"Спачакот" се враќа?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Британскиот Auto Express лиферуваше фотографии од напреден дизајнерски концепт на Citroen 2CV. Дали ова значи дека популарниот "Спачак" се враќа?
Ова не би било преголемо изненадување, бидејќи во денешно време ретрото е највеќе во мода од било кога. По новата "Буба" на Volkswagen, Мini Cooper и Fiat 500, би било несериозно и Citroen да не го искористи своето богато наследство.
Французите уште минатата година покажаа фотографии од Evoque концептот, кој беше направен за потребите на еден дизајнерски натпревар и кој даде најава дека во Citroen нешто се "готви".
Сепак, доколку Французите се одлучат да почнат производство на наследник, малку е веројатно дека автомобилот ќе и биде наменет на истата економска класа на купувачи како и неговиот претходник, бидејќи тоа го покажаа новите "Буба", "Мини", а наскоро и новото "Фиќо".
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27


Мене ми се допаѓа...малце е чуден, ама баш тоа и ме привлекува...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Баш затоа е убав. Ретро футуристички. Ама, ако почнат со производство, вака по слободна проценка сигурно нема да биде под 20.000 еврони.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Тоа што прочитав...нешто измеѓу C3 и C4...наводно. Бидејки ќе има подвозје од C3. Значи може да е како Pluriel 15000 evra...не верувам повеќе
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Сепак, кога ќе излезе во продажба ќе има статус на малку поспектакуларен модел, наследник на култно возило и ќе биде пропратен со помпа. Од тука логиката дека ќе биде скапичок. Знаеме колку чини играчката Мини :)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Е да и ти си во право. Ќе видиме, времето ќе кажи...
Бубата пак реална цена ...во однос на Мини 14500 евра...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Па сепак добра фаца има... Само можеле да го направат повеќе да личи на претодникот. А цената се знае Француска работа.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Koga bi go pravele vo Bunardzik, bi mozel da izleze 2000 evra na pragot na fabrikata....,a koga bi gi zadrzale originalnite TTP uslovi: cador na cetri trkala, cetiri patnika, na cetiri udobni fotelji do koi sekoj stignuva niz svoja vrata........itn.itn. POPARA..BI NAPRAVILE :)
Mislam deka kurblata nema da bide potrebna.....:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.702
Поени од реакции
27
Ова за 1500 евра да го даваш ќар ќе бидиш 1000 евра :) хехе

Правено е од лим за веранда...
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Lim za veranda????Sto mu fali na toj lim...:)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
189
Поени од реакции
4
"Noviov" spacek e mnogu extra. Epten mi se sviga. Ako pocne da se proizveduva i bide cenata ispod 15000 eura mnogu ke se prodava. Posebno ke kupuvaat onie koi imale nekogas spacek. Jas kako mal sum imal spacek i go pamtam po toa so se otvarase celosno krovot i mnogu udobna voznja.
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
165
samo ne mi se svigat kako se pokrieni trkalata odpozadi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom