Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Ги раздвоив жолтата и црвената.
Само со жолтата не се вклучува, кога ќе ја допрам црвената на акумулаторот се вклучува радиото со демото, ако ја тргнам, се исклучува се..
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
:D

Aman be na hartija da ti nacrtam. Zoltata zakaci ja nonstop i ne ja cepkaj, koga ke ja zakacis crvenata treba da se pali koga ke ja otkacis da se gasi u sleep.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Така направив, жолтата нонстоп е вклучена, само кога ќе ја тргнам црвената, не се гаси во sleep mode, туку целосно се гаси радиото.
Не функционира ако црвената не ја допрам..
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Така направив, жолтата нонстоп е вклучена, само кога ќе ја тргнам црвената, не се гаси во sleep mode, туку целосно се гаси радиото.
Не функционира ако црвената не ја допрам..
taka e pravilno. moze ima nekoe meni vnatre da se namesti da pokazuva saat u sleep mode a i da nema ne ti ni treba.
Uglavnom taka povrzano ko so treba ke se pali i gasi na bravata i ke si pamti se kako so bilo prred gasenjeto.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Проблемот е што не можам да го исклучам радиото power off, за да можам да влезам преку опциите да го исклучам демото.
Вака само демото врти, и ниедно копче не реагира додека трае демото.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Проблемот е што не можам да го исклучам радиото power off, за да можам да влезам преку опциите да го исклучам демото.
Вака само демото врти, и ниедно копче не реагира додека трае демото.
Prviot pat koga ce ja zakacis crvenata zica treba da go uklucis preku kopce pa posle si pamti dali bilo ukluceno ili iskluceno. Ti slobodno staj go u kola i ke si raboti ko so treba.
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
175
Поени од реакции
51
Prviot pat koga ce ja zakacis crvenata zica treba da go uklucis preku kopce pa posle si pamti dali bilo ukluceno ili iskluceno. Ti slobodno staj go u kola i ke si raboti ko so treba.
Фала на помошта другар.
Ако си заинтересиран , ќе ти го дадам евтино.
Мене душа ми извади досега.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.901
Поени од реакции
1.362
Nekoj dobar majstor da preporacate vo makedonijava so reparirva turbini ili da prodava polovni turbini?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Дечки може некој од вас е запознаен по која цена се продава моделот на Ауди а3 04/2005 со пет врати во Бугарија ?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дечки може некој од вас е запознаен по која цена се продава моделот на Ауди а3 04/2005 со пет врати во Бугарија ?
Околу 5000 евра оди кај пред подвозникот накај цементара има автосалон за половни коли ,,Милано “ има убави неколку Ауди А3 со пет врати со фул опрема и не ти се исплати да одиш во Бугарија


Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom