Совети околу мотоцикли

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ghost Rider 3 се снима во МК :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

шала на страна oд што може да се запали вака мотор? инсталација или?
сликано кај скопјанка
дечкото стоел на страна и си глеал како му гори до пепел моторот а од возачите никој со мал прст не мрднал да го изгаси
Најлесно, ако течи бензин од некаде + да дојди во контакт со искрата на свеќичка.

Инаку, од се можи, ама истекување на гориво е основна причина за толкав пожар.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
do 500 evra i po moznost da e 50 kubici i so pogolemo skele a ne da e skuterce malo
Епа незнам доколку се решам да го продадам мојов Keeway F-Act Racing бел со црвено со околу 5000км прв газда се стандард без кастом делови чепкан праен па ќе ти пишам

имам и еден Keeway F-Act NKD, нејкед верзијата перла бела со плаво, 6 и нешто км, ама изгубена сообраќајна, неможе да се најде сопственичката во странство е и така стои, има Gianelli carbon од поскапиот модел со кратко цефче (7500 беше), континентал гуми две скоро нови (2500 е една), понатака спортски варијатор, реп, подигач и незнам друго што има правено
тој почетно планирам околу 280 евра да му барам, има луѓе со врски во полиција па може и така да го вози или да напраи нешто или за делови кој како сака да го искористи мене така ми дреме :(
и Kymco Super 8 ама тој околу 900 би одел
 
Член од
18 август 2011
Мислења
47
Поени од реакции
5
Дечки, искуство со YiYing скутерчињата? За одржување како се, комплетен ремонт што цена е и слично ако може некој да ме посоветува. Имам во план да земам едно на старо од 2007 година со 12 000 км поминати. Поздрав!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дечки, искуство со YiYing скутерчињата? За одржување како се, комплетен ремонт што цена е и слично ако може некој да ме посоветува. Имам во план да земам едно на старо од 2007 година со 12 000 км поминати. Поздрав!
Која цена и дали е 50фче?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
385
Поени од реакции
16
Да прашам дали може на 16 години да се полага за скутер 150 кубици?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Ако можи некој да ми кажи какво масло да му ставам на Lingken 125-7.Бидејќи го купив половен газдата заборавив да го прашам што масло ставал освен уште колку километри можам да го возам моторчето со тоа масло.Доколку можи да ми кажете колку изнесува цената за маслото, на колку километри да го менувам и успат да прашам и колку пари е шпил за штеловање вентили.
Благодарам.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ако можи некој да ми кажи какво масло да му ставам на Lingken 125-7.Бидејќи го купив половен газдата заборавив да го прашам што масло ставал освен уште колку километри можам да го возам моторчето со тоа масло.Доколку можи да ми кажете колку изнесува цената за маслото, на колку километри да го менувам и успат да прашам и колку пари е шпил за штеловање вентили.
Благодарам.
Било кое масло за скутери/мотори ќе ти брка работа. Јас на веспата му турав ELF, околу 500 денари литар, и тераше 1500 км. Мое мислење ти е да си го смениш маслото и да го проверваш, можно е да троши. Во мојата чајна шит веспа береше 750 грама, тука некаде треба да бери и твоето.
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Дечки, искуство со YiYing скутерчињата? За одржување како се, комплетен ремонт што цена е и слично ако може некој да ме посоветува. Имам во план да земам едно на старо од 2007 година со 12 000 км поминати. Поздрав!
на моторчево ќе му треба добар ремонт, а и каросериски сигурно 100% е бајѓи оштетено (изгребано, мавано, удирано)... за убаво да го средиш целосно ќе ти требаат 400 и нешто евра... Поарно земи си од тие баотијаните 50ки се 450 евра...Или пак некое со најмногу 6/7000км поминато..
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.218
Поени од реакции
7.277
Ninja 250r е најдобра во класата. Ама како и да е не вредат тие пари за 250цц според мене. И цбр-кава и нинџата се многу скапи како за 250цц, па ја би одел на Hyousung 250R. Корејски мотор кој е одамна оттргнат од нашиве стереотипи за кинески мотори. Слични перформанси како цбр-ката и нинџата, одличен квалитет, подостапна цена. Кога би возел 250цц јас би одел на овај мотор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom