Сродна душа...

R

Razorblade Kiss

Гостин
Сродна душа...колку звучи излезено од бајка или научно фантастичен филм.Би го опишала вака...
Ако личноста ја чувствувам блиска,како да ја знам целиот мој живот,ако далечината и разните околности не влијаат на нивната поврзаност,ако едноставно си ги вадите зборовите од уста,кога на на еден му е тешко тоа другиот го чувствува,кога едниот се радува и другиот е среќен за него...кога најмалите гестови значат најмногу,кога може со еден збор да ти го разубави денот...да ја гњавиш,а да не се пожали:)и има уште многу но не ми текнува.Со еден збор-поврзани.На некој чуден,необјаснив начин..но годи:)
Дали ја најдов?ако вие викате дека тоа се вика сродна душа,сродна нека биде:smir:
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Izvini Divajn, (dobronamerno).
Sepak mislam deka moras da ni go prosiris agolot na razmisluvanje.
Imas li na um nekoi odredeni emocii i cuvstva ili ova e onaka opsto ?
Gledam deka nekoi veke zbegaa i razmisluvaat za srodna dusa niz prizmata na sexot. Objasni im zivti mene. Posle toa jas ke probam. :vozbud:
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
sekako deka postoi. treba da imas golema sreka i trpenie za da ja pronajdes svojata srodna dusa.vo prasanje e samo vreme spored mene:icon_lol:
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Не очекувам сродната душа да биде некој светец....
За мене сродна душа е човекот со кој ќе делам исти интереси, слично гледање на животот, духовно надополнување....
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Верувате дека еден ден ќе си ја најдете својата сродна душа? Ако верувате во тоа ... верувате дека ќе завршите среќно како во бајките? Или па може веќе ја имате? Некако ептен романтично звучи знам, ама па доста само за секс се пишува :lol: :P
he jas i ne veruvam sekogas ama site gi sovetuvam da veruvaat vo nea ,deka eden den,ke dojde i se ke bide kako vo "bajkite" :):frwqwqwq

bez razlika sto mnogu pati me povredile i definitivno ne veruvam deka ke bide se sovrseno kako vo bajkitte ama...ima nesto sto me tera da mislam deka rabotite eden den ke bidat barem priblizno do toa...nadezta posledna umira:dejekarete:smir::smir:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Izvini Divajn, (dobronamerno).
Sepak mislam deka moras da ni go prosiris agolot na razmisluvanje.
Imas li na um nekoi odredeni emocii i cuvstva ili ova e onaka opsto ?
Gledam deka nekoi veke zbegaa i razmisluvaat za srodna dusa niz prizmata na sexot. Objasni im zivti mene. Posle toa jas ke probam. :vozbud:
Не разбирам баш што бараше да објаснам. Ако сакаше мој одговор на темава, еве го:

Сродна душа...колку звучи излезено од бајка или научно фантастичен филм.Би го опишала вака...
Ако личноста ја чувствувам блиска,како да ја знам целиот мој живот,ако далечината и разните околности не влијаат на нивната поврзаност,ако едноставно си ги вадите зборовите од уста,кога на на еден му е тешко тоа другиот го чувствува,кога едниот се радува и другиот е среќен за него...кога најмалите гестови значат најмногу,кога може со еден збор да ти го разубави денот...да ја гњавиш,а да не се пожали:)и има уште многу но не ми текнува.Со еден збор-поврзани.На некој чуден,необјаснив начин..но годи:)
Дали ја најдов?ако вие викате дека тоа се вика сродна душа,сродна нека биде:smir:
Ај сега ти, ако имаш нешто да надополниш.:helou:
 

aquarius

sweet child
Член од
20 октомври 2007
Мислења
170
Поени од реакции
0
Си ја имам,си ја чувам,си ја сакам најмногу.........Ништо сум без неа.........
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Сеуште не верувам дека постои сродна душа...дека постои таму некаде некој создаден само за тебе....тоа е моето мислење засега...
 
Член од
3 април 2008
Мислења
64
Поени од реакции
11
Сродна душа...колку звучи излезено од бајка или научно фантастичен филм.Би го опишала вака...
Ако личноста ја чувствувам блиска,како да ја знам целиот мој живот,ако далечината и разните околности не влијаат на нивната поврзаност,ако едноставно си ги вадите зборовите од уста,кога на на еден му е тешко тоа другиот го чувствува,кога едниот се радува и другиот е среќен за него...кога најмалите гестови значат најмногу,кога може со еден збор да ти го разубави денот...да ја гњавиш,а да не се пожали:)и има уште многу но не ми текнува.Со еден збор-поврзани.На некој чуден,необјаснив начин..но годи:)

Ako сродната душа ја дефинираме нешто како горе напишаното од Razorblade Kiss тогаш јас веке си ја најдов мојата сродна душа...А дали тоа ке заврши срекно како во бајките...:costumed3:costumed4?!? За жал, не...затоа што мојата сродна душа веке плови во брачните води...:(
Само се надевам дека ова било 'грешка ви матриксот' и дека 'пророштвото' ке ми даде шанса да сретнам некој друг...макар и бил само пола од она што е тој...:se_ molam

:back:
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Верувам во сродна душа- да. Не сум сигурна дали сум ја пронашла, не верувам - ни како пријател, ни како партнер или па можеби таа е тука ама јас не сум свесна за тоа (ако е можно такво нешто?! :toe: ). Искрено повеќе верувам дека ќе ја пронајдам својата сродна душа во некој пријател отколку во партнер. Патем да додадам дека не трагам по својата сродна душа, ако дојде добро ако не помалку добро ама пак добро.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Сродна душа...
Не сум сигурна дека ја имам, времето ќе покаже...:pipi:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам. До пред некое време верував дека ќе си ја најдам сродната душа, ама некако во последно време не сум баш убедена во тоа. Или не знам. Онака периодов ми е тапа, па за многу работи во врска со емоции и љубов сум скептична.
Инаку општо сметам дека многу голем дел од луѓето си ги наоѓаат своите сродни души.
Инаку мојов пост се однесува на љубовта, иако може да се има сродна душа како најдобри пријатели, не се однесува сродна душа само на љубов.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Јас не верував во тоа до пред една година, и иако можеби и прерано се заљубив така лудо сфатив дека да постои сродна душа. И тоа не се опишува.Се наоѓа еднаш, ако се изгуби се губи засекогаш. Мислам дека само еднаш во целиот живот може да му се случи на човек нешто толку убаво, скоро совршено. И иако незнам зашто токму тој е мојата сродна душа го чувствувам од натре (хехе колку звучи филмски но сепак така е!) Тоа беше човекот во кој се препознав сама себе, тоа беше човекот кој ми даде приЧина да излезам од длабоката дупка во која бев паднала. И до ден денес после повеќе од една година сме сеуште заедно. Се разбира има моменти кои се тешки, каде што сакам да избегам од се, бидејќи станува се посериозно и сфаќам дека не е нешто кое е минливо и менливо. Го засакав и мислам дека нема некој кој повеќе би сакала или би ме сакал од него...Ја најдов својата сродна душа која би ме следела по секоја патека во животот и никогаш не би дозволила да се почуствувам сама,неразбрана.
Ја најдов својата сродна душа...А вие?! поздрав
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Ako сродната душа ја дефинираме нешто како горе напишаното од Razorblade Kiss тогаш јас веке си ја најдов мојата сродна душа...А дали тоа ке заврши срекно како во бајките...:costumed3:costumed4?!? За жал, не...затоа што мојата сродна душа веке плови во брачните води...:(
Само се надевам дека ова било 'грешка ви матриксот' и дека 'пророштвото' ке ми даде шанса да сретнам некој друг...макар и бил само пола од она што е тој...:se_ molam

:back:
Извини што се убацувам во приказнава,но ме интересира дали си била со него во врска,со сроднава душа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom