Сонови, толкување на сонови

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Sonuvav samovila so magicno stapce bese,nesto ja prasuvav da proveri,ja prasuvav dali me saka sega sakaniot,i go napisa negovoto ime,potoa go vidov covekot kako lezi vo matna voda polugol,i od vodata izleze edna zena,sto moze da e ova,mislenje?
Велиш дека го напишала неговото име.
Дали го напишала неговото име со магичното стапче што го спомнуваш претходно или на друг начин?
Доколку е со магичносто стапче, како изгледаше напишаното односно каков материјал бил користен, дали беше како ѕвездички нешто во прав или...?
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
23
Поени од реакции
1
Велиш дека го напишала неговото име.
Дали го напишала неговото име со магичното стапче што го спомнуваш претходно или на друг начин?
Доколку е со магичносто стапче, како изгледаше напишаното односно каков материјал бил користен, дали беше како ѕвездички нешто во прав или...?
Da so magicno stapce go napisa,napisanoto bese onaka so golemi bukvi imeto i prezimeto negovo,nesto kako da sjaese,ne se sekavam ubavo,zboram za istiot covek sto me bese pomazil so svezo iskvaceni pilinja.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Sonuvav kako edna lichnost shto mi e draga plache. Odnosno sonuvav deka jas ja rasplakav so neshto shto kazhav. Shto bi znachelo toa?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Sonuvav samovila so magicno stapce bese,nesto ja prasuvav da proveri,ja prasuvav dali me saka sega sakaniot,i go napisa negovoto ime,potoa go vidov covekot kako lezi vo matna voda polugol,i od vodata izleze edna zena,sto moze da e ova,mislenje?
deka te saka ama ne e siguren vo negoviot zivot ima uste edna zena ne si edinstvena
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Сонував како една моја драга личност ми соопштува дека е бремена. Што би значело тоа? (Инаку жената е навлезена во петата деценија од својот живот и нема деца, иако заслужува да се оствари во улогата на мајка бидејќи е прекрасна личност. И не е мажена)
 
Член од
21 јануари 2018
Мислења
23
Поени од реакции
1
Sonuvav Eden otvoren grop,I Eden covek kako stoi so lopata do nego,potoa kako see vozev so macka na velosiped odev kaj dedo mi,I tamu imase edno dete nepoznato,a mackata bese pretstavena ko baba mi.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Sonuvav Eden otvoren grop,I Eden covek kako stoi so lopata do nego,potoa kako see vozev so macka na velosiped odev kaj dedo mi,I tamu imase edno dete nepoznato,a mackata bese pretstavena ko baba mi.
Непознатото дете во сонот е всушност дипломиран филолог.
Сонот сакал да ти каже да го прашаш како се пишува гроп.
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.254
Поени од реакции
1.964
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
сонував како сум била кај една фризерка , и многу ми ја потшишала косата , при што фатив да плачам на сонот и да вриштам , се карав со физерката и пола од цената сум и платила за шишањето и наеднаш се видов со кратка и плава коса и бев мн вознемирена
што значи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom