Сонови, толкување на сонови

Член од
26 август 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здравоо..
Сонував ако се качувам со автобус со жена ми и двете деца одеднаш ја снема жена ми и поголемото дете ги барав но неможев да ги најдам на пат кон дома го здогледав поголемото дете и отидов право кон него а тоа ми рече тато, мама отиде со дриг човек и ме остави сама тука.
После ова неможев да заспијам ...
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.704
сонував како сум била кај една фризерка , и многу ми ја потшишала косата , при што фатив да плачам на сонот и да вриштам , се карав со физерката и пола од цената сум и платила за шишањето и наеднаш се видов со кратка и плава коса и бев мн вознемирена
што значи
Намалена сила,нагло отфрлање на некои карактеристики и навики,и потсвеста те потсетува да не веруваш на оние кои се во твојата околина,а не ги познаваш добро.
Здравоо..
Сонував ако се качувам со автобус со жена ми и двете деца одеднаш ја снема жена ми и поголемото дете ги барав но неможев да ги најдам на пат кон дома го здогледав поголемото дете и отидов право кон него а тоа ми рече тато, мама отиде со дриг човек и ме остави сама тука.
После ова неможев да заспијам ...
Страв од загуба или напуштање вкоренет во твојата потсвест.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво.
Сонував како Св. Петка ми покажува мали шишенца и некои од нив полни некои полупразни. Тоа колку се полни значело кој колку ќе живее. За блиска личност беше многу малку празно како да ќе почине за кратко додека е млад. Што значи тоа ?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.069
Поени од реакции
26.524
Здраво.
Сонував како Св. Петка ми покажува мали шишенца и некои од нив полни некои полупразни. Тоа колку се полни значело кој колку ќе живее. За блиска личност беше многу малку празно како да ќе почине за кратко додека е млад. Што значи тоа ?
ако било многу малку празно, тоа значи било многу полно, ќе живее личноста не бери гајле
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.711
Поени од реакции
1.151
Сонував лош сон:(
Викаат на празник,празен сон;)
Не се исполнува?:)
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
ако било многу малку празно, тоа значи било многу полно, ќе живее личноста не бери гајле
Не беше многу празно, беше како да е онолку полно колку што има години. Како да е при крајот веќе на животот.
Фала за одговорот
 
Член од
2 септември 2018
Мислења
3
Поени од реакции
2
Луѓе, ептен чуден сон имав.
Седевме со девојка ми во еден ресторан и јадевме. Дојде келнерот , ни донесе пијалок, на девојка ми и даде една ќеса и замина. Девојка ми ми рече дека ќе оди во WC, а јас да ја платам сметката. Му дадов картичка на келнерот, а тој само што ја виде ми рече дека нема ништо на неа и дека треба да им платам дупло. Тогаш се појави девојка ми , ама беше облечена во црвени пижами. Јас целосно збунет ја прашав зошто носи пижами а таа нервозно ми одговори дека е време за спиење. Почнав да трчам низ ресторанот како избезумен и кога се свртив ја видов мајка ми како лежи на подот, а девојка ми седи врз неа и ја тепа. И реков пушти ја, немој , ја боли, ама девојка ми не престануваше да и удира шамари. Сите што беа во ресторанот почнаа да аплаудираат, а девојка ми гласно се смееше, се сврте кон мене и ми рече ајде сликај со мобилниот. Се исплашив и се разбудив растревожен. Што значење може да има вакво нешто???
 
Член од
2 септември 2018
Мислења
3
Поени од реакции
2
Член од
25 септември 2017
Мислења
10
Поени од реакции
1
Здраво, ги сонував моите починати баба и дедо како сме заедно во нивната куќа, баба ми весела ми даде пари, а на одење дедо ми ме испраќал кај портата и јас се вратив да го прегрнам а тој ми рече, постарата трудница ќе ја оставам ама тебе ќе те земам. Инаку немаме трудница во семејството... Мислење за сонов, малку страшен ми е мене!
 
W

whatismyname

Гостин
Обично сонувам мноогу и најчесто соновите ми се како сцени од некој нискобуџетен mindfuck филм. Еве ќе споделам еден па ако некој може да ми каже што би можело да значи сонот.

Сонот почнува некако како од средина, поточно јас мајка ми и сестра ми во стара искршена кола на угорница и се качуваме по некој планински пат со цел да стасаме на еден рид каде што одиме поради сестра ми (на почетокот само јас не ја знам причината зошто одиме таму). Стасуваме на ридот поточно на ливада и гледам луѓе седнати во групи. Како што се приближуваме сваќам дека луѓето се седнати околу дупки кои што се покриени со железни решетки и забележувам цевки (како оние за инфузија) кои што излегуваат од тие дупки и се поврзани со вените на рацете на луѓето. Тогаш сваќам дека местото е нешто како оние што се оди по гатачки,исцелители :icon_lol: со тоа што таму одат луѓе што имаат потреба од трансфузија на крв (а не биле примени во болница или не знам што) и дека уствари луѓето се поделени по крвни групи, нешто како која крвна група ти треба до тие решетки седнуваш..
И се приближивме до една група на луѓе (нулта) што најверојатно таа ни беше целта (Иако IRL сестра ми има сосем друга крвна група) и јас бев љубопитна да видам како од таму од тие дупки земаат крв и погледнав во дупката преку решетките и што да видам.. подраспаднати тела на мртви луѓе на куп..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom