Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
11 април 2012
Мислења
2.966
Поени од реакции
2.816
цело сабајле читам за тоа убедливо "Најлош" мотор ама па и најпродаван.. има многу поделени мислења и на странски форуми, некои многу задоволни со по 200/250/300к поминати сеуште не сменет ланец, некои пак на 150к менувале ланец.. дали има некој што веќе ја имал или има оваа кола па да сподели некое искуство .. kонкретно колава што ја гледам нема сменето ланец и е скоро на 200к ама нема никаков звук од ланец или да чука нешто таква работа.. плус ќе ја спушти цената колку што чини нов ланец се комплет.
Какви 200 илјади друже, без навреда ама треба да си многу наивен за да веруваш дека дизел бмв лимузина од 2008 има “скоро 200к“.

Колите од 2017 имаат по 150 000...не пак некое дизел бмв од 2008.
@unique5 Баш како што ти пишал @argenthessis малку е сомнително таа километража, низ странство ако не возиш не зимаш таква кола. Чисто за споредба пред 3-4 дена другар мој зема бмв 2015 со 180000км па сега види колку е реално да е исто така со 2008
 
На врв Bottom