Сојузништво на Broswer games

Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
Има ли некои обожаватели на браузер игрици (по можност некоја стратегиска игра) како што се на пример

Travian
Forge of Empires

па да почниме заедно и да се држиме заедно до крај. Сум играл травиан и можам да кажам дека е тешко напреднувањето ако немаш барем еден сојузник, а ова другава глеам последнно време мн се рекламира на Дискареви, Еуроспорт и др па мислам дека ке биде интересна. Ако е некој да почниме некоја заедно за да бидеме сојузници и да ги млатаме другите нека каже а воедно и за некои други браузер игри во темава ако се најдат повеке обожаватели нека се договараат.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
За ова во право си али тешко.. Еве да се ставиме ние во примерот, да истрошиш пари и време за програмирање, дизајн и време (и очи :D) за да основаш некоја браузер игра за да се забавуваат луѓето а ти никаков ќар да немаш.. тешко. Али па и шо мора да си во топ 10 attacker, defender, players на Травиан? Ке млатиме некои слабаци :D а и ако имаш добар сојузник можеш тој што е прво да го Згазиш и да треба да троши пари од џеб за да се врати пак на нозе ама и ти треба да се спремиш зошто за брзо ке ти врати... Стратегија јбг :D :D
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Darkorbit не е стратегија се тепаш во вселена со бродови незнам како да ви објаснам, али не играм веќе многу акаунти ми ги банираа.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
Darkorbit не е стратегија се тепаш во вселена со бродови незнам како да ви објаснам, али не играм веќе многу акаунти ми ги банираа.
ја иам пробано добра е али не ја сваќам играта никако па ако се најде некој да објасне може да заиграме..
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
ја иам пробано добра е али не ја сваќам играта никако па ако се најде некој да објасне може да заиграме..
Абе остави ми требаше 1 година да ја сфатам ептен заебана е, али јака игра е само чесно да ја играш без ботови глупости...
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
Абе остави ми требаше 1 година да ја сфатам ептен заебана е, али јака игра е само чесно да ја играш без ботови глупости...
нез брат ти викам иам направено акаунт да видам што чудо е и јака игрица е не викам не али за што се работи точно појма неам.

Инаку друга добра игра слична на оваа Дарк Орбит а слична нешто на WoW е Wartune.
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
нез брат ти викам иам направено акаунт да видам што чудо е и јака игрица е не викам не али за што се работи точно појма неам.

Инаку друга добра игра слична на оваа Дарк Орбит а слична нешто на WoW е Wartune.

Ако сте за path of exile да се маа масовно, кажујте. :)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Има ли некои обожаватели на браузер игрици (по можност некоја стратегиска игра) како што се на пример

Travian
Forge of Empires

па да почниме заедно и да се држиме заедно до крај. Сум играл травиан и можам да кажам дека е тешко напреднувањето ако немаш барем еден сојузник, а ова другава глеам последнно време мн се рекламира на Дискареви, Еуроспорт и др па мислам дека ке биде интересна. Ако е некој да почниме некоја заедно за да бидеме сојузници и да ги млатаме другите нека каже а воедно и за некои други браузер игри во темава ако се најдат повеке обожаватели нека се договараат.
Сум играл травиан четири души на еден акаунт активност 24/7 растур праевме ама затоа останав ненаспан и сјебав социален живот.
Јака игрица е ама премногу е time intensive поготово ако ја играш без пари.


П.С Сепак не е за мене сакам да бидам прв, а за да бидеш во топ 100 да речеме треба се да баталиш во животот за игрицава.
П.С2 Со среќа :)
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
131
Поени од реакции
27
Ако сте за path of exile да се маа масовно, кажујте. :)
Давај опис :D Да не трееба нешто даунлоад?? Ако не треба ова за онлајн игрица е ЦАРСКА! Таква графика има страшно :D Само дај опис да видиме за што се работи инаку ја сум за , и да дали има многу играчи или за сега слабо се игра??

Сум играл травиан четири души на еден акаунт активност 24/7 растур праевме ама затоа останав ненаспан и сјебав социален живот.
Јака игрица е ама премногу е time intensive поготово ако ја играш без пари.


П.С Сепак не е за мене сакам да бидам прв, а за да бидеш во топ 100 да речеме треба се да баталиш во животот за игрицава.
П.С2 Со среќа :)
Брат лесно им е на тие што имаат Smartphones и од школо можеш да се пуштиш и се, е да треба време за играта али мн ке ти одзема ако само преку комп се пушташ ако ја играш и преку тел мн подобро ке ти биде али сепак си бара време тоа е :D
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Давај опис :D



Брат лесно им е на тие што имаат Smartphones и од школо можеш да се пуштиш и се, е да треба време за играта али мн ке ти одзема ако само преку комп се пушташ ако ја играш и преку тел мн подобро ке ти биде али сепак си бара време тоа е :D

http://forum.kajgana.com/threads/path-of-exile-poe.67340/
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Давај опис :D Да не трееба нешто даунлоад?? Ако не треба ова за онлајн игрица е ЦАРСКА! Таква графика има страшно :D Само дај опис да видиме за што се работи инаку ја сум за , и да дали има многу играчи или за сега слабо се игра??



Брат лесно им е на тие што имаат Smartphones и од школо можеш да се пуштиш и се, е да треба време за играта али мн ке ти одзема ако само преку комп се пушташ ако ја играш и преку тел мн подобро ке ти биде али сепак си бара време тоа е :D
Абе не знам дали е возможно да ти објаснам во тој дел од животот не праев ништо друго, само ја играв играта од секаде нон стоп 24/7.
Муабетот ми е не е за мене оваа игра премногу компетитивен сум и нема да се задоволам со некој тапа ранг башка отприлика треба да изгубиш цела година.

Играва би ја препорачал само на некој што стварно има многу време за арчење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom