Совршен вид [моја e-книга]

DAFFY DUCK

Перфекционист
Член од
20 јуни 2009
Мислења
34
Поени од реакции
16
Се надевам темата е во согласност со правилата, бидејќи се работи за бесплатен материјал, а веб страната која е наведена не е никакво спамирање или тенденциозно рекламирање и има повратен линк до kajgana.com


Конечно дојде и денот кога редно е јавно да ја објавам мојата прва, се надевам не и последна, книга. Пред околу 6 месеци решив да напишам една книга од областа за природната корекција на видот и еве ме сега, конечно го завршив делото вложувајќи голем труд во него.

Бидејќи не сум доктор или здравствен професионалец книгата не претставува мое целосно оргинално дело, туку таа се состои од разни искуства и насобрани корисни информации за корекција на видот по природен пат составени во една целина, затоа најмалку што сакам е да бидам тужен поради мојот обид да им помогнам на луѓето.

Книгата и сите дополнителни упатства се бесплатни, останува на вас добрата волја, трпението, решителноста, одговорноста и мотивацијата, а јас ви гарантирам дека ќе го добиете својот совршен вид повторно, ако го следите долунаведениот програм.
Совршен Вид




Информации:

Официјален сајт на книгата:
www.sovrsen-vid.ws.mk
Сите потребни информации ќе ги најдете таму
Очите се неверојатни.

Не е важно со кој очен "проблем" се соочувате, вашите очи секогаш ја задржуваат способноста да се излечат самите себеси. Вие може да гледате совршено.


  • Миопија
  • Хиперопија
  • Презбиопија
  • Астигматизам
  • Слаб ноќен вид
  • Срабизам (кривење на очите)
  • Амблиопија (мрзливо око)
  • Фотосензитивност (чувствителност на светлина)
  • Фотофобија (страв од светлина)
  • Очно напрегнување, главоболки и воспалени очи.

Едноставно не е важно што не е во ред со вашите очи.

Ако им дадете нега и поддршка каква што им е потребна, тие ЌЕ се излечат самите себеси.

Совршениот вид е ваше право стекнато од самото раѓање.




Симнете ја PDF верзијата



Симнете ја DOC верзијата



Се најдобро и со среќа!!!



Сеуште сајтот и книгата се во БЕТА верзија затоа сите критики и предлози се добредојдени
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Книгата ја симнав има ~120 страни...Сума сумарум вежбите моеш да ги копираш?
Таму објаснуваш за диети и јадења и состав на окото и на рожницата и видови незнам ти што...триста чуда...
Најпрактичното да го сумираш во 10 страни моеш?
 

DAFFY DUCK

Перфекционист
Член од
20 јуни 2009
Мислења
34
Поени од реакции
16
Книгата ја симнав има ~120 страни...Сума сумарум вежбите моеш да ги копираш?
Таму објаснуваш за диети и јадења и состав на окото и на рожницата и видови незнам ти што...триста чуда...
Најпрактичното да го сумираш во 10 страни моеш?
Па види вака, книгата е пишувана во еден природен тек и воопшто не е тешка за читање затоа ако ситуацијата е сериозна би ти препорачал да ја прочиташ цела, а и башка убаво си пишува таму што може да се прескокне, а што е неопходно и мора да се прочита. Ако толку ти се брза и сакаш директно да преминеш на вежбите, тогаш те советувам да почнеш од 35 страна, одтука почнуваат вежбите за совршен вид.
Иначе секако тоа што е пред нив не смее да се занемари.
Поздрав ;)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Книгата ја симнав има ~120 страни...Сума сумарум вежбите моеш да ги копираш?
Таму објаснуваш за диети и јадења и состав на окото и на рожницата и видови незнам ти што...триста чуда...
Најпрактичното да го сумираш во 10 страни моеш?
Како што јас видов, книгава е топ скоцкана во тие 120 страни.
Лично не би извадил ниедна, толку многу совети и мотивациони реченици на секоја страна.

Одлична работа, е сега повлекува и многу прашања, впрочем како и сите книги за "само-подобрување", па јас би го замолил авторот ако има мсн, да ме адне бидејќи имам некои прашања околу вежбите и советите.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Како што јас видов, книгава е топ скоцкана во тие 120 страни.
Лично не би извадил ниедна, толку многу совети и мотивациони реченици на секоја страна.

Одлична работа, е сега повлекува и многу прашања, впрочем како и сите книги за "само-подобрување", па јас би го замолил авторот ако има мсн, да ме адне бидејќи имам некои прашања околу вежбите и советите.
Се согласувам дека ова е одлично. И исто, сакав да го прашам авторот да остави адреса, за да може да го контактираме приватно, ама паралелно и го отворив сајтот и таму има за контакт. Веројатно така и ќе се одвива комуникацијата.
 

DAFFY DUCK

Перфекционист
Член од
20 јуни 2009
Мислења
34
Поени од реакции
16
Како што јас видов, книгава е топ скоцкана во тие 120 страни.
Лично не би извадил ниедна, толку многу совети и мотивациони реченици на секоја страна.

Одлична работа, е сега повлекува и многу прашања, впрочем како и сите книги за "само-подобрување", па јас би го замолил авторот ако има мсн, да ме адне бидејќи имам некои прашања околу вежбите и советите.

Најпрвин да ти се заблагодарам Maц за коментарот и да ви се извинам за закаснатиот одговор во темава, си реков веќе ја испративте во канта :S
Иначе за прашањата секогаш може да ми се обратите пополнувајќи го контакт формулатор на мојот веб сајт. За жал мсн не можам да оставам сега за сега, нешто во хаос сум немам време за мсн и такви работи:(


Се согласувам дека ова е одлично. И исто, сакав да го прашам авторот да остави адреса, за да може да го контактираме приватно, ама паралелно и го отворив сајтот и таму има за контакт. Веројатно така и ќе се одвива комуникацијата.

Фала и тебе другар. Иначе за комуникацијата кажав погоре, жал ми е не можам мсн да оставам. Затоа пак во секое време може да го пополнете формуларот на веб сајтот, ви одговорив на пораките таму сношти и во секое време ќе можам да одвојам минута или две за да ви испратам повратен маил.


браво другар ...
само напред :smir:
Фала фала друже.
Поздрав
 
P

Princ

Гостин
Јас имам проблем со очите (далеку гледам замаглено) па ќе ја симнам, ќе ја прочитам и ќе дадам свое мислење.
Уште некој да ми кажеше како се вика тоа докторски, за да знам што да барам :)
 
V

Viktorijabt

Гостин
Јас имам проблем со очите (далеку гледам замаглено) па ќе ја симнам, ќе ја прочитам и ќе дадам свое мислење.
Уште некој да ми кажеше како се вика тоа докторски, за да знам што да барам :)
Kратковидост, миопија?
 

DAFFY DUCK

Перфекционист
Член од
20 јуни 2009
Мислења
34
Поени од реакции
16
Јас имам проблем со очите (далеку гледам замаглено) па ќе ја симнам, ќе ја прочитам и ќе дадам свое мислење.
Уште некој да ми кажеше како се вика тоа докторски, за да знам што да барам :)
Другар не треба воопшто да се фокусираш на тоа како се вика по докторски како е правилно или други подетални информации. Апсолутно се што треба да знаеш е наведено во книгата и ако не читаш меѓу редови туку постепено, ќе сфатиш кое од каде доаѓа и која е суштината на вежбите и рутините.
Иначе да точно е дека кратковидност докторски е наречено миопија, го пишува тоа таму.
Тоа е тоа.
Очекувам твое мислење.
Поздрав

Браво, браво, не е лошо... :)
Фала фала друже :helou::helou:
 
Член од
26 април 2007
Мислења
29
Поени од реакции
10
DAFFY DUCK ubavo od tvoja strana sto sakas da mu pomognis na lujgeto, jas eve sega ja procitav cela tvoja kniga, i iskreno, jas ne veruvam deka mene ova moze da mi pomogni, nekako cudni mi se vezbive i ne se za mojot problem, jas eve davam pari kolku ce pobaras , samo daj pomogni mi. cel svet vika deka nema sansi da se stredi ova moevo, sum bil sekade, a i se oddadov pari, a gledam ti si ja pisal i mojata dijagnoza vo ova tvoja kniga, si pisal deka so ovie vezbi jas ce se izlecam. ajde dojdi i pokazi mi kako da s eizlecam, a jas imam dovolno pari , bi ti platil mnogu, samo daj napraj mi go moeto levo oko. jas imam 27 godini, a moeto levoto oko e mrzlivo oko, t.e. imam Амблиопија, i jas so ova oko ne gledam voopsto, skoro nisto, samo onaka, magli. samo za ukras mi e . i site doktori mi rekle deka nema sansi da go bidi , ova se lecelo do 9 godisna vozrast, sega kasno bilo. mojot problem e vo mozokot, a ne vo okoto, zosto si pisal deka ovaa nikga ce mi pomogni, koga siguren sum deka nema, jas te sfajcam i veruvam vo toa deka ova do nekde pomaga, ama ako se raboti za nekoj problem vo okoto, moeto oko 20 doktori go pregledaa, i site vikaat, okoto e super, a jas ne gledam so nego, kako e super jas ne znam :) , samo znam koj me zaebal, me zaebale moite roditeli so ne prezele nisto koga sum bil mal, a sega kasno e. ako mislis deka ajs mozam da gledam so levoto oko i mozis da mi pomognis, eve jas pred site vetuvam, ce ti dadam 10 000 evra, ako jas gledam so ova oko. ajde dojdi pomogni mi, jas rabotam amerika i si vikam ne mi e problem da ti platam...... ama jas sum siguren deka ova so si go pisal mene nema da mi pomogni, i te molam, ne siri dezinformacii ... pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom