Совети за муштерии

Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
Посоветувајте ги лугето кои ги опслужувате во вашата професија или оние кои сте ги опслужувале во некоја мината професија

да почнам прв,од времето кога бев бармен и келнер
-Ако го вратиш кафето кое ти го направив,таа слатка и миризлива арома која ја чувствуваш во следното кафе е од капката феја:toe:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Што е "феја"?
Средство за перење чаши, кое наместо да се користи за тоа - се користи за ароматизирање на вратеното кафе. Конобари глупи. Гледа Господ.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Средство за перење чаши, кое наместо да се користи за тоа - се користи за ароматизирање на вратеното кафе. Конобари глупи. Гледа Господ.
:raz:
јас знам дека феја е самовила
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Посоветувајте ги лугето кои ги опслужувате во вашата професија или оние кои сте ги опслужувале во некоја мината професија

да почнам прв,од времето кога бев бармен и келнер
-Ако го вратиш кафето кое ти го направив,таа слатка и миризлива арома која ја чувствуваш во следното кафе е од капката феја:toe:
Хаха...ама кажи уште појак филинг е коа ке пукнам со прстите и ќе ти речам келнеееер и ти трчанка на маса...е тоа па да знаеш кој ќејф е!

п.с иначе тоа фејата може на некој услуга му праиш шо имал запек :)
 
Член од
30 декември 2008
Мислења
212
Поени од реакции
12
еве една од времето кога бев водоинсталатер
Ако куќата е нова,односно се прави од темел,дури е карабина ,повеќето од мајсторите мочаат внатре во куќата по сите ќошиња
 

Kajgana Shop

На врв Bottom