Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
13 мај 2013
Мислења
57
Поени од реакции
0
Некој да сподели нешто и да каже искуство за Fiat Grande Punto од 2006? Фала
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
50
Поени од реакции
42
Кој има искуство или совет за јапонските возила, Хонда Цивик. Како е одржувањето, дали е промногу скапо или се исплати оти се повеќе издржливи? Некој од искуство или познавање... Хонда Цивик или Ауди А3?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Некој да сподели нешто и да каже искуство за Fiat Grande Punto од 2006? Фала
Прашувај опелџии...бидејќи основата на оваа кола е Опел Корса како успешно дете од неуспешниот брак со Џенерал Моторс. Од Фиат го има само дизел моторот кој е перфектен, и кој сака нека кажува, ама од Фиат дизелите се најиздржливи
WV моторите само ги фалат...и нон стоп само прашуваат каде ова да го сменам, каде она...
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Дечки ми треба помош, треба да сменам шофершајбна на колата (Меган III) и сега имам опција: турска (марка „Олимпија) 150 евра со монтажа и кинеска за 7000 денари со монтажа.

Има некоја си Денсон (англиска) за 130 евра.

Во рено сервисот е 32 000 (заборавив да прашам дали е со монтажа) :)

Ме советуваа за Пилкингтон, ама НИКОЈ не ја нуди на пазарот.

Во Новус беа 200 евра (15-20 дена чекаш) со ЕУ ознака на производство.

Искуства ваши: турска или кинеска?

Благодарам на помошта
 
Последно уредено:

Ron0n

The Mercedes Guy
Член од
16 август 2009
Мислења
351
Поени од реакции
198
Ме советуваа за Пилкингтон, ама НИКОЈ не ја нуди на пазарот.
Убаво те советувале :) Јас досега сум местел само Пилкингтон и неверојатни се. Увозник на Пилкингтон во МК е Еделпром (се наоѓа во Скопје Север на патот помеѓу „Кам маркет“ и Порше Македонија). Може има и други, ама Еделпром ги знам и беа единствени што знаеа да наместат шофершајбна на Мерцедес со сензор за автоматско палење на брисачи (после неколку обиди на други „професионалци“ од областа). Така што, топло ги препорачувам.
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Убаво те советувале :) Јас досега сум местел само Пилкингтон и неверојатни се. Увозник на Пилкингтон во МК е Еделпром (се наоѓа во Скопје Север на патот помеѓу „Кам маркет“ и Порше Македонија). Може има и други, ама Еделпром ги знам и беа единствени што знаеа да наместат шофершајбна на Мерцедес со сензор за автоматско палење на брисачи (после неколку обиди на други „професионалци“ од областа). Така што, топло ги препорачувам.
Во Едел Пром прво се јавив утрово и таму ми ја понудија САМО турската за 150 евра. Истата турска ми ја понудија и во Струмица (Халем) пак преку Едел Пром. Така да, немам многу избор :)
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Во Едел Пром прво се јавив утрово и таму ми ја понудија САМО турската за 150 евра. Истата турска ми ја понудија и во Струмица (Халем) пак преку Едел Пром. Така да, немам многу избор :)
Јас менував лани, под кале се наоѓа сервисот ама појма неам како се викаше.Пилкингтон ми монтираа и ја имаа на лагер.
Одлично ја наместија и сите сензори што се на стаклото функционираат :) Ако сакаш утре ќе ти пишам бројче од нив,јави се прашај дали имаат за твоето возило и која цена :)
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
376
Поени од реакции
15
Јас менував лани, под кале се наоѓа сервисот ама појма неам како се викаше.Пилкингтон ми монтираа и ја имаа на лагер.
Одлично ја наместија и сите сензори што се на стаклото функционираат :) Ако сакаш утре ќе ти пишам бројче од нив,јави се прашај дали имаат за твоето возило и која цена :)
Ајде бројче. Благодарам
 
Член од
1 април 2017
Мислења
282
Поени од реакции
43
zdravo sopstvenik sum na golf 5 2.0 TDI posledniov period pri stoenje na semafor ili na drugo mesto povremeno obrtaite mi se iskacuvaat do 1000,1100 vo sluchaj da ja izgasish kolata istiot moment i pak da ja zapalish obrtaite povtorno si se vrakjaat na 800 Nekoe chare? fala vi mn
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Толку се 7илјади ако сакаш само бројките а 15 илјади со се буквите
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
zdravo sopstvenik sum na golf 5 2.0 TDI posledniov period pri stoenje na semafor ili na drugo mesto povremeno obrtaite mi se iskacuvaat do 1000,1100 vo sluchaj da ja izgasish kolata istiot moment i pak da ja zapalish obrtaite povtorno si se vrakjaat na 800 Nekoe chare? fala vi mn
Колку КМ има поминато? И каква е состојба на ЕГР вентил и МАП сензор да се исчисти и ЕГР вентил исто така треба да се исчисти бидејќи се поврзани . Види на ЈуТуб и ќе знаеш


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
така знам, така ми имаат кажано.
ако сакаш таблица како на пример SK 0007 JB, бројки и последни две букви по избор, толку коштала
Толку се 7илјади ако сакаш само бројките а 15 илјади со се буквите
Точно,прашав и на технички цената за комбинација од бројки е 7,380 ден. а со се букви 15,000 ден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom