Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
2.512

За што е?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Прочитај за што е ?
http://24auto.mk/vesti/svet/shto-ako-vi-svetne-sijalichka-na-instrument-tablata/
Греачот уште е активирано односно уште грее ,а треба после палење да се исклучи значи осигурувачот или греачот е расипан или при крај

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.833
Поени од реакции
9.987
Прочитај за што е ?
http://24auto.mk/vesti/svet/shto-ako-vi-svetne-sijalichka-na-instrument-tablata/
Греачот уште е активирано односно уште грее ,а треба после палење да се исклучи значи осигурувачот или греачот е расипан или при крај

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Mene na seat kordoba mi se zapali i pri proverka na kompjuter ispadna deka imam problem so elektrichna instalacija na shtopovite.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
3.445
Поени од реакции
4.014
Kolko ke me kosta promena na sofersajbna za opel corsa c mi pukna od kamen najverojatno i sega ima mala napuknatina?
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
29
Поени од реакции
1
Да прашам имам нов клуч за Форд Фокус 2002 год. оргиналот е кодиран е сега прашањето мие дали може новиот клуч све си има внатре во кукиштето батерија, чип..како може да се кодира? или може да се ставе од оргинал клучот само чипот во новиот клуч и без да се кодира.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
2.512
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Да прашам имам нов клуч за Форд Фокус 2002 год. оргиналот е кодиран е сега прашањето мие дали може новиот клуч све си има внатре во кукиштето батерија, чип..како може да се кодира? или може да се ставе од оргинал клучот само чипот во новиот клуч и без да се кодира.
Во клучот има радио трансмитер кој содржи код. Со притискање, кодот се 'пренесува' во автомобилот и се отвараат вратите, ако не се остварат не може да ја запалиш колата (имав ист проб) Еми сега, кодот во клучот и во колата мора да се совпаѓаат или синхронизираат. За тоа е потребно да се однесе автомобилот на сервис, некој саглам сервис, и да го вметнат кодот од колата во клучот. Тоа ќе кошта малку повеќе ама ондак то...
 
Член од
3 јуни 2018
Мислења
8
Поени од реакции
7
Случајно да не знае некој голку би чинело :
Ребраст каиш
Водна пумпа
Затегачи
За голф 4?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.360
Поени од реакции
2.512
Случајно да не знае некој голку би чинело :
Ребраст каиш
Водна пумпа
Затегачи
За голф 4?
Истото на брат ми со голф 4 тди му праеше сервис и му фатило околу 8500 денари


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

argenthessis

Highflyer
Член од
9 јуни 2011
Мислења
767
Поени од реакции
775
Да прашам имам нов клуч за Форд Фокус 2002 год. оргиналот е кодиран е сега прашањето мие дали може новиот клуч све си има внатре во кукиштето батерија, чип..како може да се кодира? или може да се ставе од оргинал клучот само чипот во новиот клуч и без да се кодира.
Во повеќето случаи може да се стави чипот од стариот клуч во новиот. Послем ова стариот клуч ќе ти служи само за отворање врати и гепек. Ќе не може да ја палиш колата со него.

Така да подобра опција ти е да го кодираш новиот клуч. Прашај по клучарите колку и како.
 
На врв Bottom