сонува за секс и 4play,не се смеј таков е животот ми отворивте тема,глупости правам се осеќам како човек од акција и сега сите му се смеат.Мора да си некад селски шутрак да сфатиш што е живот.Јас сум таков кога сум депресивен повеќе не објаснувам секој е патетичен и прави глупости во животот свој барем еднаш,
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Голема флегма,но сепак сите девојки сакаат него да го легнат.
Сите девојки него го памтат што е романтичен и добар,подарува ружи,се сега околу него се кружи,никој не сака да го дружи,па иде кај тате на работа но не во сабота,зашто колосеум е негова шема,иде со девојки кои го ставаат во дилема,врати отвара на секоја што ќе ја види да остане кавалјер,сега пее за изгубена љубов и сонува за секс и 4play,не се смеј таков е животот ми отворивте тема,глупости правам се осеќам како човек од акција и сега сите му се смеат.Мора да си некад селски шутрак да сфатиш што е живот.Јас сум таков кога сум депресивен повеќе не објаснувам секој е патетичен и прави глупости во животот свој барем еднаш,
:pljus:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Несигурноста и комплексите...Најверојатно од кога ќе ги напише овие логови почнува да верува во нив дека се вистински...многу е лошо што и тој самиот почнува да верува во сето тоа,патолошки лажго.
Детево мора многу да го ругале кога изгледал како што изгледал...ама најверојатно добил мотив да ослабе и да им се освети на сите тие што го реметеле од некој глуп тинејџ филм!Така е стево,само напред,ќе патат копилињата што те исмеваа!!!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.417
Ама Немирна, Стево вика дека потајно и ти сакаш да го легнеш :malo:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Стево, со секој пост се повеќе и повеќе си се уфилмуваш, свести се човече. Најсериозно, гледај прекини си го тој тежок филм и почни да го живееш животот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom