Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

DEVIN

Super Сasual Dating - Actual Girls
Член од
30 јуни 2015
Мислења
176
Поени од реакции
51
Имам 15ки алу бандажи оригинал од Тојота 2003.
Имаат оштетувања на бојата од старост, но се во прилично добра состојба, не се никогаш оштетени сериозно.
Сакам да ставам пошироки гуми, вреди ли да ги заменам со 16ки половни?
И да дадете предлог каде да барам?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.991
Поени од реакции
14.789
Имам 15ки алу бандажи оригинал од Тојота 2003.
Имаат оштетувања на бојата од старост, но се во прилично добра состојба, не се никогаш оштетени сериозно.
Сакам да ставам пошироки гуми, вреди ли да ги заменам со 16ки половни?
И да дадете предлог каде да барам?
На реклама 5....одма ќе најдиш
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
797
Поени од реакции
524
Некој да мести професионално ама евтино рикверц камера и некој што инсталира ambientlight-ambilight внатре во колата
Ако знајте би ви бил благодарен
Фала дечки
 
Член од
30 март 2023
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво барам бомбина за Митсубиши лансер 1.5 бензин 80 кв,109 кс кој знае каде има со попристапна цена нека пише
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20


Понекогаш покажува ова. Дали е акулуматорот при крај или нешто друго?
На возило BMW f11


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.731
Поени од реакции
38.974


Понекогаш покажува ова. Дали е акулуматорот при крај или нешто друго?
На возило BMW f11


Sent from my iPhone using Tapatalk
имаш загуба на струја додека не работи колата. Нешто ти го троши акумулаторот. Дали си преправал или менувал нешто у електричниот систем?
 

>>ЕкО<<

ЕкологисТ
Член од
18 октомври 2011
Мислења
109
Поени од реакции
20
имаш загуба на струја додека не работи колата. Нешто ти го троши акумулаторот. Дали си преправал или менувал нешто у електричниот систем?
Јас немам ништо менувано, едино пред мене што ја возел ако чепкал нешто. Ке ја носам на електричар но што би можело да биде? Сериозно ли е ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.731
Поени од реакции
38.974
Јас немам ништо менувано, едино пред мене што ја возел ако чепкал нешто. Ке ја носам на електричар но што би можело да биде? Сериозно ли е ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
па однеси ја, иако ова е скоро нормално кај бемвињата. Вози ја почесто и нема да имаш проблеми. Или ако не ја возиш купи си пунач да ти го одржава акумулаторот на ниво.
 
Член од
25 февруари 2019
Мислења
351
Поени од реакции
203
Имам 15ки алу бандажи оригинал од Тојота 2003.
Имаат оштетувања на бојата од старост, но се во прилично добра состојба, не се никогаш оштетени сериозно.
Сакам да ставам пошироки гуми, вреди ли да ги заменам со 16ки половни?
И да дадете предлог каде да барам?
Не вреди.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.326
Поени од реакции
7.326
Kolku km ti pokazuva za da dopolnis adblue? Poznat problem e ova kaj mercedes.

Koa ke otkaze NOx sensor adblue sistemot ne raboti kako sto treba i za toa ti javuva kod i za nego. U sekoj slucaj skap kvar e, pogotovo ako treba da menjas i kazance za adblue bidejki ima senzor vnatre.
Ovde se ceka za nox senzor nekoe vreme i obicno treba da se kodiraat na kolata.

Kolata ke ti raboti koga ke dojde brojcanikot na 0 se dodeka ne ja ugasis ali uopste i ne znam kako pomisluvas da vozis 2000km znaejki deka ima problem.
Update:

Ја однесов кај локалниот мајстор, на каналот го извадоја NOx сензорот (се наога приклучен на ауспухот) го издуваа со компресуван воздух и ги избришаа грешките. Од Македонија до Германија стигнав без проблеми.

Цена на "кварот": 1000 денари :icon_mrgr:

Замисли кој филм би го свртил некој сервис кај кој дебело се плаќа warranty? :icon_mrgr:
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Update:

Ја однесов кај локалниот мајстор, на каналот го извадоја NOx сензорот (се наога приклучен на ауспухот) го издуваа со компресуван воздух и ги избришаа грешките. Од Македонија до Германија стигнав без проблеми.

Цена на "кварот": 1000 денари :icon_mrgr:

Замисли кој филм би го свртил некој сервис кај кој дебело се плаќа warranty? :icon_mrgr:
Mozda bi ti svrtile film u Germanija poso tamu izglea si plakjate i so warranty a i izglea skapo vi e, zatoa sakase da ustedis i da trgnuvas na pat so rasipana kola :D. Sreka te ubedivme da ja nosis kaj mastor inace ke dremese negde na avtopat sea. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom