Солидна web камера до 2,000

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Дечки како што кажува насловот, препорачајте ми солидна web камера до 2 бона.
На први имам испит, ваљда ќе се решава преку Zoom, а оваа камера што ја имам дома е тапа. У темница ништо не се гледа, а и кога има светлина е срање. А компјутерот ми е во позиција каде што нема многу светлина, па така да нема да се гледам многу убаво.
Значи до 2,000 и нека биде од сајтовите или продавници овде во градот.
Важно ми е да снима во убав квалитет, и на слаба светлина, па и темница ако може поубаво да се гледам.
Побрзајте, оти до први ми е испитот па да идам овие денови да земам.
Автоматски споено мислење:

Јас како што гледав:

Ама ја немаат оваа на залиха.
Знам Logitech се најдобар бренд за камери, ама оние high end им се по 10,000 и више. Тоа не ми доаѓа у обзир. Ако веќе фрлам околу 10,000 и више, ќе си земам actuall dsl, или некоја video камера.

Вака ко што гледам техномаркет најдобар избор имаат.
 

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Дечки како што кажува насловот, препорачајте ми солидна web камера до 2 бона.
На први имам испит, ваљда ќе се решава преку Zoom, а оваа камера што ја имам дома е тапа. У темница ништо не се гледа, а и кога има светлина е срање. А компјутерот ми е во позиција каде што нема многу светлина, па така да нема да се гледам многу убаво.
Значи до 2,000 и нека биде од сајтовите или продавници овде во градот.
Важно ми е да снима во убав квалитет, и на слаба светлина, па и темница ако може поубаво да се гледам.
Побрзајте, оти до први ми е испитот па да идам овие денови да земам.
Автоматски споено мислење:

Јас како што гледав:

Ама ја немаат оваа на залиха.
Знам Logitech се најдобар бренд за камери, ама оние high end им се по 10,000 и више. Тоа не ми доаѓа у обзир. Ако веќе фрлам околу 10,000 и више, ќе си земам actuall dsl, или некоја video камера.

Вака ко што гледам техномаркет најдобар избор имаат.
Јас користам Logitech C920, службено на конференции сум секој ден..камерата е перфектна. За жал го надминува твојот буџет (чини 5000 ден.) а и ја нема на лагер. Од типот на ИП камери не сите можат да се закачат на Zoom или други платформи, имај го тоа во предвид ако ги гледаш и нив. Дури и со GoPro сум имал проблем со компатибилност.
Мој совет земи лаптоп со тебе и оди до салон, тестирај на лице место што ќе ти фати око од поефтините и купи. Јас тоа би направил.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Јас користам Logitech C920, службено на конференции сум секој ден..камерата е перфектна. За жал го надминува твојот буџет (чини 5000 ден.) а и ја нема на лагер. Од типот на ИП камери не сите можат да се закачат на Zoom или други платформи, имај го тоа во предвид ако ги гледаш и нив. Дури и со GoPro сум имал проблем со компатибилност.
Мој совет земи лаптоп со тебе и оди до салон, тестирај на лице место што ќе ти фати око од поефтините и купи. Јас тоа би направил.
Со лаптоп да отидам слабо. Ама од техно маркет ми препорачаа една Logitech околу 1,000 и нешто денари, тогаш за една комшивка гледав, ама она не зема.
Сепак ќе отидам, и ќе се распрашам како што па ќе видам.
Ако знае некој каде и какви има до 2,000 слободно нека прати.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Земи било што до 2.000 мкд ако ти е за испит, да не претеруваме со глупости сега нема смисла...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе земи некоја колку да ти се гледаат контурите на лицето што се вика и дека не се вртиш лево десно.. Јас со каква никаква полагав денес испит од Мајкрософт, што стана за нашиве факултети ебаго :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom